Abi

Incheoni lennujaam Soulis

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: 272 Gonghang-ro, Jung-gu, Incheon, Korea Vabariik
GPS-koordinaadid: 37,448524, 126,45123
Ametlik veebileht: https://www.airport.kr/
Klienditeeninduse telefon: 1577-2600
IATA-kood: ICN
ICAO-kood: RKSI
Rahvusvaheline nimetus: Incheon International Airport
Ajatsoon: UTC+9
YouTube: https://www.youtube.com/c/IncheonAirport
Facebook: https://www.facebook.com/incheonairport
Instagram: https://www.instagram.com/incheon_airport/

Üldine teave

Incheoni rahvusvaheline lennujaam asub Incheoni metropolis. Soul, Lõuna-Korea pealinn, jääb lennujaamast 70 km kaugusele. Lennujaam sai valmis aastal 2001, alates aastast 2005 on see saanud briti konsultatsiooniettevõttelt Skytrax igal aastal 5-tähe reitingu.

Lennujaamas on kolm reisiterminali ja kolm kaubaterminali. Reisijavoog oli aastal 2019 rekordiliselt 70 miljonit inimest.

Lennujaama lennurajad on varustatud kõrgtehnoloogiliste raadionavigatsioonisüsteemidega, mis võimaldavad lennukitel maanduda tingimustes, kus nägemisulatus ei ole suurem kui 50 meetrit. Valgustussüsteemi kontrollib lennujuhtimine ja see võimaldab lennuki suunamiseks manipuleerida tulesid ja juhatada lennuki nii talle määratud parkimiskohale või väravasse.

Asukoht

Incheon on Soulist 70 kilomeetri kaugusel. Sinna on võimalik sõita takso, bussi või rongiga.

Kõige mugavam võimalus Korea pealinna jõudmiseks on rong. Nii väldite võimalikke liiklusummikuid. Esimese terminali lähistel paiknevast peatusest sõidab Souli kaks rongi: tavaline rong ja kiirrong. Tavaline rong peatub igas peatuses, kiirrong peatub pealinna keskjaamas ilma vahepeal peatuseid tegemata. Kiirrongi pilet maksab 14 000 Lõuna-Korea vonni, tavarongi pilet maksab 5000 vonni.

Bussid väljuvad Incheoni lennujaama peasissepääsu juurest iga 20 minuti järel. Need sõidavad kolmes suunas: Nambu, Gangnam ja Tonsoul. Bussipiletite hinnad jäävad vahemikku 7000 kuni 14 000 vonni, sõltuvalt sõidukaugusest ja bussi mugavusastmest.

Taksod ootavad turiste parklas 8C-4D. Saate sõita üksi või osta koha mitme reisijaga autos. Sõidukilomeetri hind on 3000 vonni.

Huvitavaid fakte ja ajalooline taust

Incheoni lennujaam on ehitatud kolmele saarele, saarte vaheline ruum on täidetud mulla, liiva ja prügijäätmetega. Aasia riikide jaoks on tegu täiesti tavalise praktikaga, samal põhimõttel on ehitatud ka Singapuri Changi lennujaam.

Aasta 2020 lõpuks on planeeritud Incheonis terminali 4 käivitamine, nii suurendatakse reisijate läbilaskevõime 100 miljoni reisijani ja kaubaliikluse läbilaskevõime 7 miljoni tonnini. See muudab Lõuna-Korea transpordisõlme üheks maailma 10 kõige suurema koormusega lennujaamaks.

Terminalid

Incheoni peaterminal katab 496 000 m2 suuruse maa-ala. Selles on 44 väravat, 120 passikontrolli punkti ja 252 lennule registreerimise letti. Aastani 2008 teenindas see kõiki lennujaama lende.

Mais 2008 avati saal A, mis võttis osa koormust peaterminalilt ära, see hakkas teenindama kõikide välismaiste lennuettevõtete lende. Lennujaama enda koormus aga suurenes. Aastal 2016 algas juba kolmas ehitusetapp, mille tulemuseks oli terminali 2 rajamine. Praegu teenindab T2 kõiki SkyTeami lende.

Taristu

Lennujaama eksklusiivne taristu hämmastab isegi kõige tähelepanelikumat reisijat. Lisaks tavateenuste nagu pangateenused, duty-free, restoranid, ärilounge’id, ema ja lapse toad ja mugavad ooteruumid, pakkumisele, on Incheonist võimalik leida:

 • kasiino;
 • talveaiad;
 • spaasalong;
 • massaažitoad;
 • kino;
 • golfirajad;
 • palvetoad eri religioonidest inimeste jaoks;
 • vaatlusplatvorm.

Tasuta teenused

Mugavuse nautimiseks ei pea olema VIP ega kulutama paarsada eurot. Põhiline taristu ja peamised teenused on Incheonis tasuta.

Lisatasuta saate kasutada järgnevaid teenuseid:

 • pistikupesad seadmete laadimiseks;
 • internetiühendus;
 • laste mänguväljakud ja toad laste eest hoolitsemiseks;
 • vaatlusplatvorm;
 • mugavad telerinurgad;
 • jalamassaažiseadmed;
 • dušid;
 • palvetoad.

Pagas

Pagasihoiukapid asuvad peaterminali ülemisel korrusel lastetoa ja lennule registreerimise lettide taga. Asju saab ära anda ja tagasi saada ööpäevaringselt. Hinnad erinevad standard- ja ülesuuruses pagasi hoiustamisel. Tavasuuruses kohvri ööpäevase hoiustamise eest küsitakse 10 dollarit päevas, siis normi ületava suurusega kohvri puhul küsitakse selle hoiustamise eest juba 15 dollarit.

Internet

Internetiühendus on Incheonis tasuta. Kõige parem signaal on 30. kuni 40. värava juures. Ülemisel korrusel on sülearvutite tööruum. Ka seal on ühendus stabiilne ja tugev. Paraku ei ole seal lubatud olla kauem kui kaks tundi.

Teave lastega reisijatele

Pika ümberistumise ajal ei tasu oma lapsi piinata ooteruumis istumisega, avastage selle asemel lennujaama. Lisaks õhku tõusvatele lennujaamadele on veel mõndagi muud näha.

Peaterminali põhjapoolses otsas on metsateemaline mänguväljak. Seal saavad lapsed vanuses kolm kuni üheksa eluaastat ringi joosta ja end soojas hoida. Teismelised saavad nautida virtuaalreaalsuse tuba, mängukonsoolidega tube, põgenemistuba või üht kolmest kinost.

Vanemad saavad vahetada oma riideid või hoida oma last ema ja lapse toas, samuti saab seal rahulikult last imetada.

Kõik restoranid on varustatud lapsetoolide, pudipõllede ja lastele mõeldud söögiriistadega.

Saatjateenused

Saatjateenuse saavad endale tellida esimese klassi reisijad, Priority Pass-kaardi omanikud ja puuetega inimesed. Assistendiga kohtumise vajadusest tuleks märku anda pileteid broneerides.

Personali liige kohtub teiega lennuki saabumise väravas ja tagab selle, et saate lennujaamast ohutult välja.

VIP-saal ja -teenindus

Lennujaama juhtkond üritab võimalikult palju esimese klassi ja odavreisija vahelisi erinevusi ära tasandada. Siiski saavad VIP-id endale alati broneerida eratransfeeri, saatja ja sviidi mõnes Incheoni hotellidest.

VIP-ide ärilounge’ides on alati serveeritud snäkid, menüü põhjal on võimalik tellida toitu, mille mõni lennujaama restoran valmistab, samuti on vabalt saadavad ajalehed, televisioon ja internet.

Saate omale koha broneerida, helistades selleks numbril 972-54-539-6889.

Meditsiiniline abi

Incheoni territooriumil saavad patsiendid abi Inha kliiniku osakonnast. Retseptita ravimid on apteekides müügil. Teie kohapealne arst kirjutab välja kõik muud koheselt vajalikud ravimid.

 

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Incheoni lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Incheon lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused