Abi

Schipholi lennujaam Amsterdamis

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: Evert van de Beekstraat 202, 1118 CP Schiphol
GPS-koordinaadid: 52.30907, 4.763385
Ametlik veebileht: https://www.schiphol.nl/
Klienditeeninduse telefon: +31 2 0794 0800
IATA-kood: AMS
ICAO-kood: EHAM
Rahvusvaheline nimetus: Amsterdam Airport Schiphol
Ajatsoon: UTC+1, suvel UTC+2
Twitter: https://twitter.com/schiphol
Instagram: https://www.instagram.com/Schiphol/
YouTube: https://www.youtube.com/schiphol
Facebook: https://www.facebook.com/schiphol

Üldine teave

Schiphol ei ole mitte kõigest Amsterdami lennujaam, kuid ka tõeline väike Holland. Schipholist on võimalik leida hollandi meistrite maalidele pühendatud muuseumi, vapustava vaatega vaateplatvormi, 30 keeles raamatukogu ja hämmastavalt ilusa pargi. Kui soovite, võite lennurajale jätta isegi oma nime!

Schipholis on ainult üks terminal, mis on jagatud kolmeks saaliks. Samal ajal teenindab lennujaam iga-aastaselt 58 miljonit reisijat ning see on juba 15 aastat hoidnud enda käes „Euroopa parima lennujaama“ tiitlit.

Asukoht

Transpordisõlm asub 17 km kaugusel Amsterdamist. Selle vahemaa läbimiseks kulub ühistranspordiga ligikaudu 15 - 20 minutit. Lennujaama on võimalik jõuda mitmel erineval viisil:

 • Kallis, kuid väga kiire. Sõltuvalt sõidu alustamise kohast jääb hind vahemikku 35 – 40 eurot . Parem on tellida auto ametliku teenuse kaudu ja mitte istuda erataksole. Kõik litsentseeritud taksosõitjad sõidavad katusele kinnitatud märgiga, pidage seda meeles;
 • Liinid 15B ja 14A väljuvad iga 15 minuti järel rongijaamast Amsterdam Centraal. Rongid saabuvad platvormile A7. Pileti hind on viis eurot.
 • Schipholi sõidavad tavalised linnaliinibussid N397 ja N97. Sõidule kuluv hind sõltub sõidu pikkusest ja see jääb vahemikku 6 – 12 eurot. Sõidu eest on võimalik maksta otse bussijuhile.

Huvitavaid fakte ja ajalooline taust

Lennujaama ehitamine algas aastal 1916, kuid lennujaam ei ole jätkuvalt saavutanud oma lõplikku kuju. Järgneva mõne aasta jooksul on plaanis avada seitsmes lennurada ja laiendada lennujaama terminali.

Amsterdami lennujaam on ainulaadne. Lennujaamas, muuseumis Rijksmuseum, on välja pandud algsed 17. sajandist pärinevad maalid. Muuseumi külastamine on tasuta.

Kui te ei ole ülemäära huvitatud kunstist, siis tasub minna vaateplatvormile ja einestada 50ndate stiilis restoranis, nautides samal ajal rabavaid vaateid õhku tõusvatest lennukitest.

Soovite nautida midagi muud? Minge lennujaama esimesel korrusel asuvasse raamatukogusse. Leiate sealt hiiglasliku 30 keeles raamatukollektsiooni, sõbraliku personali, mugavad istumiskohad ja lugemisalad.

Aktiivse puhkuse eelistajad peaksid pöörduma transpordisõlme parki. Seal on kasutada mitmeid velotrenažööre – hea soojendus enne pikka istumist lennukis.

Terminalid

Amsterdami lennujaamas on üks terminal. See on aga jagatud kolmeks saalis, igaüks neist on omakorda jagatud mitmeks tsooniks. Tsoonide järgi on võimalik ära tunda oma lennuväravad. Samal ajal on lennule registreerimise, passikontrolli ja kõigi muude kontrollide järel reisijatel võimalik ühe saali raames vabalt liikuda.

Tsoonid B ja C on EL-i riikidest saabuvatele lennukitele. E, F, G võtavad vastu Schengeni piirkonda mitte kuuluvate riikide reisijaid. Ülejäänud tsoonid teenindavad erinevaid lende.

Taristu

Schiphol on üks maailma suurimaid ehitisi. Arhitektid ja disainerid suutsid kõik vajaliku mahutada lennujaamas ühe katuse alla:

 • infotahvlid;
 • Charge on-laadimisjaamad;
 • raamatukogu;
 • muuseum;
 • laste mängualad;
 • enam kui 30 erinevat restorani ja kohvikut;
 • kadunud asjadega tegelev teeninduspunkt;
 • pagasihoid;
 • duširuumid;
 • makseterminalid;
 • pank, pangaautomaadid ja valuutavahetuspunktid;
 • suitsuruumid;
 • apteek;
 • palvetuba;
 • duty free-tsoon;
 • 2 hotelli;
 • ema ja lapse tuba.

Tasuta teenused

Enamik teenuseid on Schipholis tasuta. Maksma ei pea pistikute, mängualade, duširuumide, palvetoa, pargi, raamatukogu ega isegi muuseumi kasutamise eest.

Tasuta on võimalik külastada ka vaateplatvormi ja vaadata seal õhkutõusvaid ja maanduvaid lennukeid. Töönarkomaanide jaoks on olemas spetsiaalselt varustatud kohad selleks, et oleks võimalik mugavalt sülearvutiga tööd teha.

Pagas

Pagasiruum asub saalis 3. See on avatud ajavahemikus 6:00 kuni 23:00. Kohvri hoiustamise tavahinnad: 6 eurot 6 tunni eest, 10 eurot 12 tunni eest, 17 eurot ööpäeva eest. Selline hind kehtib ainult standardse suurusega kohvritele, mis kaaluvad kuni 32 kg. Standardseid mõõtmeid ületav pagas kuulub hinnastamisele täiendava hinnakirja järgi.

Internet ja puhkamine

Lennujaamas on Wi-Fi ühendus. See on viietunnise kasutamise jooksul täiesti tasuta. Selle ajavahemiku möödudes palutakse teil kohalduva hinnakirja järgi ühenduse kasutamise eest maksta.

Pange palun tähele, et transpordisõlmes pakutav tavaline internet on aeglane. Kui soovite alla laadida palju informatsiooni või luua videoühendus, siis soovitame kohe soetada ligipääsu kiirema Wi-Fi kasutamiseks.

Teave lastega reisijatele

Lennujaama territooriumil on lastele vanuses kaks kuni üheksa eluaastat olemas neli mänguala. Igas saalis on samuti olemas spetsiaalsed ruumid väikelaste imetamiseks ja nende mähkmete vahetamiseks. Mandritevahelistel lendudel reisijad saavad kasutada perelounge’i, kus täiskasvanud ja väikelapsed saavad mõlemad mugavalt lõõgastuda, minna duši alla, nautida snäkke ja vaadata telerit.

Kõigis Schipholi restoranides ja kohvikutes on lastetoolid. Erisoovi korral pakutakse ka laste jaoks ohutuid söögiriistasid, sööginõusid ja ühekordseid veekindlaid põllesid.

Saatjateenused

Puudega külastajate jaoks on saadaval teenus Speciale assistentie door KLM CARES. Selle teenuse kasutamiseks on tarvilik esitada avaldus mitte hiljem kui 48 tundi enne lennujaama saabumist.

Reisija saab saatja abile loota järgnevates olukordades:

 • reisija abistamine lennule minemisel, sealt lahkumisel või ümberistumisel;
 • reisija võtab pardale kaasa ükskõik millise ratastooli;
 • reisija kannab spetsiaalset meditsiinivarustust;
 • reisijat saadab juhtkoer;
 • mingil põhjusel on tal keelatud oma jalgu keha suhtes vertikaalasendisse liigutada ja neile toetuda;
 • reisija vajab abi kuulmis- või nägemisprobleemide tõttu;
 • reisija ei suuda ise trepist üles liikuda;
 • jalaprobleemide tõttu ei ole reisijal võimalik pikki vahemaid kõndides läbida.

VIP-saal ja -teenindus

VIP-saali külastamine, eriteenindus ja abistavad teenused on saadaval Priority Pass kaardiomanikele. Töötaja tervitab teid lennujaama jõudes ja juhatab teid mugavas premium-klassi autos lõõgastumisalale, ta lahendab teie jaoks ära ka viisa ja tolliga seotud küsimused.

Saalis on võimalik nautida rootsi laua stiilis väljapandud snäkke, kuumi menüüs sisalduvaid roogasid, mugavat istumisala, värskeid ajalehti, telerit, tasuta kiiret Wi-Fi ühendust ja vannituba.

Meditsiiniline abi

Amsterdami rahvusvahelises lennujaamas on ööpäevaringselt toimiv erakorralise meditsiini keskus ja apteek. Need rajatised asuvad Holland Boulevardil saalis T2-9, turvakontrolli keskuse kõrval.

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Schipholi lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Schiphol lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused