Abi

Istanbuli lennujaam Istanbulis

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: Tayakadın, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Türgi
GPS-koordinaadid: 40,9768981934, 28,8145999908
Ametlik veebileht: https://www.istairport.com/
Klienditeeninduse telefon: +90 444 1442
IATA-kood: IST
ICAO-kood: LTFM
Rahvusvaheline nimetus: İstanbul New Airport
Ajatsoon: UTC+3
Twitter: https://twitter.com/schiphol
Instagram: https://www.instagram.com/igairport/?hl=ru
Facebook: https://www.facebook.com/ISTANBUL.AIRPORT.NEW/

Üldine teave

Istanbuli rahvusvaheline lennujaam avati Türgi suurimas linnas aastal 2018. Sellega asendati vana Atatürki-nimeline transpordisõlm. Selle aastane reisijavoo läbilaskevõime on 90 miljonit inimest. Lähitulevikus aga planeeritakse lennujaama laiendada, et tõsta reisijavoo läbilaskevõime 200 miljoni turistini. See teeks Türgi transpordisõlmest suurima maailmas.

Lennujaamal on praegu neli lennurada ja üks reisiterminal.

Asukoht

Lennujaam asub linnast 35 kilomeetri kaugusel, Arnavutköy piirkonnas. Istanbuli uude transpordisõlme jõudmine on jätkuvalt keeruline, kuid võimude sõnutsi muutub olukord aastaks 2022 drastiliselt: välja ehitatakse täiendav metrooliin ja kasutusse võetakse kiirrong.

Nii kaua peavad reisijad rahulduma järgnevate transpordivõimaluste kasutamisega lennujaama jõudmiseks:

  • takso;
  • erabussiliinid IST-20, IST-19, IST-3 ja IST-1;
  • riiklikud bussiliinid H-2, H-4.

Huvitavaid fakte

Istanbuli rahvusvaheline lennujaam ehitatakse valmis kolmes etapis. Transpordisõlme kasutuselevõtmise algul on valmis ainult üks etapp kolmest. Aastaks 2035 saab Türgi õhuvärav olema võimeline samaaegselt teenindama kuni 45 lendu, aastas kuni 200 miljonit reisijat.

Aastaks 2022 pikendatakse roheline metrooliin lennujaama peaterminalini, aastaks 2030 saavad valmis kaks täiendavat lennurada.

Lennujaam on aga siiski juba nii suur, et 35 minutit läheb aega kõigest selleks, et lennuk ruleerida parkimiskohalt maandumissillani. Noorel mehel kulub pagasita terminali ühest otsast teise jõudmiseks, sh liikuvteid kasutades, 45 minutit.

Terminalid

Istanbuli uue transpordisõlme püstitamiseks toimusid enneolematu suurusega ehitustööd. Esialgsed arvutused selle kohta, kui kaua kulub ühest saalist teise liikumiseks, olid arhitektide jaoks niivõrd vapustavad, et nad otsustasid projekti lisada liikuvteed. Lennujaamas olles liigud alati kuhugi, isegi kui seisad paigal.

Terminal on jagatud viieks osaks. Neljas osas teenindatakse rahvusvahelisi lende, ühes teenindatakse kohalikke lende. Praegu on lennujaamal 114 väravat, ehitustööde lõpuks on see arv aga pooleteistkordne.

Taristu

Lennujaama taristu on tõeliselt muljetavaldav. Transpordisõlme juurde kuulub 55 000 m2 suurune Duty Free-tsoon, väikese lõbustuspargi mõõtmetega Playlandi laste mänguala, pagasihoid, pangaautomaadid, valuutavahetuspunktid, ärilounge’id, kohvikud ja restoranid.

Transpordisõlme laienedes edastatakse teave pakutavate teenuste kohta reisijateni lennujaama ametliku veebilehe kaudu.

Tasuta teenused

Türklaste armastus mastaapsete projekti järgi, pole aga mõju avaldanud teenindustasemele. Sarnaselt Atatürki lennujaamale, tuleb ka uues transpordisõlmes maksta pea kõige eest.

Tasuta on võimalik kasutada liikuvteid, istuda mugavates ooteruumides, kasutada tualettruume ja riietusruume.

Pagas

Pagasihoid asub registreerimissaalis. Pagasihoid on iseteenindusega ja kapid avanevad automaatselt. Väikese kapi kasutamise eest tuleb maksta 30 türgi liiri kuue tunni kohta, suure kapi puhul on tarvis maksta 50 türgi liiri sama aja eest.

Internet ja puhkamine

Wi-Fi ühendus on Istanbuli lennujaamas tasuta ja piiramatu. Internetiühenduse kiirus võib aga tunduda aeglane. See on tingitud võrgu ülekoormatusest.

Interneti kasutamiseks peate end ühendama IGA_Guest võrku ja autoriseerima end SMS-iga.

Teave lastega reisijatele

Lahkuvate lendude tsooni keskel asub Playlandi laste mänguväljak. See on tõeline laste lõbumaa batuutide, redelite, kiikede ja liumägedega. Lisaks Playlandile, paiknevad kuus erinevat mänguväljakute terminali erinevates otstes.

Iga tualettruumi kõrval on suurte valamutega riietusruum, mugavad mähkimislauad ja lastetoolid.

Saatjateenused

Tulevikus plaanib transpordisõlm saada „barjäärivaba lennujaama“ sertifikaadi, mis tähendaks seda, et kõik läbikäigud, tõusukohad ja väljapääsud oleksid ratastoolis inimestele ligipääsetavad.

Lennujaam pakub luu- ja lihaskonna haigustega inimestele ning puuduva või halvenenud nägemisega inimestele vajalikke teenuseid.

VIP-saal ja -teenindus

VIP-reisijate jaoks on kasutada Meet and Greet-teenus ja kõrgeima kvaliteediga teenindus. Vajalik on eelnev broneering ja Priority Pass-kaardi olemasolu.

Teid võtab lennukist väljudes või lennujaama sissepääsu juures vastu assistent. Ta juhatab teid teie sviidi juurde, kus saate puhata, nautida snäkke ja minna duši alla.

Passi- ja isikukontroll on võimalik individuaalsel alusel läbida järjekorrata. Töötaja juhatab teid otse lennuki sissepääsu juurde.

Meditsiiniline abi

Lennujaama territooriumil on kaks meditsiinipunkti: üks asub lahkuvate lendude tsoonis ja teine saabuvate lendude tsoonis. Apteegid paiknevad nende kõrval.

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Istanbuli lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Istanbuli lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused