Abi

Guangzhou Baiyuni lennujaam Guangzhous

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: Baiyun, Guangzhou, Guangdong Province, Hiina
GPS-koordinaadid: : 23,387861, 113,29734
Ametlik veebileht: https://www.baiyunairport.com/
Klienditeeninduse telefon: +86 20 3606 6999
E-posti aadress: tszx@gbiac.net
IATA-kood: CAN
ICAO-kood: ZGGG
Rahvusvaheline nimetus: Guangzhou Baiyun International Airport
Ajatsoon: UTC+8

Üldine teave

Guangzhou Baiyun on kompaktse iseloomuga lennujaam Hiina Guangdoni provintsis. Hoolimata selle miniatuursest suurusest ja suhteliselt madalast reisijavoost – 30 milj inimest aastas, on Guangzhou Baiyuni puhul tegemist Hiina tähtsuselt teise lennujaamaga.

Kogu lennujaama taristu on jaotatud ära kahe terminali vahel. Esimeses terminalis on kolm saali, mida ühendavad kaetud läbikäigud. Teine terminal koosneb kahest saalist, millest üks on täielikult suunatud kaubatranspordi teenindamisele.

Lennujaamal on kolm lennurada.

Aastal 2018 kinnitati lennujaama laiendamise projekt. Plaanide järgi suurendatakse ehitustööde järel lennujaama läbilaskevõime seniselt 45 miljonilt inimeselt aastas 80 miljoni inimesi aastas.

Asukoht

Baiyun asub 28 km kaugusel Guangzhou kesklinnast. Lennujaama pääsemine on lihtne:

 • Hind jääb vahemikku 150 kuni 180 jüaani, sõltuvalt täpsest sihtkohast. Auto tuleks tellida taksooperaatori kaudu, kuna kohalik elanikkond praktiliselt ei räägi inglise keelt. Sõidule kesklinnast kulub ligi 45 – 55 minutit;
 • Tarvilik on sõita oranži liini metrooga. Rongid lahkuvad Baiyuni suunas iga 15 minuti tagant, sõidu kestuseks on 25 – 30 minutit. Metroosse sisenemise eest tuleb tasuda 7 jüaani. Lennujaam on metroo lõpp-peatuseks, nii võite rahulikult lõõgastuda ja sõidu ajal natuke puhata;
 • See sõidab Guangzhou Tiānhé bussijaamast lennujaama. Reisi hind on 32 jüaani. Sõiduks ei kulu kauem kui pool tundi. Kõigil bussidel on spetsiaalsed pagasiruumid.

Huvitavaid fakte

Baiyun ehitati Guangzhousse vana lennujaama asemele, mis ei vastanud enam tänapäevastele ohutusnõuetele. Lennujaama nimi tähendab tõlkes „valgeid pilvi“.

Lennujaam töötab ööpäevaringselt ja teenindab 100 sihtkohta. Lennujaam on ka China Southern Airlinesi lennukeskuseks.

Terminalid

Baiyunis on kaks terminali. T1 on jagatud kolmeks:

 • põhitsoonis on lennule registreerimise lauad, ruumid emade ja laste jaoks, kohvikud, tualetid, valuutavahetuspunktid;
 • saal A teenindab rahvusvahelisi lende. Seal on Duty Free-tsoon, tollikontroll, passikontroll, neli ärilounge’i ja mugavad ooteruumid;
 • saal 2 teenindab siseriiklikke lende. Seal on võimalik süüa kohalikku toitu pakkuvas restoranis lõunat või õhtusööki.

Taristu

Baiyuni lennujaama taristu on üsna tagasihoidlik. Kõik vajalik on olemas, kuid ei ole midagi üleliigset.

 

Transpordisõlme territooriumilt leiate järgneva: информационные стойки;

 • infostendid;
 • valuutavahetuspunktid;
 • Wi-Fi;
 • hoiukapid;
 • imetamis- ja mähkmevahetustoad;
 • mänguala;
 • pangaautomaadid;
 • duty free-kauplused;
 • restoranid ja kohvikud.

Tasuta teenused

Guangzhou lennujaama taristu on hiidlennujaamade omast natuke kehvem. Siiski on ka siin enamik esmavajalikke teenuseid olemas ja tasuta. Näiteks on teil võimalik laadida oma telefoni ja muid seadmeid laadimisjaamades, kasutada emadele ja lastele vajalikke teenuseid, mängutuba, luua ühendus Wi-Fi-võrguga.

Pagas

Pagasi hoiuruum asuvad T1-s, väravate 8 ja 16 lähedal. Teenuse hind 3 tunni eest on 55 jüaani. Ruum on avatud kella 6-st hommikul kella 10-ni õhtul, ruum suletakse ööseks ja sel ajal ei ole võimalik oma kohvreid tagasi saada. Seal on võimalik päevasel ajal oma kotid 30 – 40 jüaani eest ka kilesse pakkida.

Internet

Lennujaamas on Wi-Fi tasuta. Välismaistele SIM-kaartidele on aga seatud 300-minutiline piirang võrgu kasutamisel. Võrgu kasutamiseks on vajalik registreeruda oma telefoninumbriga, kuhu edastatakse teie kinnituskood.

Võrgu kiirus ei ole väga kõrge, kuid sellest piisab piltide üleslaadimiseks või e-kirjade vaatamiseks, näiteks videokõne tegemiseks on aga tarvilik tellida eraldi pakett.

Baiyuni territooriumil on olemas arvutinurgad, kus saate väikese tasu eest kasutada lauaarvutit, printida või skaneerida dokumente.

Teave lastega reisijatele

Lastega perekonnad saavad mugavalt lõõgastuda emadele ja lastele mõeldud tubades, mis asuvad lennujaama mõlemas otsas. Väikelaste jaoks on olemas väikesed pimendatud magamistoad ühekordselt kasutatavate linadega, teler ja mängutuba, lastetoolid ja mikrolaineahi beebitoidu soojendamiseks. Sissepääsu juures on valves õpetaja, kes ei lase lapsel toast lahkuda ajal, mil külastate tualetti.

Terminalide 1 ja 2 lahkuvate lendude tsoonides on ka mängualad.

Saatjateenused

Lennujaam ei paku saatjateenuseid.

VIP-saal ja -teenindus

Guangzhou lennujaamas on seitse lounge’i, millest neli on saadaval ainult plaatinaklientidele, Priority Pass kuldkaardi omanikele või Hiina lennuliinide klientidele.

Ligipääs ülejäänud kolme lounge’i on võimalik eelneva broneeringu olemasolul. Hind ühetunnise külastuse kohta on alates 70 jüaanist.

Kõigile klientidele pakutakse kasutamiseks mugavaid pehmeid diivaneid ja dušikabiine, näksimiseks traditsioonilisele ja euroopa köögile omaseid snäkke ning lugemiseks uusimaid ajalehti.

Meditsiiniline abi

Esmaabipunkt asub esimese terminali esimesel korrusel, väljapääsu 25 lähedal. Arstlik ülevaatus ja meditsiiniline esmaabi on tasulised teenused või kuuluvad hüvitamisele reisikindlustuse alusel.

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Guangzhou Baiyuni lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Guangzhou Baiyuni lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused