Abi

Pekingi lennujaam Pekingis

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: Shunyi District, Beijing
GPS-koordinaadid: 40°04'45.0"N 116°35'18.0"E / 40.0796436
Ametlik veebileht: http://www.bcia.com.cn/
Klienditeeninduse telefon: 010-96158
E-posti aadress: service@bcia.com.cn
IATA-kood: PEK
ICAO-kood: ZBAA
Rahvusvaheline nimetus: Beijing Capital International Airport
Ajatsoon: UTC+8

Üldine teave

Pekingi rahvusvahelist lennujaama peetakse hetkel Hiina suurima ja maailma suuruselt teise reisijavooga lennujaamaks. Lennujaama kaudu saab lennata 120 sihtkohta. Lennujaamas on kolm terminali, millest kõik teenindavad nii siseriiklikke kui rahvusvahelisi lende.

Lennujaama kompleksi territooriumil on 7000 parkimiskohta, kuhu on võimalik oma auto jätta pikemaks või lühemaks ajaks.

Pekingi rahvusvaheline lennujaam ei ole aga üldse mitte tuntud oma suuruse poolest. Paljud turistid valivad selle oma sihtkohaks seepärast, et soovitakse näha Pekingi Suvepalee Keiserlikku Aeda imiteeriva Talveaia uskumatut ilu.

Asukoht

Lennujaam asub 20 kilomeetri kaugusel Pekingi kesklinnast. Lennujaama on võimalik jõuda takso, metroo või bussiga. Autosõidu hind jääb vahemikku 200 – 250 hiina jüaani. Reis kestab ligikaudu tunni.

Lennujaama sõitvad bussid lahkuvad iga 15 minuti tagant. Bussipiletite hinnad jäävad vahemikku 4 kuni 6 jüaani. Esimene buss lahkub kell 5:50, viimane kell 20:00.

Metroorongid hakkavad sõitma hommikul kell 6 ja lahkuvad iga 10 minuti tagant.

Broneerides omale toa ühes lennujaama hotellidest, saate kasutada tasuta transfeerteenust üle terve Hiina pealinna.

Ajalugu ja omadused

Lennujaama tegevusega alustati Hiina Kommunistliku Partei valitsuse korraldusel aastal 1958. Sellest sai esimene lennujaam Hiinas. Tänase päevani on säilinud ja jätkuval on ka kasutuses väike roheline hoone, millest kunagi sai kohaliku lennuliikluse keskus.

Lennujaama viimatine rekonstrueerimine leidis aset enne 2008. aasta olümpiamänge. Samal ajal rajati ka lennujaama ning pealinna ühendav raudtee ja avati terminal 3.

Lennujaam vastab täielikult Euroopa ohutusnõuetele, see on varustatud kõige vajalikuga ratastoolis inimeste ja lastega reisijate jaoks. Terve kompleks on läbi imbunud Hiina vaimust. Siin ja seal on võimalik leida keeruka väljanägemisega hooneid, skulptuure, kujusid. Lennujaamas on ka uskumatult kaunis Talveaed.

Terminalid

Terminal 1 avati 1950ndate keskel, kui lennuliiklus oli rikaste privileeg. Sellest ajast saati on seda terminali korduvalt ümber ehitatud ja uuesti üles ehitatud, kuid terminali ajalooline tähtsus on säilinud. Praegu maanduvad seal ainult eralennud ja terminali on õigus pääseda ainult VIP-staatusega Hiina pealinna külalistel ja teenindaval personalil.

Terminal 2 sai valmis aastaks 1999, kuna selleks ajaks ei suutnud esimene terminal enam tulla toime aina kasvava koormusega. Selles terminalis teenindatakse peamiselt kohalikke lende, kuid ka Skyteami alla kuuluvaid lennukeid.

Terminal 3 sai valmis aastaks 2008. See pidi Pekingi olümpiamängude ajal vähendama ülejäänud kahe terminali koormust. Praegu on tegemist peamise keskusega 20 rahvusvahelise lennuettevõtte jaoks. Selles terminalis on esmaklassiline tulekustutussüsteem, üüratul hulgal meelelahutusvõimalusi ja hämmastav valik toidukohti.

Taristu

Lennujaama peamine osa rajati spetsiaalselt Pekingi olümpiamängude jaoks, see tähendab ka seda, et seal on üüratu taristu:

  • kohvikud ja restoranid igale maitsele, võimalik nii menüü järgi kui rootsi laua stiilis einestada;
  • hämmastav Duty Free tsoon laia valiku kaupadega;
  • pank ja valuutavahetuspunktid;
  • laste mängutoad igal korrusel;
  • emade ja laste toad riiete vahetamiseks ja laste toitmiseks;
  • konverentsisaal;
  • mitu mugavat hotelli.

Tasuta teenused

Pekingi rahvusvahelises lennujaamas tuleb maksta enamiku meelelahutuse eest. Külastajad saavad tasuta kasutada ooteruume, emade-laste tubasid ja Wi-Fi ühendust.

Pagas

Lennujaamas on tasuline pagasihoid, kuhu saate jätta oma pagasi, kuid samas saate ka oma pagasi kile sisse pakkida. Teenuse hind algab 50 jüaanist tunnis ja sõltub pagasi hoiustamise ajast.

Internet ja puhkamine

Terve lennujaama territooriumil on võimalik kasutada tasuta Wi-Fi ühendust, mille kasutamiseks vajalik võti on võimalik pardakaartide ettenäitamisel saada kätte infoletist.

Teave lastega reisijatele

Hiina on kuulus oma austuse poolest emaduse ja lapsepõlve vastu. See on selgelt nähtav ka Pekingi rahvusvahelises lennujaamas peatudes. Igas terminalis on hästi varustatud emadele ja lastele mõeldud toad ning mängualad. Igas kohvikus ja restoranis soojendatakse beebitoitu või -pudelit tasuta ja teile pakutakse lapsetooli kasutamise võimalust.

Siin on teil võimalik lõõgastuda ja lubada oma lastele natuke rohkem. Hiina tava järgi ei keelata lapsi, nende peale ei karjuta ja neid ei takistata millegi tegemisel. Pekingi rahvusvahelise lennujaama saalid on piisavalt avarad selleks, et eelkooliealised ja nooremad võiksid istmeridade vahel vabalt liikuda, kartmata seda, et häiritakse teisi reisijaid. Enamikes tualettides on eraldi kabiinid laste jaoks, olemas on ka spetsiaalsed istmed ja valamud.

Saatjateenused

Hiina pealinna lennujaam pakub lennujaama sees tasuta saatjateenuseid puuetega inimestele. Alati on võimalik abi saamiseks pöörduda infoleti või kompleksi töötajate poole.

VIP-saal ja -teenindus

Ärilounge BGS Premier Lounge asub terminalis 2, viienda värava lähedal. Sinna on lubatud pääseda ainult Priority Pass-kaardi omanikel.

Lounge’is saate oma lendu oodata ning mugavalt ja stressivabalt aega veeta. Külastajad saavad vaadata telerit, lugeda värskeid ajakirju või lihtsalt lõõgastuda hubastes, mõnusates toolides.

BGS Premier Lounge’is on võimalik ärimeestel ja tegusatel inimestel kasutada väikest, hästi varustatud konverentsisaali.

Meditsiiniline abi

Terminali 3 alal asub arstikabinet, kuhu kõik külastajad võivad pöörduda spontaansete valudega seoses või selleks, et saada erakorralist meditsiinilist abi.

Raskemad patsiendid hospitaliseeritakse mõnes Pekingi haiglas. Kiirabi saabub pealinnast Pekingi rahvusvahelisse lennujaama mitte kauem kui seitsme minutiga.

 

 

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Pekingi lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Pekingi lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused