Abi

Suvarnabhumi lennujaam Bangkokis

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: 999 Soi Mu Ban Nakhon Thong 1, Nong Prue, Bang Phli District, Samut Prakan 10540, Tai
GPS-koordinaadid: 13.693062, 100.752045
Ametlik veebileht: http://www.airportsuvarnabhumi.com/
Klienditeeninduse telefon: (+66) 02132 1888
IATA-kood: BKK
ICAO-kood: VTBS
Rahvusvaheline nimetus: New Bangkok International Airport
Ajatsoon: UTC+7
Twitter: https://twitter.com/suvarnabhumiair
Instagram: https://www.instagram.com/suvarnabhumi_airport/
Facebook: https://www.facebook.com/SuvarnabhumiAirport/

Üldine teave

Suvarnabhumi rahvusvaheline lennujaam asub Samut Prakani provintsis, Bangkoki lähedal. See on Tai peamine transpordisõlm ja Kagu-Aasia olulisemaid ühendusi.

Igal aastal läbib Suvarnabhumi lennujaama 63 miljonit inimest. Praegu on lennujaamal ainult üks terminal, mille maksimaalseks läbilaskevõimeks arvatakse olevat 45 miljonit reisijat. Reisiliikluse pidev ülekoormus on negatiivselt mõjutanud transpordisõlme toimimist – viimase enam kui 10 aasta jooksul ei ole lennujaam võitnud ühtegi auhinda ja seda on pidevalt kritiseeritud kehva teeninduskvaliteedi tõttu.

Mitte ainult ei vasta lennujaama hoone tänapäevastele nõeutele, kuid nende nõuetega ei ole vastavuses ka lennurajad, mida lennujaamal on ainult kaks. Selline olukord toob kaasa lendude hilinemised.

Lennujaama laiendamise plaan on juba vastu võetud. Sammsammuliselt viiakse ehitustööd lõpule aastaks 2030. Selleks ajaks peaks ekspertide meelest olema Suvarnabhumi läbilaskevõime 120 miljonit reisijat.

Asukoht

Lennujaam asub 33 km kaugusel Bangkokist ja seda ühendavad pealinnaga bussi- ja rongiliinid. Lennujaama jõudmiseks on võimalik kasutada järgnevaid võimalusi:

 • See väljub Phaya Thai Roadi väljakult, pealinna kesklinnas. Pileti hinnaks on 45 baati;
 • Kui eelistate kohalikku hõngu, siis peaksite valima bussisõidu. Bussid lahkuvad järgnevatest peatustest: Minburi, Happy Land, Victory Monument, On Nuch, Samutprakarn, Rangsit, Samae Dam Garage. Teil on vaja valida buss numbriga 549, 550, 551, 552, 552А, 553, 554, 555, 558 või 559. Kõik need bussid sõidavad Suvarnabhumi peatusesse;
 • Kõige populaarsem transpordivahend turistide jaoks. Taksoga on võimalik pealinna jõuda 30 – 40 minutiga, sõidu hinnaks on ligi 120 baati.

Huvitavaid fakte lennujaama ehitamise kohta

Koht Suvarnabhumi lennujaama ehitamiseks oli osaliselt kaetud sooga. Lennujaama rajamisele eelnevalt tuli soo ära kuivatada ja selle alune maa tuli viia vastavusse nõutavate normidega. Tööd kestsid aasta ja nendesse tuli investeerida 9 miljonit baati. Selle aja jooksul vajus maa ühe meetri võrra.

Kuid isegi selliste maa juures tehtud kolossaalsete muudatuste tegemisega ei olnud võimalik lennujaama ehitamine, sellel kohal olev maa oli peamiselt mudane ja savine. Pikkade kohtumiste tulemusel tehti otsus püstitada vaiadest vundament, mõned neist vaiadest ulatuvad suisa 42 meetri sügavusele.

Terminalid

Kõiki Suvarnabhumi lende teenindatakse ühe terminali kaudu. Aastani 2008 oli tegemist kõige globaalsema hoonega maailmas. Terminalis on viis lennujaama külastajatele ligipääsetavat korrust.

Esimesel korrusel on ühistranspordipeatused ja parkla, teisel korrusel on saabuvate lendude tsoon, kolmandal korrusel duty-free, restoranid, kohvikud, emade ja laste toad. Neljandal korrusel on lahkuvate lendude tsoon.

Maa-alune korrus teenindab ka metroo lõpp-peatust.

Taristu

Suvarnabhumi taristu hõlmab kõike vajalikku mugavaks ümberistumiseks, lennuga saabumiseks või ära lendamiseks:

 • pank, valuutavahetuspunktid, pangaautomaadid;
 • pagasikärud, hoiukapid, portjeed;
 • emade ja laste toad, mänguväljakud, lapsetoolid;
 • Wi-Fi;
 • ilusalong;
 • palvetoad;
 • ärikeskus;
 • 6 rohelist aeda jalutamiseks;
 • apteegid;
 • kõrgema mugavusastmega lounge’id;
 • toitlustusasutused;
 • duty-free tsoon.

Tasuta teenused

Lennujaamas pakutavad tasuta teenused ei nõua täiendava makse tegemist. Nende teenuste sekka kuuluvad:

 • internetiühendus;
 • ema ja lapse toa kasutamine;
 • pistikupesad seadmete laadimiseks.

Pagas

Lennujaamas on mitu AIRPORTEL pagasihoiuruumi. Pakutakse mitte ainult pagasihoidu, kuid ka kottide viimist teie hotelli.

Pagasihoiu hind sõltub pagasi suurusest ja selle hoiustamise ajast: standardsuuruses pagasi hoiustamise eest tuleb tasuda 100 baati/päev, ülesuuruses pagasi puhul 150 baati/päev. Hoiustades pagasit 30 päevaks, peate tasuma ainult 2000 baati.

Kohvrite pakkimiseks kasutatavad raamid asuvad neljandal korrusel.

Internet

AirportTrueFreeWiFi on lennujaama tasuta Wi-Fi ühendus. Sellesse võrku ühendumiseks peate läbima lihtsa registreerimisprotseduuri ja sisestama oma e-posti aadressi.

Teenus on kasutatav kaheks tunniks. Selle aja lõppedes palutakse teil tasuda täiendava võrguliikluse eest või lõpetada ühendus.

Teave lastega reisijatele

Emade ja laste toad asuvad kolmandal korrusel, tsoonides B ja D. Neljandal korrusel, väljuvate lendude alast on võimalik leida mänguväljakud. Restoranides on lapsetoolid ja erimenüü.

Saatjateenused

Õhusõlm on disainitud nii, et puuetega inimesed saaksid seal iseseisvalt ringi liikuda. Kõik ületuskohad on varustatud eritõstukite ja liftidega.

Isikliku saatja terminalis, lennule minekul või sealt tulekul kasutamise teenus on tarvis eelnevalt broneerida.

VIP-saal ja -teenindus

Lounge’id asuvad kolmandal korrusel. Vabade istekohtade olemasolul on VIP-tsoonis viibimine võimalik kõigi kategooria reisijate jaoks. Hinnaks on 500 baati kahe tunni eest. Eelnevat broneeringut ei ole tarvis.

Meditsiiniline abi

Lennujaama reisijatele osutab erakorralist meditsiiniabi Bumrungrad International. Vajadusel saadetakse patsient otse harukliinikusse Bangkokis.

Retseptita ravimeid on võimalik osta terminali kolmandal korrusel paiknevatest apteekidest.

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Suvarnabhumi lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Suvarnabhumi lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused