Abi

Heathrow lennujaam Londonis

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: Heathrow Airport Limited, The Compass Centre, Nelson Road, Hounslow Middlesex, TW6 2GW
GPS-koordinaadid: 51,469604, -0,453566
Ametlik veebileht: https://www.heathrow.com/
Klienditeeninduse telefon: 0844 335 1801
IATA-kood: LHR
ICAO-kood: EGLL
Rahvusvaheline nimetus: London Heathrow Airport
Ajatsoon: UTC-0, suvel UTC+1
Twitter: https://twitter.com/heathrowairport

Üldine teave

Heathrow on Suurbritannia suurim lennujaam ja Euroopa kõige tihedama kasutusega lennujaam. Selle lennujaama reisijavoog ei lange kunagi alla 75 miljoni inimese aastas.

Tänasel päeval on Heathrow’ lennujaamal viis terminali: neist üks teenindab kaubavedusid ja neli reisijaid.

Ajalooliselt oli lennujaamas kasutusel kuus lennurada, kuid hiljutised muudatused ohutusnõuetes tähendavad seda, et nüüd on töötajatel lubatud kasutada neist kuuest lennurajast ainult kaht.

Suurbritannia valitsus kaalub kolmanda lennuraja ehitamist selleks, et vähendada praeguse kahe lennuraja koormust, kuid lennujaama töö ümberkorraldamine nõuab maa sundvõõrandamist ja osa ümbritseva piirkonna lammutamist.

Asukoht

Lennujaam jääb 25 km kaugusele Londoni kesklinnast. Sinna jõudmiseks on mitu võimalust:

  • kõige lihtsam ja odavam võimalus on kasutada metrood. Vahemaa läbimiseks kulub 50 minutit. Rong sõidab Piccadilly liinil ja peatub igas terminalis. Pileti hinnaks on 6 naela ja rong lahkub jaamast iga nelja minuti järel.
  • Metroost natuke kallim valik, kuid te ei pea seisma suure rahvamassi seas ja liikuma pagasiga läbi kitsastest käikudest ja treppidest. Buss sõidab lennujaama ligikaudu 75 minutit. See alustab sõitu Earls Courti bussipeatusest Kensingtonis ja sõidab terminalini 1. Bussipileti hind on 7 naela.
  • Rong lahkub Paddingtoni jaamast ja sõidab peatusi tegemata lennujaama. Sõit kestab 30 minutit, pilet maksab täiskasvanu jaoks 11 naela, lapse jaoks 5 naela.
  • Kõige mugavam ja kallim valik. Takso on võimalik tellida igas linnaosas. Paddingtoni jaamast terminali 1 jõudmiseks kulub 80 – 100 naela.

Huvitavaid fakte ja ajalooline taust

Heathrow’ lennujaama kasutati lennujaamana esimest korda Esimese maailmasõja ajal. Aastal 1929 ostis lennujaama ala ära eraomandusse kuulunud lennuettevõte, mis hakkas seal testima uusi lennukeid ja muud sõjatehnikat.

Alles aastal 1943 läks Heathrow tagasi riigi omandisse ja seda hakati arendama Suurbritannia kuningliku õhujõu baasiks. See idee aga ei teostunud. Aastaks 1946 anti kontroll Heathrow üle Suurbritannia Tsiviillennundusametile.

Lennujaama rajades uskusid insenerid tõsimeeli, et mitmeid aastaid on lennukiga sõitmine võimalik ainult rikastele inimestele, kes tuuakse lennujaama omaenda eraautojuhtide poolt. Seetõttu ei ehitatud lennujaama ümber ühtegi parkimiskohta. Säärane ettemõtlematus takistab tänaseni Heathrow’ arengut.

Terminalid

Lennujaamas on viis terminali, millest üks on kaubaterminal. Iga terminal teenindab kindlaid lennuettevõtteid.

Heathrow on disainitud iga-aastaselt teenindama 45 miljonit inimest. Tegelikkuses on reisijavoog aga sellest kaks korda suurem. Selle tulemusel jäävad lennud pidevalt hiljaks ja lennujaam on ülerahvastatud. Seetõttu andis TripAdvisor aastal 2007 Heathrow’le ka maailma halvima lennujaama tiitli.

Taristu

Londoni lennujaam hoolitseb oma igas vanuses külastajate eest. Laste jaoks on olemas mängualad, perelounge, pererestoranid, riietusruumid.

Lennujaam on varustatud kaldteede ja tualettidega nende jaoks, kes kasutavad ratastooli.

Samuti on olemas pank ja valuutavahetuspunkt.

Tasuta teenused

Transpordisõlm pakub järgnevaid teenuseid tasuta:

  • pagasikärud;
  • kiire Wi-Fi;
  • panoraamvaadetega platsid;
  • kabel ja palvetoad;
  • laadimispunktid seadmete laadimiseks.

Pagas

Igas terminalis on võimalik kasutada hoiuruumi, kuhu on võimalik tasu eest jätta nii oma kohvrid kui käsipagas. Selliste punktide lahtiolekuajad on rangelt piiratud: 05:00 kuni 23:00. Kui teie lennuk lahkub pärast südaööd, siis peate oma asjad sealt eelnevalt kätte saama.

Pagasi hoiustamise hinnaks on 3 naela tunnis või 13 naela päevas.

Samuti saate sealsamas pakkida oma kohvrid kaitsekilesse.

Internet ja puhkamine

Aastal 2016 paigaldati lennujaama kiire Wi-Fi moodul, mida on eranditult võimalik kasutada kõigil Heathrow’ külastajatel. Registreerimiseks on tarvis kasutada telefoninumbrit. Seejärel on võimalik internetti kasutada nii kaua, kui teil tarvis on.

Igas terminalis on ka koht arvutite kasutamiseks, kui olete oma internetile ligipääsu pakkuva seadme koju unustanud.

Pikkade ooteaegadega edasilendude puhul on reisijatel võimalik Heathrow’s veeta aega jõusaalis, tervisekeskuses, ärilounge’is või võtta endale tuba ühes lennujaama viiest hotellist.

Siin leiate hotelli igale maitsele: kapselhotellist Yotel luksusliku Sofitelini.

Teave lastega reisijatele

Lastega reisijatel on võimalik tasuta kasutada mängutubasid ja perelounge’i. Viimati mainitul on hästi varustatud toad imetavatele emadele, magamistoad lastele vanuses 3 kuni 9 eluaastat, mängu- ja loovalad.

Lisaks on igas terminalis pererestoranid lastetoolide, lastele mõeldud tarvikute ja sööginõudega, mida pakutakse tasuta lastele vanuses kuni 9 eluaastat.

Saatjateenused

Puudega inimesed saavad abi spetsiaalsetest teeninduspunktidest või infopunkti kaudu, helistades sealtkaudu assistendile.

VIP-saal ja -teenindus

Suured ja mugavad konverentsisaalid ärikohtumiste pidamiseks on saadaval Sofiteli (terminal 5) ja Hiltoni (terminal 4) hotellides. Lennujaama kisast ja kärast väsinud peaksid külastama Sheraton Heathrow’d, kus on VIP-saal, lounge-ala ja šikk restoran. Sissepääs on aga keelatud lastele vanuses kuni 5 eluaastat.

Meditsiiniline abi

Heahtrow’s on eriotstarbeline tervisekeskus, D’Albiac House, mis pakub külastajatele meditsiinilist abi, kuid kirjutab välja ka retsepte kindlate ravimite ostmiseks (näiteks juhul, kui olete koju unustanud oma diabeedi- või astmaravimid).

Meditsiinilise hädaolukorra puhul pöörduge lähima telefoniputka juurde ja valige number 222. Operaator kutsub teile arsti või kiirabi.

 

 

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Heathrow lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Heathrow lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused