Abi

Pudongi lennujaam Shanghais

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: S1 Yingbin Expy, Pudong, Shanghai
GPS-koordinaadid: 31,151825, 121,799805
Ametlik veebileht: https://www.shanghaiairport.com/
Klienditeeninduse telefon: +86 219 6990
E-posti aadress: sha-service@shairport.com
IATA-kood: PVG
ICAO-kood: ZSPD
Rahvusvaheline nimetus: Shanghai Pudong International Airport
Ajatsoon: UTC+8

Üldine teave

Shanghai Pudongi lennujaam asub linna idaosas ja jääb ranna äärde. See katab ära 40 km2 suuruse maa-ala. Transpordisõlm on varustatud nelja lennuraja, kahe terminaliga ja see on disainitud aastas teenindama 60 miljonit reisijat.

Aastal 2015 võeti vastu arengukava, millega suurendatakse lennujaama aastane reisijavoog 80 miljoni reisijani ja nii saab sellest Aasia kõige suurema reisijavooga lennujaam.

Asukoht

Pudongi lennujaam asub Shanghais. Sinna on võimalik jõuda nii ühistranspordi kui taksoga.

Bussid sõidavad Pudongi pea igast Shanghai linnaosast. Sõidukestuseks on 45 – 75 minutit, piletihind jääb vahemikku 2 kuni 30 jüaani.

Transpordisõlmeni on võimalik jõuda ka metrooga. Selleks on tarvis valida rohelisel liinil sõitev rong. Rong väljub iga kaheksa minuti järel. Pileti hind on 10 jüaani.

Kui soovite jõuda lennujaama, kuid proovida ka midagi uut, siis kasutage selleks Maglev magnetrongi. Selle rongiga sõitmine on tõesti nagu tuuleiil! Rongi tippkiiruseks on 430 km/h ja see sõidab Longyang Roadi jaamast transpordisõlmeni kõigest kaheksa minutiga. Pileti hinnaks on 50 jüaani.

Ohutuim (ja kõige kallim!) võimalus on taksosõit. Meeles tuleb aga pidada seda, et enamik hiinlasi ei räägi ega mõista inglise keelt, seega võivad eratakso kasutamisel tekkida probleemid.

Huvitavaid fakte ja ajalugu

Pudongi lennujaam on pidevas laienemises. Lennujaama esimene etapp sai valmis aastal 1999 ja selle hinnaks kujunes 1,6 miljardit dollarit. Tol hetkel valmis üks terminal kahe lennurajaga. Aastaks 2008 valmis lennujaama teine etapp (kolmas lennurada ja kaubaterminal) seoses Pekingi olümpiamängudega.

Aastal 2011 alustati lennujaama kolmanda etapi rajamist ja see peaks planeeritult valmis saama aastaks 2021.

Terminalid

Pudongi lennujaamas on kaks terminali. Kokku suudavad need terminalid aastas teenindada kuni 60 miljonit reisijat.

Terminalides on 28 väravat, 204 reisijate registreerimise letti ja 13 konveierlinti.

Teine terminal on lennuettevõtte Air China lennukeskuseks ja teenindab Star Alliance liikmeid. Esimene võtab vastu ja saadab välja teiste lennuettevõtete lennukeid.

Taristu

Shanghai lennujaamas on reisijatel ligipääs pangale, valuutavahetuspunktidele, kauplustele, kohvikutele, duširuumidele, lõõgastumisaladele, joogiveemasinatele, laadimispunktidele, mugavatele ooteruumidele, emade ja laste tubadele.

Tasuta teenused

Hoolimata sellest, et Shanghai lennujaam ei ole nii mugav ja külastajasõbralik kui Hongkongi lennujaam, on ka seal mitmed teenused tasuta. Külastajad ei pea maksma selle eest, et kasutada duširuume, internetti, laste mänguväljakuid, riietusruume või juua joogivett.

Seadme laadimine pistiku kaudu maksab aga 1 jüaan 10 minuti kohta.

Pagas

Terminalis 1 on pagasi hoiustamiseks hoiukapid.  Teil on võimalik maksta tunni kohta või rentida endale koht terveks päevaks. Teine valik on odavam, kuid meeles tuleb pidada, et pagasihoid on suletud ajavahemikus 00:00 kuni 05:00.

Siin on võimalik lisatasu eest oma pagas ka kaitsekilesse pakkida.

Internet

Interneti kasutamine on Shanghai lennujaamas tasuta, kuid ennast tuleb internetis kohaliku numbri kaudu registreerida ja nii ei saa teenust kasutada külastavad turistid. Sellest süsteemist on võimalik mööda saada Wechati rakenduse kasutamisega. Selleks tuleb aga rakendus alla laadida ja ennast selles registreerida enne lennujaama jõudmist.

Teave lastega reisijatele

Pudongi lennujaama territooriumil on viis mänguväljakut, 20 tuba väikelaste imetamiseks ja nende mähkmete vahetamiseks, mähkimislauad ja lastetoolid.

Lapsekäru on eriteenusega võimalik rentida.

Saatjateenused

Puuetega inimeste saatmine on võimalik eelneva broneeringu korral. Tähele tuleb aga panna, et lennujaam on disainitud nii, et ratastooliga inimeste liikumisteedel ei oleks takistusi: kõik süstikud on varustatud laskuvate kaldteedega, ülekäikude jaoks eriotstarbelised liftid.

VIP-saal ja -teenindus

Shanghai lennujaama territooriumil on 18 ärilounge’i, neist kaheksa on kasutatavad kõigi lennujaama külastajate poolt tasu eest, eelneva broneeringu olemasolul. Ülejäänud 10 pakuvad teenuseid eksklusiivselt kindlate lennuettevõtete klientidele.

Meditsiiniline abi

Meditsiinikeskus asub terminalis 1. Seal on võimalik saada esmaabi, vajadusel kutsutakse kiirabi või saadetakse teid taksoga haiglasse. Meditsiinikeskusest on võimalik saada ka retsept kindlate ravimite (allergiahood, astma, diabeet) jaoks, kui teil on olemas vajalik väljavõte haigusloost.

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Pudongi lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Pudongi lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused