•   est
  •   rus
Abi

Lennufirma «Aeroflot»

Lennud Aeroflot lennufirmaga

Lennufirma teave

Juriidiline aadress: Vene Föderatsioon, Moskva, Arbati 1, sihtnumber 119019.
Infotelefonid: 7495 223 5555 ja 8800 44 5555.
Ametlik veebisait: https://www.aeroflot.com/ .
E-post: callcenter@aeroflot.ru .
IATA kood: SU.
ICAO kood: AFL.
Rahvusvaheline nimi: JSC «Aeroflot – Venemaa lennuliinid».
Kodulennujaam: Šeremetjevo rahvusvaheline lennujaam, Krasnojarski rahvusvaheline lennujaam..
Facebook: https://www.facebook.com/aeroflot.
Twitter: https://twitter.com/aeroflod.

Üldine teave lennuettevõtte kohta

Aeroflot on Venemaa suurim lennuteenuseid pakkuv ettevõte, mis kuulub 2019. aastast maailma lennuettevõtete top 20-sse tänu reisijatevoole, mis küündis koos sõsarettevõtete sõidutatud turistidega 60 miljoni inimeseni aastas.

Eksperdid on ettevõtte iga-aastase puhaskasumi hinnanud 6 miljardile rublale.

Täna lendavad Aerofloti lennukid 120 suunas, mille hulgas on ka reisid maailma kõige tähtsamatesse hiidlinnakutesse. Venemaa lennuettevõte Aeroflot kuulub rahvusvahelisse ühendusse SkyTeam ja asub seal ühel juhtivatest kohtadest. Vaatamata sellele suhtuvad välismaa koleegid Aerofloti töösse üpris kriitiliselt. Esmajoones on kriitika suunatud lennufirma lojaalsuse pihta. Vedaja jälgib teiste lennuetevõtete veebilehti ja blokeerib  nende boonuspunktid, kes tema kohta negatiivseid kommentaare kirjutavad.

Põnevaid fakte ja lühike ekskurss ajalukku

Riigi osalusega erattevõtteks sai Aeroflot 1992. aastal. Enne seda oli see täielikult riigi bilansis ja kandis nime «Aeroflot – nõukogude liidu õhuliinid». Esimestel aastatel oli ettevõttel üsna palju konkurente, kuid kõik need läksid riigi toetuse puudumise tõttu üsna kiiresti pankrotti.

Lennundusühenduse krahhi ajal avanes Aeroflotil võimalus laieneda, pannes aastas käiku vähemalt kolm uut reisi. Uue sajandi esimeseks aastaks arenes ettevõte samm sammult lennundusturu monopolistiks. Mõne aasta jooksul käivitas Aeroflot mitu sõsarettevõtet, millest enamik ei osutunud kahjuks elujõuliseks.

Lennukipargi suurus ja koosseis

Aeroflotil on üks maailma suuremaid sõidukiparke, millest enamus ehk 359 lennukit kuulub Airbuside perekonda (mudel A320). Teisel kohal on Boeingud (mudelid 737-800, 777 ja 747) ja kolmandal Sukhoi Super Jet 100. Lennukite keskmine vanus on 7 aastat. Seejuures on lennukipargis nii päris uusi lennukeid (alla 3 aasta) kui ka üsna eakaid õhulaevu (üle 11 aasta).

Aeroflot võtab pardale nii suurpagasit, käsipagasit kui loomi

2009 aastal viis Venemaa suurim lennuettevõte Aeroflot sisse uued normid ja reeglid selle kohta, mis kaaluga pagasit saab tasuta vedada. Nüüd aga saavad reisijad osta odavpileteid, mis ei sisalda pagasikohta. Teised soodusklassi piletid (maksimaalne mugavus) lubavad reisijatel kaasa võtta kuni 23 kg pagasit. Äriklassis reisijatel on õigus 2 pagasikohale kaaluga kumbki 32 kg. Käsipagasi mõõdud ei tohi ei pikkuses ega laiuses ületada 115 cm ja kaalu 10 kg.

Väikesi loomi võib vedada lennuki salongis spetsiaalselt selleks mõeldud puuris, mille mõõdud ei ületas 55 х 40 х 20 ja kaal 8 kg. Kõigil koduloomadel, kelle mõõdud või kaal neisse piiridesse ei mahu, paigutatakse pagasiruumi. Nende jaoks on nõutav ka sertifitseeritud ventileeritav puur, mille suurus võimaldab loomal vabalt seista ja ümber pöörata.

Veohind sõltub looma kaalust ja suurusest ning jääb 50 ja 200 euro vahele. Täpse hinna saate teada, helistades broneerimiskeskusse.

Eelisjärjekorras pardale minek ja pardal toitlustus

Eelisjärjekorras pardalemineku saavad tellida esimese klassi reisijad, äriklassi reisijad, reisijad, kes kuuluvad SkyPriority klubisse või on hõbe-, kuld- või plaatinakaardi omanikud. Toitlustus pardal sõltub sõidusuunast ja lennu kestusest. Olenevalt lennu kellaajast pakutakse reisijatele kas hommiku- lõuna- või õhtusööki ja suupisteid ning tasuta värskendavaid jooke. Piletit broneerides saate valida kas standardse eine, dieettoidu, taimetoidu või lastetoidu.

Piletite tagastamine ja reisile registreerumine

Enne pandeemiat oli raha võimalik tagasi saada iga hinnakategooria kasutamata piletite eest (välja arvatud Lite piletid) ja see pidi toimuma 10 päeva jooksul pärast pileti tühistamist.

2020 aasta aprillist alates keeldus lennuettevõte kasutamata piletite eest rahas tagasi maksmast. Selle asemel saavad reisijad nüüd soovi korral 3 aastat kehtivaid vautšereid.

Aeroflot toetab veebis pileti ostmise võimalust. Pilet tuleb vähemalt 24 tundi ette osta ja seda saab teha nii arvutist kui mobiiltelefonist. Lennule registreerumine algab lennujaamas kaks tundi enne lennuki väljumist. Registreerimislauad suletakse 45 minutit enne väljalendu.

Teave lastega reisijatele

Kuni 2-aastased lapsed tohivad reisida vanema või seadusliku esindaja süles ilma eraldi istekohatasuta. Neile ei laiene täispileti tasuta pagasi normid. Siiski võite lapsele kaasa võtta kuni 20 kg kaaluva kokkupandava jalutuskäru, kuni 10 kg kaaluva kohvri või koti ning standardsuurusega käsipagasi.

Alla 5-aastased lapsed ei saa reisida ilma täiskasvanud saatjata. 5-12-aastastel lastel on õigus lennata lennufirma esindaja järelevalve all, kes aitab neid lennukisse mineku, mahamineku ja lennujaama formaalsuste täitmise ajal. Teenust saavad kasutada kuni 16-aastased (kaasaarvatud) reisijad.

Kõik üle 2 aasta vanused lapsed saavad pardal lennufirma käest väikese üllatuskingi: pildiga koti, värvipliiatsid, lasteajakirja või väikese mänguasja. Kingitus muutub sõltuvalt reisist. Broneerimise ajal saate ka valida spetsiaalse lasteeine.

Tasuta teenused, saateteenused ja VIP-teenused

Kõigile Optimum või Maksimum tariifiga turistiklassi pileti või äriklassi pileti ostjatele, aga ka eliitklubide Aeroflot Bonus ja SkyPriority liikmetele on kohtade valimine tasuta. Veebis on see teenus kättesaadav kuni 24 tundi enne reisi väljumist.

Puudega inimestele võimaldatakse salongis liikumiseks spetsiaalne ratastool. Mõned reisijakategooriad (teovõimetud, kuulmis- ja nägemispuudega inimesed, alla 12-aastased lapsed jne) tohivad reisida ainult koos saatjaga. Üksikasjad saate teada, helistades Aerofloti kõnekeskusesse.

Puudega inimese reis tuleb lennufirmaga kokku leppida hiljemalt 72 tundi enne väljalendu. Seda saab teha telefoni teel või vedaja veebilehel oleva spetsiaalse vormi kaudu.

Programmide SkyPriority ja Aeroflot Bonus liikmetel on õigus saada mitmeid privileege nii Venemaa kui ka välisriikide lennujaamades. Need sõltuvad programmi tasemest. Lisateavet reeglite kohta saate Aerofloti veebilehelt. Privileegideks on võimalus ise istekohta valida, esmaklassiline teenindus, individuaalne transport ja kõrgema mugavustasemega ootesaalid.

 

 
 
 
 

Lennukipark

Airbus A320-200 69 lennukit
Keskmine kiirus 900 km/h
Reisijate arv 179
Airbus A321-200 33 lennukit
Keskmine kiirus 900 km/h
Reisijate arv 220
Airbus A330 17 lennukit
Keskmine kiirus 940 km/h
Reisijate arv 293
Sukhoi Superjet 100 54 lennukit
Keskmine kiirus 780 km/h
Reisijate arv 98
Boeing 737-800 48 lennukit
Keskmine kiirus 925 km/h
Reisijate arv 189
Boeing 777-300 19 lennukit
Keskmine kiirus 905 km/h
Reisijate arv 550

Populaarsed linnad, mida lennufirma lendab

Populaarsed lennujaamad, mida teenindab lennufirma

Korduma kippuvad küsimused