•   est
  •   rus
Abi

Dubai lennujaam Dubais

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: Department of Civil Aviation, P.O. Box 2525, Dubai, United Arab Emirates
GPS-koordinaadid: 25,248665, 55,352917
Ametlik veebileht: https://www.dubaiairports.ae/
Klienditeeninduse telefon: +971 4216 2525
E-posti aadress: https://www.dubaiairports.ae/contact
IATA-kood: DXB
ICAO-kood: OMDB
Rahvusvaheline nimetus: Dubai International Airport
Ajatsoon: UTC+4
Twitter: https://twitter.com/DXB
Facebook: https://www.facebook.com/DXB/
Instagram: https://www.instagram.com/dxb/

Üldine teave

Dubai rahvusvaheline lennujaam avati aastal 1960. Selle ehitamine maksis emiraadile 5,5 miljardit dollarit. Kohe veel kahe terminali avamise järel sai aga selgeks see, et lennujaama oli tarvis laiendada. Alles aastal 2013 said ehitustööd lõpuks valmis.

Praegu teenindab lennujaam 200 sihtkohta, mahub 1400-hektarilisele maa-alale ja lennujaama läbib aastas 80 miljonit inimest.

Nii on Dubai maailma kõige suurema reisijavooga lennujaamade seas kuuendal kohal.

Asukoht, ajalugu, omadused

Lennujaam asub Al Garhoudi linnaosas, mis jääb 4 km kaugusele emiraadi ajaloolisest keskusest. Lennujaama disaini arendas välja ja viis ellu briti ettevõte Costain Group.

Lennujaam on tuntud lühendi DXB järgi. See võib näida kummaline, kuna suur enamik lennujaamu kasutab oma nime esimesi tähti. Lennujaama ehitamise ajal oli aga Dublin juba võtnud kasutusele need ihaldatud tähed.

Terminalid

Lennujaamas on külm üldist terminali, üks VIP- ja üks kaubaterminal. Esimene ja kolmas reisijaterminal on ühendatud Dubai Metro punase liiniga.

Terminalid 1 ja 3 teenindavad 125 maailma lennuettevõtet. Nende teenindatav kogumaht küündib aastas 80 miljoni reisijani.

Terminal 2 paikneb teistest terminalidest eraldi. Seda kasutatakse lendudeks Pärsia lahe riikidesse, kuid ka selleks, et teenindada odavlende ja kohalikke lende.

VIP-tsoon tervitab sportlasi, kuulsusi, ärimehi, rahvusvaheliste korporatsioonide töötajaid. Seda tsooni eristavad reisiterminalidest tugevamad turvameetmed, väiksem mahutavus, limusiini rentimise teenus, ärikeskuse olemasolu ja suur ilusalongide hulk.

Taristu

Võimalik on, et Dubai lennujaamaga võrreldavat taristut ei leia te mitte ühestki teisest lennujaamast terves maailmas. Lennujaama Duty Free-tsoon on 5500 m2 suurune, lisaks on olemas:

  • mitu 5-tärni hotelli;
  • restoranid;
  • ärikeskus;
  • tervisekeskus;
  • emade ja laste toad;
  • mängutoad;
  • palvetoad;
  • ilusalongid;
  • konverentsisaal.

Tasuta teenused

Lennujaamas on võimalik tasuta külastada palvetube, emade ja laste lõõgastumisalasid. Infoletis pardakaardi ettenäitamisel antakse teile ka Wi-Fi võti ja sisselogimisandmed.

Kõigis naiste tualettides on mähkimislauad. Lennujaamas toimivad pidevalt väga efektiivsed õhukonditsioneerid, olemas on mugavad ooteruumid ja väikesed „saared“ toitlustusasutuste territooriumil.

Pagas

Dubai lennujaamas on olemas pagasihoid, kuhu saate jätta oma pagasi, sh erihinna alusel ka väärisesemed ja lemmikloomad.

Internet ja puhkamine

Lennujaama territooriumil on tasuta internet. Täiskasvanud saavad lõõgastuda VIP-tsoonid, kuhu alla 3-aastased lapsed ei ole lubatud. Võite kasutada mänguautomaate, lugeda ajalehti ja ajakirju, vaadata filme või teleseriaale.

Teave lastega reisijatele

Lastesse suhtutakse AÜE-s sõbralikult ja lahkelt. Dubai lennujaam on täielikult varustatud selleks, et võõrustada nooremaid külalisi. Olemas on hulgaliselt mängualasid, lastele mõeldud keskused, lapsetoolid, emade ja laste toad laste imetamiseks ja nende mähkmete vahetamiseks.

Kohvikutes ja restoranides ei keelduta beebitoidu pudeli või purgi soojendamisest.

Saatjateenused

Dubai on tuntud oma suhtumise poolest puuetega inimestesse. Lennujaam on täielikult varustatud kaldteede, liftide ja spetsiaalsete tualettidega. Soovi korral määratakse tasu eest teid saatma lennujaama töötaja, kuid enamikel juhtudel ei ole see vajalik.

VIP-saal ja -teenindus

Lennujaamas on VIP-terminal, mis on disainitud nii, et see vastaks kõrgetasemeliste külaliste, s.o. kõrgete poliitikute, ärimeeste, sportlaste, meelelahutusstaaride ja muude meediapersoonide, vajadustele.

Lennukilt terminali jõudmiseks pakutakse limusiiniteenust, eralennuki jaoks võimaldatakse angaari kasutamist, loodud on eraldi Duty Free-tsoon, rajatud on konverentsikeskus, mitu luksusbutiiki, ilusalongid ja tervisekeskus.

Meditsiiniline abi

Dubai lennujaamas, sarnaselt kõigile moodsatele lennujaamadele, on olemas meditsiinipunkt, mis on varustatud kõige vajalikuga. Ooteruumides on olemas elustamisvarustus.

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Dubai lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Dubai lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused