Abi

Kuala Lumpuri lennujaam Kuala Lumpuris

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: Malaysia Airport (SepangG) sdn Bhd, 3rd & 4th Floor, Airport Management Centre, 64000 KLIA, Selangor, Malaysia
GPS-koordinaadid: 2,743082, 101,686421
Ametlik veebileht: http://www.klia.com.my/
Klienditeeninduse telefon: +60 3 8776 2000
E-posti aadress: publicrelation@malaysiaairports.com.my
IATA-kood: KUL
ICAO-kood: WMKK
Rahvusvaheline nimetus: Kuala Lumpur International Airport
Ajatsoon: UTC +8
Facebook: https://www.facebook.com/MalaysiaAirportsOfficial/

Üldine teave

Kuala Lumpuri rahvusvaheline lennujaam on suuruselt ja reisijavoolt maailma 23. lennujaam. See on üks olulisemaid transpordisõlmi Kagu-Aasias ja Malaisia suurim lennujaama kompleks.

See katab 100 km2 suuruse maa-ala ja 2025. aastal valmivate ehitustööde lõppedes peaks lennujaam olema suuteline aastas teenindama 100 miljonit inimest.

Praegu teenindab lennujaam igas aastas ligi 59 miljonit reisijat.

Lennujaama käsutuses on kaks peamist satelliitterminali, üks odavlennufirmasid teenindav terminal ja kolm lennurada.

Asukoht

Lennujaam asub Sepangi linnas, 50 km kaugusel Kuala Lumpurist. Seda ühendab pealinnaga hea transpordiühendus, nii ei ole lennujaama pääsemine keeruline. Saate kasutada järgnevaid transpordimeetodeid:

 • KLIA EXPRESS rongid. Need väljuvad KL Sentral jaamast ja sõidavad lennujaama terminali kõigest ühe vahepeatusega. Selliselt on sõidu kestus 30 minutit. Ekspresspileti hind on 55 malaisia ringiti;
 • KLIA TRANSIT rongid. Need väljuvad samast rongijaamast kui ekspressrongid. Erinevus on rongi tehtavate peatuste hulgas. Lennujaama sõitmiseks kulub peaaegu 50 minutit, kuna kõigis peatustes võetakse peale reisijaid. Pileti hind on sama, mis ekspressrongi puhul;
 • Airport Coach bussid. Bussid väljuvad KL Sentrali bussijaamast ajavahemikus 05:00 kuni 23:00. Väljumisintervall on üks tund, sõiduks kulub 70 minutit. Pileti hind on 10 malaisia ringiti;
 • Star Shuttle bussid. Bussid sõidavad lennujaama hoonesse Puduraya peatusest. Esimene väljumine on kell 05:00, viimane väljumine kell 02:30. Pileti hind on 11 malaisia ringiti;
 • Ettemakstud takso. Malaisias kasutatakse ettemakstud takso süsteemi. Peate kõigest leidma lähima Coupon Taxi peatuse, maksma piletikontoris tarviliku summa (50 – 70 malaisia ringiti) ja saama taksojuhile antava kviitungi. Nii ei pea te muretsema teemaksude ega ümbersõitude pärast. Võrdluseks, taksomeetrit kasutava takso hind jääb vahemikku 70 – 100 ringiti.

Huvitavaid fakte

Lennujaam valmis aastal 1999. Lennujaama peaarhitekt Kisho Kurokawa on tuntud oma futuristlike projektide poolest. Siiski ei ole terminal tuntud oma veidra disaini pärast.

Aastal 2018 elas hoone transiittsoonis peaaegu kaheksa kuud süürlane Hassan al-Kantar, kes keeldus kodumaale naasmast, et mitte võtta osa vaenutegevusest. Ta magas treppide all, sõi teiste inimeste taldrikutele jäänud ülejääke ja pesi end tualettruumides, kuni ta leidis tunnustamist põgenikuna ja saadeti välja Kanadasse.

Terminalid

KLIA Main peaterminal katab 390 tuhande m2 suuruse pindala. Selles on 216 lennule registreerimise letti, poed, restoranid, lastealad ja kohvikud.

Rahvusvahelisi lende teenindab satelliitterminal A. Sinna on võimalik KLIA Main terminalist pääseda tasuta aeroekspressi kasutades. Seal on tollikontrolli, passikontrolli tsoonid ja lennujaama kompleksi meelelahutusobjektid.

Terminal KLIA 2 ehitati selleks, et vähendada peaterminali koormust. See on suunatud odavlennuettevõtete teenindamisele.

Taristu

Kuala Lumpuri lennujaama peaterminal ja odavlendusid teenindav terminal ei erine oluliselt väiksematest provintsilennujaamadest. Satelliitterminali piirkond väärib aga erilist tähelepanu. Seal on võimalik lõbusalt, huvitavalt ja mugavalt aega veeta isegi 24-tunnise ümberistumise korral. Sealt leiate järgneva:

 • pangad, pangaautomaadid, valuutavahetuspunktid;
 • apteegid ja meditsiinikeskus;
 • pagasihoiukapid;
 • turismiinfoletid;
 • kino;
 • mugavad lounge’id;
 • Wi-Fi;
 • vaatlusplatvorm;
 • kapselhotell;
 • tükk tõelist malaisia metsa otse terminali keskel.

Tasuta teenused

Kõik vajalik Kuala Lumpuri lennujaamas mugavaks ajaveetmiseks ja lennu ootamiseks on tasuta. Ehk on just see põhjus, miks Hassan al-Kantar suutis terminalis kaheksa kuud elada.

Te ei pea maksma järgneva eest:

 • pistikupesad seadmete laadimiseks;
 • dušid;
 • joogivesi;
 • Wi-Fi;
 • vaatlusplatvormi külastamine.

Pagas

Pagasihoiukapid asuvad nii peaterminalis, kui ka odavlende teenindavas terminalis. Pagasi äraandmisel küsitakse teilt, kas soovite jätta oma asjad individuaalsesse kappi või ühisesse pagasiruumi. Pagasihoiu teenuse lõplik hind sõltub sellest ja kottide suurusest. Keskmise suurusega kohvrite puhul on ühise pagasiruumi kasutamise hinnaks 28 ringiti päevas, kuid individuaalse kapi kasutamise hinnaks 38 ringiti päevas. Kui plaanite jätta oma pagasi hoiule kauem kui 15 päevaks, siis saate selle eest hea allahindluse.

Internet

Lennujaamas saate luua ühenduse tasuta piiramatu Wi-Fi võrguga. Selleks peate saadaolevate võrkude seast lihtsalt valima KLAirportWiFi võrgu.

Juhul, kui teil ei ole seadet, millega internetti kasutada, siis saate minna satelliitterminali, kus on olemas arvuti kasutamise toad ja saate täiesti tasuta lugeda oma e-kirju.

Teave lastega reisijatele

Peaterminalis on suur mängutuba ja mitu mänguväljakut. Lisaks on iga tualettruum varustatud mähkimislaudadega, kohvikutes ja restoranides saab kasutada lapsetoole.

Saatjateenused

Saatjateenused on saadaval puuetega reisijatele ja PriorityPass-kaardi omanikele. Mõlema kategooria reisijaid teenindatakse tasuta. Esimesel juhul on tarvilik teenuse kasutamiseks teha broneering pileteid ostes.

Lisaks sellele on olemas personal lennule registreerimise leti juures ja nad on valmis teid aitama, kui olete oma lennule hiljaks jäämas. Sellist teenust tuntakse kui Fast Tracking ja selle eest tasutakse koha peal. Assistent suunab teid spetsiaalse lennule registreerimise leti juurde ja juhatab teid lennuväravani kõige lühemat teed pidi.

VIP-saal ja -teenindus

PriorityPass-kaardi omanikud saavad mugavalt aega veeta satelliitterminalis paiknevas Plaza Premium Lounge’is. Seal on võimalik vaikses ja mugavas keskkonnas nautida snäkke, seada end korda, lugeda uusimaid ajalehti, vaadata uudiseid või oma lemmikfilmi.

Tsooni külastajatel on tasuta võimalik kasutada duširuume, Wi-Fi ühendust, õhukonditsioneeri, faksi, telefoni.

Tarvilik on eelnev broneering, lounge’i ei tohi vanema järelevalveta siseneda ükski mistahes vanuses laps.

Meditsiiniline abi

Meditsiinipunkt valvearstiga ja apteek asuvad peaterminali viiendal korrusel.

 

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Kuala Lumpuri lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Kuala Lumpur lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused