•   est
 •   rus
Abi

Frankfurdi lennujaam Frankfurdis

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: 60547 Frankfurt am Main, Germany
GPS-koordinaadid: 50.050735, 8.570773
Ametlik veebileht: https://www.frankfurt-airport.com/
Klienditeeninduse telefon: 0180 6 3724636
E-posti aadress: info@fraport.de
IATA-kood: FRA
ICAO-kood: EDDF
Rahvusvaheline nimetus: Frankfurt International Airport
Ajatsoon: UTC+1
Twitter: https://twitter.com/Airport_FRA
Facebook: https://www.facebook.com/FrankfurtAirport
Instagram: https://www.instagram.com/frankfurtairport/
YouTube: https://www.youtube.com/user/fraportundfra

Üldine teave

Frankfurdi rahvusvaheline lennujaam on Saksamaa suurim transpordisõlm ja Lufthansa lennukeskus. Lennujaama läbiv reisijavoog jääb vahemikku 61 kuni 65 miljonit inimest, millega on tegemist Euroopa neljanda reisijavooga lennujaamaga.

Frankfurdi lennujaamas on kolm terminali, millest üks on mõeldud eralendude ja VIP-ide teenindamiseks. Lennujaamal on neli lennurada, millest kaks on universaalselt kasutatavad, kolmas on ainult maandumiste jaoks ja neljas on ainult lõunasuunaliste õhkutõusmiste jaoks.

Transpordisõlm on oma olemuselt suur ja küllaltki keeruline, siin ei ole võimalik kiiresti õiget kohta üles leida. Minimaalne aeg ümberistumiseks, mis võimaldab kindlalt järgmisele lennukile jõuda, on kolm tundi.

Asukoht

Frankfurdi lennujaam asub kesklinnast 14 km kaugusel. Lennujaama jõudmine ei ole ühistranspordiga keeruline, kuid enamik kohalikke elanikke eelistab siiski lennujaama isikliku autoga sõita.

Lennujaam asub A3 ja A4 kiirteede lähedal.

Kui teil ei ole plaanis autot rentida või seda parklasse jätta, siis saate kasutada teisi transpordivahendeid:

 • Need sõidavad S-Bahni oliivirohelisel ja lillal liinil (S8, S9). Väljumiste intervall on 15 minutit. Linna ajaloolisest keskusest on võimalik lennujaama jõuda 12 minutiga. Pileti hind on 4,5 eurot;
 • kiirrongid ICE. Need väljuvad Frankfurdi keskjaamast. Sõit kestab 7 minutit, pileti hind on 15 eurot;
 • buss nr 61. Väljumiskohaks on Suedbahnhof. Buss läbib terve linna ja peatub esimese terminali ees. Pileti eest võib tasuda bussijuhile, sõltuvalt väljumiskohast on pileti hinnaks 4,5 kuni 7 eurot;
 • Auto on võimalik tellida, helistades operaatorile numbril 069 23 0001. Sõidu hind sõltub vahemaast, kuid on keskmiselt 25 eurot.

Huvitavaid fakte

Aastal 2019 nimetati Frankfurdi lennujaam maailma kõige tervislikumaks lennujaamaks tänu selle wellness-alale. Seal on turistidel võimalik külastada spaasalongi, rahuneda meditatsioonitoas, osaleda joogaklassides, lõõgastuda avatud terrassidel, tellida endale massaaž, külastada jõusaali või minna palvetuppa.

Lisaks on hoone katusel väike lilleaed, kust on võimalik jälgida õhku tõusvaid lennukeid.

Terminalid

Lennujaamas on kolm terminali, millest kaht saab kasutada laiem avalikkus. Lufthansa ja teised StarAlliance’i lennuettevõtted baseeruvad T1-s. Orienteerumise lihtsustamiseks on terminal jagatud neljaks tsooniks, mida ühendab ühine koridor.

Т2 on disainitud OneWorldi ja SkyTeami lennuettevõtetele. Mõlema terminali transiittsoon on ühine, sealt Schengeni viisata lahkumine on keelatud.

Taristu

Frankfurdi lennujaam on suur, avar ja piisavalt segadusttekitav. Enamik lennujaama külastanud turiste väidavad, et ümberistumiseks kulub vähemalt kolm tundi.

Jäädes saksa taeva alla natuke kauemaks, võite täiel rinnal nautida kõiki Frankfurdi lennujaama taristu poolt pakutavaid rõõme.

Igapäevaselt on lennujaamas avatud järgnevad võimalused:

 • pagasihoid;
 • lounge-alad;
 • dušid;
 • spaasalong;
 • jõusaal;
 • kino;
 • kohvikud ja restoranid;
 • enam kui 300 poodi ja suveniiripoodi;
 • valuutavahetuspunktid;
 • palvetoad;
 • Tax-Free lett;
 • Konverentsisaalid;
 • 3 hotelli;
 • lastetoad;
 • pangaautomaadid;
 • esmaabipunkt ja hambaarst.

Tasuta teenused

Hoolimata sellest, kas kõigest läbite Frankfurdi lennujaama või soovite teha enda jaoks pausi ja minna vaatamisväärsusi avastama, siis võite kindel olla selles, et teil lennujaamas mugav olla on. Teid teenindavad tähelepanelikud ja sõbralikud töötajad ning teile pakutakse palju tasuta teenuseid.

Tasuta teenuste sekka kuuluvad:

 • lastetoad ja mängualad;
 • mugavad ooteruumid;
 • Wi-Fi;
 • laadimispunktid;
 • tööalad;
 • palvetoad eri religioonide esindajatele;
 • vannitoad ja dušid.

Pagas

Frankfurdi lennujaam on üks väheseid lennujaamasid, mis pakub mitut pagasihoidu. Lisaks standardsuuruses pagasile võetakse vastu ka ülesuuruses pagasit. Tõsi, sellise pagasi hoiustamisega kaasneb lisatasu.

Pagasihoiukohad asuvad saabuvate lendude tsoonis T1, korrusel 1B; T2, korrusel 2B ja väljuvate lendude tsoonis T1, korrusel 2B-C. Pagasihoiu hind on 4,5 eurot 2 tunni kohta või 7 eurot ööpäeva kohta. Pagasihoid on iga päev avatud 06:00 kuni 22:00.

Internet ja puhkamine

Erinevalt enamikest Saksa lennujaamadest, kus interneti on võimalik tasuta kasutada ainult 60 minutit, pakub Frankfurdi lennujaam oma külalistele piiramatut Wi-Fi ühendust. Peate kõigest valima võrgu Telecom, sisestama oma e-posti aadressi ja nõustuma andmetöötluse tingimustega.

Teave lastega reisijatele

Selleks, et isegi mitte kõige väiksematel külalistel lendu oodates igav ei hakkaks, on Frankfurdi lennujaamas üheksa tasuta lasteala.

Igaüks neist aladest on unikaalse ilme ja teemaga, näiteks ühes neist saab laps ronida helikopterisse, kuid teises saab seigelda kuumaõhupalliga.

Üks aladest asub toitlustusasutuste vahetus läheduses, see annab vanematele võimaluse rahulikult ja vaikselt kohvi juua, vaadates oma lapsi samal ajal läbi läbipaistva seina.

Iga tualeti kõrval on mugavad imetamis- ja mähkimistoad.

Laste jaoks kasutatakse lennujaamas eraldi sümbolit – lennukit Flyuggy. Kõigis lounge’ides on võimalik leida väikeseid selle sümboliga märgitud värviraamatuid.

Saatjateenused

Lennujaamas pakutakse kahte tüüpi saatjateenust: lastele ja invaliididele. Enamik lennuettevõtteid pakuvad saatjateenust täiskasvanuta reisivale lapsele. Selline teenus on kasutatav eelneva registreerimise korral lastele vanuses vähemalt 5 eluaastat.

Frankfurdi lennujaamas suunab teenindav töötaja lapse läbi passi- ja turvakontrolli ning jälgib teda kuni lennule minekuni. Edasine vastutus lapse eest läheb stjuuardile.

Puudega vajaminevad abiteenused on broneeritavad 48 tundi enne reisija saabumist lennujaama. Frankfurdis peate ära märkima ratastooli tüübi, patareide olemasolu või nende puudumise. Saatja on inimesega kogu pardaleminekule eelneva aja.

VIP-saal ja -teenindus

VIP-tsoonis on mitu kõrgeima kategooria sviiti. Selle staatusega reisijaid ootab lennuki ees auto ja ta viiakse sellega lounge’i, mööda kärarikkast terminalist.

Sviitide hinnas sisalduvad joogid ja soojad menüütoidud, luksuslik vannituba, apartemendid, individuaalne tolli- ja passikontroll, kuid ka terve VIP-terminali taristu, sh jõusaal ja spaa.

Meditsiiniline abi

Meditsiinikeskus, hambaarst ja apteek asuvad esimeses terminalis, korrusel 1B. Abi saamiseks on tarvis kindlustust.

 

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Frankfurdi lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Frankfurdi lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused