Abi

Narita lennujaam Tokyos

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: NAA Building, Narita-City, Chiba 282-8601, Jaapan
GPS-koordinaadid: 35,775, 140,3639
Ametlik veebileht: https://www.narita-airport.jp/
Klienditeeninduse telefon: +81 4 7634 5000
E-posti aadress: naa-intl@naa.go.jp
IATA-kood: NRT
ICAO-kood: RJAA
Rahvusvaheline nimetus: Tokyo Narita International Airport
Ajatsoon: UTC+9
Twitter: https://twitter.com/Narita_OPC_info
Instagram: https://www.instagram.com/narita.airport_official/
Facebook: https://www.facebook.com/NaritaAirport.jp/

Üldine teave

Narita lennujaam asub Tokyo kesklinnast idas. Tänasel päeval võtab see vastu kõik Jaapani pealinna saabuvad rahvusvahelised lennud ja on peamiseks lennukeskuseks sellistele olulistele lennuettevõtetele nagu Japan Airlines, Delta Airlines, All Nippon Airways, United Airlines.

Lennujaamas on kolm terminali ja helikopteriplats.

Jaapani klassifikatsiooni järgi on Narita lennujaam esimese klassi lennujaam. See on töökoormuse poolest Jaapani suuruselt teine lennujaam. Narita lennujaam kuulub kümne suurema lennujaama sekka ka Jaapani suurima reisijavoo ja 83 lennuettevõttega seotud partnerlussuhete poolest.

Alates aastast 2012 hakkas see lennujaam vastu võtma ka eralennukeid.

Asukoht

Narita rahvusvaheline lennujaam jääb Tokyost itta, see asub Jaapani pealinna kesklinnast ligi tunniajase autosõidu kaugusel. Pikka aega oli kohalike elanike jaoks probleemiks lennujaamaga piisava maismaaühenduse puudumine.

See probleem lahendati, kui lennujaam ühendati raudteega. Tänasel päeval teenindab Tokyo-Narita marsruuti maailma kiireim rong, Skyliner. See rong on suuteline reisijad sihtkohta viima kõigest 36 minutiga, kuid selle pileti hind on peaaegu kaks korda kõrgem tavalise rongi piletihinnast.

Lennujaam pakub ka bussi- ja taksoteenuseid. Keskmiselt maksab Naritasse viiva teekonna läbimine 3000 jeeni.

Huvitavaid fakte

Lennujaama ehitamine pidi algama aastal 1962, kuid saare ülerahvastatuse tõttu ei olnud võimudel piisavalt aega kogu maa õigeaegseks sundvõõrandamiseks, see tähendas ehitustööde mitmekordset edasilükkamist.

Isegi Narita lennujaama lõpliku avamise järel on ehitustööde vastased teinud lennujaama vastu mitu rünnakut. Nüüdseni on reisijatele kehtestatud ranged kontrollimeetmed, mis muudavad võimalikuks märatsejate õigeaegse tuvastamise ja eemaldamise.

Terminalid

Narita lennujaamas on kolm terminali. Igaüks neist toimib rangete reeglite järgi ja võtab vastu ainult kindlate lennuettevõtete lennukeid. Vene lennuettevõtete lennukid maanduvad alati esimese terminali põhjapoolses tiivas.

Terminalil 1 on satelliidi kuju. Terminali neljandal korrusel on Jaapani suurim Duty Free-tsoon. Terminalis on ka mitu rahvusvahelise ja traditsioonilise toidu pakkumisele keskendunud restorani ning avarad ooteruumid.

Teine terminal on sarnane esimesele. Enamik selles terminalis teenindatavaid lende on siseriiklikud.

Terminal 3 avati aastal 2015 ja see teenindab hetkel püsivalt ainult viit lennuettevõtet, millest kolm on Jaapani ettevõtted. Samal ajal on selles terminalis ka Tõusva Päikese Maale eralennukiga saabuvate VIP-külaliste vastuvõtuala.

Narita lennujaam on maailma kiireim lennujaam eralennukite teenindamisel. Lennu teenindamiseks kulub ainult kaheksa minutit. Terminal 3 on ehitatud hiiglasliku jooksuradadega staadioni kujuliselt, olemas on vastavad tähistused.

Taristu

Jaapani lennujaamade juurde ei kuulu kõrge kvaliteediga taristu. Nende lennujaamade suurimaks eeliseks on suured avarad saalid, milles on võimalik lennujaamade suurt töökoormust peaaegu üldse mitte tähele panna. Narita lennujaamas on alati olemas istumiskoht, tualettruumidesse või lennule registreerima minnes praktiliselt puuduvad järjekorrad.

Lennujaamast leiate järgneva:

 • mugavad ootesaalid;
 • toad emadele ja väikelastele;
 • suur duty-free kaupade tsoon;
 • kaldteed, tualetid invaliididele ja puuetega inimestele;
 • erineva hinnaklassiga restoranid ja kohvikud;
 • mugav 6000 kohaga parkimine;
 • telerid ja Wi-Fi;
 • pank;
 • valuutavahetuspunkt;
 • ajalehekioskid;
 • kapselhotell.

Tasuta teenused

Narita lennujaamas pakutakse tasuta ainult põhilisi teenuseid: lennujaama külastamine ja selle taristu kasutamine. Eraldi tuleb tasuda interneti, massaažitoolide ja äriklassi ooteruumide kasutamise eest.

Pagas

Narita lennujaamal on ruum pagasi hoiustamiseks. Seda on võimalik kasutada ainult pardakaartide või järgnevat lendu kinnitava pileti ettenäitamisel.

See asub teise terminali lahkuvate lendude tsoonis, peasissepääsust kaugel vasakul. Teenuse kasutamise hind jääb kohvri kohta vahemikku 500 kuni 1000 jeeni.

Seal on võimalik 300 jeeni eest oma kohvrid ka spetsiaalse kaitsekile sisse pakkida.

Internet ja puhkamine

Interneti kasutamine Narita lennujaamas on tingimuslikult tasuta. Interneti kasutamise aeg on piiratud 240 minutiga ja kiirusega 240 kb/s. Tegelik internetikiirus on palju madalam ja võite seal vaid unistada oma Instagrami või VKontakte voo vaatamisest.

Interneti kasutamise eest infolauas tasumisel, on teil võimalik saada mitmeks tunniks ligipääs üsna kiirele internetiühendusele.

Lõõgastuda on võimalik ühes kolmest lennujaamas asuvas hotellis. Kogenud reisijad aga soovitavad tungivalt broneerida individuaalse transfeeriga toa lennujaama lähedases hotellis – neis hotellides on teeninduskvaliteet ja saadaolevate tubade hulk mitu korda paremad ning hinnad on soodsamad.

Teave lastega reisijate jaoks

Nii nagu igal pool mujal Jaapanis, on lennujaama lastele suunatud taristu peensusteni läbi mõeldud. Laste jaoks on olemas burgerikohad, tervisliku toiduga restoranid, mugavad mängualad, laadimispunktid ja imetamistoad. Kohvikus on alati võimalik kasutada lastetooli ja lastele mõeldud söögitarvikuid, võite enda jaoks lasta ka toidu üles soojendada.

Lastega reisijad lastakse lennuki pardale eelisjärjekorras ja saavad kasutada Priority Pass kaardiomanikele mõeldud lennule registreerimise lette.

Saatjateenused

Lennujaam pakub eriteenust invaliidide ja puuetega inimeste saatmiseks. Teenuse kasutamiseks peate eelnevalt ära täitma spetsiaalse vormi Narita lennujaama veebilehel.

VIP-saal ja -teenindus

Põhiline VIP-tsoon asub terminalis 3, mis võtab vastu privilegeeritud külalisi. Priority Pass ja muude kõrgema ligipääsutasemega kaartide omanikud saavad kasutada lõõgastumiseks ärilounge’e.

Meditsiiniline abi

Lennujaamas on olemas meditsiinipunkt. Meditsiinipunkti pöördudes on aga väga tõenäoline, et teid ei ravita koha peal, selle asemel saadetakse teid lähimasse haiglasse.

 

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Narita lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Narita lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused