•   est
 •   rus
Abi

Singapuri Changi lennujaam Singapuris

Väljumiste ja saabumiste tabloo


Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Saabuv lennujaam
Väljumisaeg (GMT+3, EEST)
Saabumisaeg (GMT+3, EEST)
Lennuki mudel
Lennu number
Väljumise lennujaam

Lennujaama info

Aadress: Singapore Changi Airport, PO Box 168, Singapore 918146
GPS-koordinaadid: 1,361173, 103,990204
Ametlik veebileht: https://www.changiairport.com/
Klienditeeninduse telefon: +65 6595 6868
IATA-kood: SIN
ICAO-kood: WSSS
Rahvusvaheline nimetus: Singapore Changi Airport
Ajatsoon: UTC+8
Twitter: https://twitter.com/changiairport
Facebook: https://www.facebook.com/changiairport
Instagram: https://www.instagram.com/changiairport/
YouTube: https://www.youtube.com/user/FansOfChangi

Üldine teave

Changi lennujaam asub Singapuris. Pärast 27 aasta pikkust tööd on see lennujaam võitnud ühes või teises kategoorias auhinna peaaegu iga aasta. SkyTraxi andmetel on see transpordisõlm maailma parima taristuga.

See on osaliselt ka tõsi. Hoolimata asjaolust, et Changi ei ole suuruse ega mastaabi poolest võrreldav teiste Aasia lennujaamadega, siis on see lennujaam meelelahutusele pühendatud ruutmeetrite poolest etem nii Hiina, Jaapani, kui isegi USA lennujaamadest. Kogenud reisijad teevad nalja, et Singapuri võidakse tulla kõigest Changi pärast.

Lennujaamas on kolm põhiterminali ja kaks täiendavat terminali. Lennujaamal on kaks lennurada, mis võimaldavad ükskõik millise klassi lennukil seal maanduda ja sealt õhku tõusta.

Aastal 2019 küündis Changi reisijavoog 70 miljoni inimeseni aastas.

Asukoht

Lennujaam asub 17 km kaugusel Singapuri kesklinnast. Selle alla jääb 13 km2 suurune maa-ala. Osa lennujaamast on ka merelt tagasi võetud. Singapuril on üsna ulatuslik ühistranspordivõrk, see muudab ka lennujaama jõudmise lihtsaks:

 • Rong lennujaama sõidab mööda rohelist liini. Lõpp-peatuseks on Tanah Merah peatus. Seda liini mööda sõites peate istuma ümber tasuta Skytrainile, mis viib teid esimesse terminali;
 • Bussid väljuvad Singapuri peabussijaamast iga tund. Peate kasutama bussiliini number 36 või 36A. Sõidu hind on 2 dollarit.
 • Minibussid sõidavad linna ja lennujaama vahel vahemikus 06:00 kuni 24:00. Minibussid sõidavad linna ajaloolisest keskusest terminalide 1 ja 2 saabuvate reiside alasse;
 • Takso on võimalik võtta ükskõik millisest Singapuri linnaosast. Sõidu maksumus jääb vahemikku 25 – 30 dollarit. Taksod on ühistranspordile suurepäraseks alternatiiviks, kui teil on palju pagasit või väikesed lapsed.

Huvitavaid fakte

Saare väike pindala ei võimaldanud võimudel lennujaama ehitamiseks kasutada piisavalt suurt maa-ala. Seetõttu otsustati aastal 1975 rajada muldkeha, mis suurendaks Singapuri territooriumi 7 km2 võrra.

Muldkeha rajamisel kasutati mandrilt toodud mulda, liiva ja prügijäätmeid. Ettevalmistustööde etapis ilmnes aga, et kõigest ühe muldkeha rajamine ei ole piisav, selle tulemusel muutsid võimud kolme jõe kanaleid, likvideerisid 4000 hauakohaga surnuaia ja lammutasid enam kui 500 hoonet.

Terminalid

Changi lennujaam on meister mitte ainult meelelahutuse vallas, kuid ka terminalide hulga poolest. Ametlikult nummerdatud terminale on ainult kolm, kuid tegelikult on neid terves lennusõlmes viis, kuues terminal on seejuures kavandamisel.

 • Т1 ehitati „troopikalinna“ stiilis. Sellel on ergonoomiline H-kuju, mis minimeerib kaugust terminali väravate vahel.
 • Т2 on jaotatud nelja sektsiooni. Terminali on võimalik jõuda tasuta ekspressliini kasutades. Terminali katusel on hiiglaslik õitsev aed ja üks maailma suuremaid plasmaekraane.
 • Т3 on Changi uusim terminal. Selles terminalis on võimalik näha uskumatut vertikaalaeda, rabavat veejuga ja liblikaaeda.
 • Terminal CIP pakub uut nägemust VIP-teenindusest. Terminali nimetus tähendab lahtikirjutatult „Commercially Important People“. Seal on konverentsisaal, avarad lounge’id ja mugavad sviidid.
 • Viies ehk odavlennuterminal on mõeldud odavreisijatele. Siin pakutakse ainult õhukonditsioneeri. Puuduvad ülekäigud, kallis interjöör ja meelelahutus. Terminal on varustatud väikese duty-free tsooniga ja kahe restoraniga.

Taristu

Lennujaama taristu täielik kirjeldus võib enda alla võtta paksu 1000-leheküljelise kataloogi. Pika ümberistumisega reisijate jaoks pakutakse 4-tunnist lennujaamatuuri, kuid ka see ei paljasta lennujaama täielikult selle mitmekesisuses ja mugavuses.

 

Singapuri õhusõlmes on olemas:

 • pangad, valuutavahetuspunktid ja pangaautomaadid;
 • mängukonsoolid;
 • kino;
 • ligi 350 restorani ja kohvikut;
 • 10 aeda ja teemaparki;
 • Tax Free maksude tagastamise teenus;
 • mugav hotell mullivanni ja spaatsooniga;
 • Wi-Fi ja töökohad sülearvutiga töötamiseks;
 • ostu- ja meelelahutuskeskus Jewel;
 • emade ja laste toad, mänguväljakud, laste tualetid ja laste restoranid.

Tasuta teenused

Suurem osa meelelahutusest ja teenustest on kõigile Changi külastajatele tasuta ja kättesaadav. Singapuris ei pea te maksma järgneva eest:

 • lastele mõeldud alade kasutamine;
 • internetiühendus;
 • terminalide vahel liikumine;
 • „rohealade“ külastamine;
 • dušš;
 • mängukonsoolide kasutamine.

Pagas

Igas terminalis on pagasihoiukapid, sh ka odavreisiterminalis. Pagasihoid toimib ööpäevaringselt, lõunapauside ja nädalavahetusteta. Teenuse kasutamise hind jääb vahemikku 5 kuni 17 dollarit. Pagasihoidu on võimalik jätta isegi ülesuuruses esemeid – teenuse hind sõltub ainult esemete kaalust.

Internet

Terve transpordisõlm on kaetud tasuta kiire Wi-Fi ühendusega. Teil on võimalik luua võrguühendus ükskõik millise telefoninumbriga.

Teave lastega reisijatele

Changi on väga huvitav isegi kõige väiksematele turistidele, kuna lennujaama territooriumil on enam kui 20 mänguala, temaatilist mänguväljakut ja meelelahutuskompleksi, mis on kohandatud alates lastele vanuses kaks eluaastat.

Vanemaid lapsi rõõmustavad nelja korruse kõrgused liumäed, mida on lennujaama territooriumil võimalik kasutada ainult 10 dollari eest.

Teismelised saavad aega veeta Xboxi lounge’ides.

Saatjateenused

Lennujaam on ligipääsetav ratastooliga ja sobib liikumispuudega inimestele ringiliikumiseks. Soovi korral on pileteid broneerides võimalik tellida endale tasuta saatja, kelleks on Changi töötaja, kes aitab teil ümberistumise ajal läbida kõik formaalsed toimingud.

VIP-saal ja -teenindus

VIP-saalide külastamiseks peab külastajal olemas olema Priority Pass-kaart. Teil on võimalik valida kolmes terminalis paikneva üheksa äri-lounge’i vahel. Iga lounge toimib ööpäevaringselt ja pakub ligikaudu samu teenuseid: värsked ajalehed, snäkid, duširuumid, TV-ala.

Kõigi lounge’ide külastamise aeg on piiratud kolme tunniga, alla 2-aastased lapsed saavad tasuta sisse.

Meditsiiniline abi

Raffles Medical Groupi erakorralise meditsiini punktid asuvad terminalides 1, 2 ja 3. Lennujaama territooriumil paiknevad ka apteegid, kust on võimalik osta kõiki vajalikke retseptita ravimeid.

 
 
 
 

Lennud, lennuplaanid

Vedaja ja lennu number
Lähtekoht
Saabumisaeg
Mis päevadel need lendavad
Vedaja ja lennu number
Saabumis koht
Väljumisaeg
Mis päevadel need lendavad?

Singapuri Changi lennujaamast lendavad lennufirmad

Muud lennujaamad Singapuri Changi lennujaam läheduses

Korduma kippuvad küsimused