•   est
 •   rus
Abi

Hongkongi lennujaam Hongkongis

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: Hongkong, HKIA Tower, 1 Sky Plaza Road, Hong Kong International Airport, Lantau, Hongkong
GPS-koordinaadid: 22,315248, 113,93649
Ametlik veebileht: https://www.hongkongairport.com/
Klienditeeninduse telefon: +852 2181 8888
E-posti aadress: https://www.hongkongairport.com/en/contact-us/index.page
IATA-kood: HKG
ICAO-kood: VHHH
Rahvusvaheline nimetus: Hong Kong International Airport
Ajatsoon: UTC+8
Twitter: https://twitter.com/hkairport
Facebook: https://www.facebook.com/hkairport.official
Instagram: https://www.instagram.com/hongkongairport/
YouTube: https://www.youtube.com/user/hkairportofficial

Üldine teave

Hongkongi lennujaam või Chek Lap Kok on inimtekkeline saar, mis on nüüdseks juba mõnda aega olnud peamine Hiina viiv õhuvärav. Selle transpordisõlme juurde kuulub neli terminali, millest kaks on üldise iseloomuga reisiterminalid. Ülejäänud kahest terminalist üks on ärilennunduse keskuseks ning teenindab seega eralendusid. Lennujaama neljas terminal tegeleb kaubatranspordiga.

Tänasel päeval läbib Chek Lap Koki reisiterminale iga-aastaselt 63 milj inimest, kuid võimude teatel ei ole lennujaam veel saavutanud oma maksimaalset läbilaskevõimet.

Hongkongi transpordisõlm on pärjatud mitmete mainekate auhindadega ja seda peetakse üheks kõige tänapäevasemaks ja automatiseeritumaks lennujaamaks terves maailmas.

Asukoht

Chek Lap Koki lennujaama jõudmiseks on mitu võimalust:

 • Mugav ja suhteliselt odav. Reisijad ei tohiks unustada seda, et erinevaid linnaosasid ja eeslinnu teenindavad taksod on Hongkongis erisugust värvi. Lennujaama jõudmiseks peate valima Hongkongis sinise takso. Hind on 360 Hongkongi dollarit;
 • Kõik tähtedega A ja E märgistatud bussid sõidavad lennujaama välja. Suure pagasiga reisijad peaksid valima oranži värvi transpordivõimaluse. Sellises bussis on olemas eraldi ruum kohvrite ja kottide jaoks. Teenuse hind sõltub linnaosast, kus bussi istute, keskmisel on hinnaks 50 Hongkongi dollarit;
 • Lennujaama sõitvad kiirrongid väljuvad Hung Homi ja Lam Tini peatustest. Pileti eest 100 HKD maksmisel on teie päralt mugav iste tasuta internetiga, pistikupesa oma seadmete laadimiseks ja koht pagasi jaoks.

Huvitavaid fakte ja ajalooline taust

Lennujaam ehitati kahe asustamata saare kohale, nende saarte vahele püstitati kunstlik muldkeha. Säärase maastiku ümberkujundamise tulemusel tekkis võimude jaoks mitte ainult suurepärane koht lennujaama ehitamiseks, kuid seejuures suurendati ka Hongkongi kogupindala 1% võrra.

Idee teostamiseks kulus kuus aastat ja 20 milj dollarit. Ehituse lõpetamisel jõudis Hongkongi lennujaam Guinnessi rekordite raamatusse kui kõige kallim ja töömahukam ehitusprojekt terves maailmas.

Terminalid

Esimesse terminali saabuvad ja sealt lahkuvad lennukid. Sellesse terminali on suunatud ka linnaliikluse saabumine lennujaama.

Teises terminalis on reisijate lennule registreerimise ala, tollikontroll ja suur SkyPlaza meelelahutuskompleks 4D-kino, 360 poe, restoranide, jõusaali ja interaktiivse Aasiale ning Hiina lennunduse arenguloole pühendatud teemakeskusega.

Hongkongi Ärikeskus asub sellele eraldi pühendatud terminalis koos hotellide, pagasiteeninduse, tollikontrolli, konverentsikeskuse ja teiste teenustega.

Taristu

Chek Lap Koki lennujaam on pärjatud paljude auhindadega. Selles on maksimaalselt mugav ja ohutu viibida. Lennujaama territooriumil on olemas:

 • pank;
 • valuutavahetuspunktid;
 • kauplused;
 • kohvikud;
 • pangaautomaadid;
 • duširuumid;
 • pagasihoiuruumid;
 • 4D-kino;
 • meelelahutuskeskus;
 • vaatlusplatvorm;
 • jõusaal;
 • joogiveepunktid;
 • arvutitoad;
 • spetsiaalsed puhkealad vanematele inimestele ja rasedatele naistele;
 • meditsiinikeskus;
 • pere-, VIP- ja ärilounge’id;
 • joogiveepunktid.

Tasuta teenused

Mugavad ooteruumid on saadaval iga klassi reisijale ilma lisatasuta; olemas on: mängu- ja TV-toad, tualett- ja duširuumid, Wi-Fi, vaatlusplatvorm, joogivesi, ruumid imetavatele naistele, lapsekärude rent.

Pagas

Terminalis 2 on eraldi hoiukoht pagasi hoiustamiseks ja pakkimiseks. See on avatud hommikul alates 5:30-st õhtul 01:30-ni. Teenuse kasutamise hinda arvestatakse tunni (12 HKD) või ööpäeva (150 HKD) kohta.

Internet ja puhkamine

Hongkongi lennujaamas on piiramatu tasuta Wi-Fi ühendus, arvutitoad nende reisijate jaoks, kes mistahes põhjusel ei saa omaenda seadmeid kasutada, kuid ka laadimispunktid seadmete laadimiseks.

Teil on võimalik lõõgastuda ja taastuda ühes 18 VIP-saalist. Reisijate jaoks on lennujaamas ka kolm kõrgema klassi hotelli konverentsiruumide, sviitide ja restoranidega.

Teave lastega reisijatele

Igas vanuses lastega reisijad saavad Chek Lap Koki territooriumil mugavalt ja huvitavalt aega veeta. Imetavate emade ja väikelastega perede jaoks on lennujaamas 39 ruumi laste toitmiseks ja nende mähkmete vahetamiseks.

Vanemad lapsed saavad meeldivalt aega veeta mänguväljakutel ja TV-ruumides. Teismelised võivad olla huvitatud kogu Hiina suurima ekraaniga 4D-kino külastamisest.

Transpordisõlmes on spetsiaalsed kohad, kus on võimalik hoida või kust on võimalik ka rentida lapsekärusid.

Saatjateenused

Lennujaam pakub puuetega inimestele saatjateenuseid. Abi saamiseks pöörduge palun infolauda.

VIP-saal ja -teenindus

Lennujaamas on 18 premium-klassi lounge’i. Nende külastamiseks on tarvis teha eelnev broneering. Iga VIP-saal pakub võimalust duširuumi kasutamiseks, söömiseks, jookide nautimiseks ja värskete ajalehtedega tutvumiseks.  Ligipääs mõnda lounge’i võib olla piiratud ainult mõne lennufirma klientidele või mõne lennuettevõtete liidu liikmetele.

Meditsiiniline abi

Meditsiinilist abi ja nõustamist on võimalik saada lennujaama 1. terminali meditsiinikeskuses, korrusel L6.

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Hongkongi lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Hongkongi lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused