Abi

Los Angeles lennujaam Los Angeleses

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: 1 World Way, Los Angeles, CA 90045, Ameerika Ühendriigid
GPS-koordinaadid: 33,943398, -118,40828
Ametlik veebileht: https://www.flylax.com/
Klienditeeninduse telefon: +1 (855) 463-5252
IATA-kood: LAX
ICAO-kood: KLAX
Rahvusvaheline nimetus: Los Angeles International Airport
Ajatsoon: UTC-7
Twitter: https://twitter.com/flylaxairport
Facebook: https://www.facebook.com/LAInternationalAirport/

Üldine teave

Los Angelese rahvusvahelist lennujaama võiks nimetada rekordihoidjaks ruudus. Selle esimene ja peamine eelis on selle uskumatu reisijavoog. Keskmiselt läbib seda lennujaama aastas ligi 80 miljonit turisti, millega on tegemist maailma neljanda reisijavooga lennujaamaga.

Teiseks on Los Angelese õhuvärav maailma kõige populaarsem siht- ja lähtekoht. See tähendab, et absoluutne miinimum turiste kasutab seda lennujaama ümberistumiseks.

Lennujaamal on üheksa terminali ja neli lennurada. Lennujaama territooriumil on võimalik liikuda ringi spetsiaalsete bussidega.

Asukoht

Lennujaam asub 26 kilomeetri kaugusel Los Angelese kesklinnast, sinna pääsemine ei ole aga keeruline. Kõige lihtsam ja kindlam, kuid mitte kõige mugavam transpordiviis on metroo. Rohelise liini rong lahkub Aviation Stationist. Sõidu hind on ainult 3 dollarit.

Täiendavalt on lennujaama võimalik pääseda ettevõtte Fly Away Bus bussiga. Buss lahkub 15-minutilise intervalliga kõikjalt Hollywoodis ja Los Angelese kesklinnas.

Kiirustades võite võtta endale takso, millega jõuda linna või vastupidi lennujaama. Erataksoga on võimalik sõiduots läbida 10 dollari eest, taksonduses tegutseva töötaja hind jääb 12 dollari juurde.

Omadused ja faktid

Lennujaama üheksast terminalist ainult ühel, üheksandal, on nimi. Aastal 2015 nimetati see terminal linna 38. linnapea Tom Bradley järgi.

Algselt ei olnud lennujaama territooriumil ühtegi hoonet. Kunagine talumaa tühjendati kuidagi taimedest ja sealt hakkasid õhku tõusma esimesed lennukid. Piloodid nimetasid seda kohta naljatlevalt legendaarse tehingu teinud ärimehe järgi William B miiniväljaks.

Esimene angaar ehitati kõigest aasta hiljem, see on jätkuvalt alles ja kuulub riiklikku ajaloomälestiste registrisse.

Terminalid

Los Angelese lennujaamas on suisa üheksa terminali. Terminalid on paigutatud hobuseraua kujuliselt. Mõned neist on ühendatud maa-aluste käikudega, teised maapealsete ühendustega. Terminalide vahel sõidavad kiired bussid.

Lennukite lennujaamas liikumiseks puuduvad erijuhised, see tähendab seda, et lennuk peatub tavapäraselt lähima vaba terminali juures.

Taristu

Los Angelese lennujaam meenutab mõneti ostu- ja meelelahutuskompleksi. Sinna jõudes ei ole üllatav, et unustate oma puhkuse või lennugi.

Lennujaama seinad ja koridorid on tihti kaunistatud installatsioonide ja unikaalsete fotodega, restoranides pakutav toit on suurepärane ja mänguväljakuid on võimalik leida iga nurga peal.

Lennujaamas on olemas:

  • mängualad lastele;
  • kohvikud ja restoranid;
  • parkimine;
  • valuutavahetuspunkt;
  • konverentsisaal;
  • ärilounge;
  • telerid;
  • Wi-Fi;
  • ajalehekioskid;
  •  

Tasuta teenused

Los Angelese lennujaamas on äralennu eel küllalt mugav aega veeta. Enamiku taristu kasutamise eest ei küsita raha. Laste mängunurgad, internet, suured telerid iga nurga peal, värskeimad ajalehed ja ooteruumide pehmed ning laiad tugitoolid on tasuta.

Spetsiaalsetes laadimispunktides on teil võimalik laadida oma telefoni või muud seadet, seda ka siis, kui unustasite laadimisjuhtme pagasisse või autosse.

Pagas

Üllataval kombel ei ole niivõrd hiiglaslikul lennujaamal oma pagasihoidu. Selle vajakajäämise on mitukümmend ettevõtlikku inimest kohe lahendanud, läheduses on avatud mitu „pagasihotelli“. Parim tagasiside on antud ettevõttele LAX Luggage Storage.

Ööpäeva eest individuaalses boksis peab kotipaari puhul maksma 15 – 20 dollarit. Täiendava 5 dollari eest toimetab ettevõtte personal teie pagasi ise pagasihoidu ja toob selle otse lennule registreerimise leti juurde.

Internet ja puhkamine

Lennujaamas on tasuta kiire internet ilma täiendavate piiranguteta. Samal ajal ei ole võimud pidanud vajalikuks isegi ühe kapselhotelli püstitamist lennujaama territooriumile.

Pika ümberistumise korral peate kasutama üht piirkonnas asuvatest hotellidest. Toa valimisel pöörake tähelepanu sellele, kas hotell pakub transfeeri lennujaama.

Teave lastega reisijatele

Lennujaam on mugav nii laste kui täiskasvanute jaoks. Siin ei ole tarvis isegi mitte mänguväljakut üles otsida, piisab jalutuskäigust Duty Free-tsooni. Lapsed armuvad sisetingimustes paiknevatesse miniliumägede, kiikede ja pallibasseinidega mänguväljakutesse. Vanemad lapsed saavad vaadata telerit või mugavates toolides lugeda.

Lennujaamast on võimalik leida igale maitsele sobivat toitu, ebatervislikest, ent maitsvaist friikartuleist tervislike shake’ide ja jogurtijäätisteni.

Saatjateenused

Lennujaam on 100% kohandatud vastama puuetega inimeste vajadustele. Ametlikku saatjateenust lennujaamas ei pakuta, kuid keerulise olukorra puhul saavad probleemi lahendada lähedal paiknevad töötajad.

VIP-saal ja -teenindus

Lennujaamas on üheksa lounge’i. VIP-kaartide omanikud saavad neid kasutada. Lapsed võivad lounge’i territooriumile minna koos täiskasvanuga.

Meditsiiniline abi

Erakorralise meditsiini punkt asub Tom Bradley e üheksanda terminali kõrgeimal korrusel. Igas terminalis on apteek, kust on võimalik osta enamikke retseptita ravimeid.

 

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Los Angelese lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Los Angeles lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused