•   est
  •   rus
Abi

Lennufirma «Easyjet»

Lennud Easyjet lennufirmaga

Lennufirma teave

Esindus Eestis:: +44 843 104 5454.
Ametlik veebisait:: https://www.easyjet.com/.
E-post:: https://www.easyjet.com/en/holidays/info/contact-us.
Klienditeeninduse telefon:: 00 44 330 365 5454.
Youtube:: https://www.youtube.com/user/easyJet/featured.
Twitter:: https://twitter.com/easyjet.
IATA kood:: U2.
ICAO kood:: EZY.
Rahvusvaheline nimi:: EasyJet Airline Company Limited.

Üldine teave lennufirma kohta

Suurbritannia odavlennufirma EasyJet asutas miljardärist filantroop Stelios Haji-Ioannou. Vaid kolme aastaga oli ettevõte kõik investeeringud tagasi teeninud ja saavutanud märkimisväärse plussi, võimaldades selle omanikul osta korraga 15 uut lennukit.

Täna lendab EasyJet 134 sihtkohta kogu Euroopas, Aafrikas ja Ameerikas. Aastane reisijate liiklus on 60–75 miljonit inimest. Neist umbes 15 miljonit lendab äriklassis.

  1. aasta tulud olid 4,26 miljardit naela, mis oli 51% rohkem kui 2018. aasta sama perioodi tulud.

Huvitavaid fakte ja lühiekskurss ajalukku 

Lennufirma asutati 1995. aastal. Esimesed lennud tehti rendilennukitega, kuid kolme aasta jooksul võimaldas kasum EasyJeti asutajal ja omanikul Stelios Haji-Ioannoul osta 15 lennukit.

Sellest ajast alates on vedaja ainult populaarsust kogunud. EasyJetist sai esimene lennufirma, kes alustas piletimüüki internetis ning lõi veebisaidi, kus on kirjas lennuplaanid, tagasiside ja hinnad.

EasyJet plaanib järgmise viie aasta jooksul muutuda süsinikneutraalseks ettevõtteks. Selleks on juhtkond koostanud roheliste projektide investeerimiskava. Investeeringute kogusummat ei ole avaldatud, 2020. aastal ulatusid need 32,4 miljoni dollarini.

Lennufirma rahastab ka kauglendude elektrimootorite arendamist.

Lennukipargi suurus ja koosseis

Lennufirma käsutuses on 318 reisilennukit. Neist 132 on Airbus A319-100, 168 – Airbus A320-200, 15 – Airbus A320neo, 3 – Airbus A321neo.

Lennukipargi keskmine vanus on 7,5 aastat.

Pagas, käsipagas ja loomad 

Nagu enamus odavlennufirmasid, ei paku ka EasyJet tasuta pagasivedu. Ilma lisatasuta võite võtta salongi ühe koti mõõtudega 56x45x25 ja kaaluga kuni 5 kg.

Pagas tuleb ette broneerida ja selle eest tasuda.

Hind sõltub pileti tariifist, suunast, koti/kohvri kaalust ning jääb vahemikku 10–56 dollarit. Suuremõõdulise pagasi (peamiselt spordivarustuse) transportimise eest tuleb maksta 45–60 dollarit.

Loomi pardale ei lubata, välja arvatud sertifitseeritud juhtkoerad.

Eelisjärjekorras pardale minek, toitlustamine pardal

Eelisjärjekorras pardale mineku õigus on reisijatel, kes on maksnud teenuse „kiirendatud pardale minek” eest, alla 5-aastaste lastega vanematel, klientidel, kes on ostnud lisavõimaluse „käed vabad” ja „käed vabad pere”.

Sööke ja jooke pakutakse pardal lisatasu eest.

Piletite tagastamine ja reisile registreerimine

Lennule saab registreeruda enne lennujaamas registreerimise algust, kuid mitte varem kui 48 tundi enne väljumist. Seda saab teha lennufirma veebisaidil.

Kõik piletid on mittetagastatavad. Broneeringu saab tühistada 24 tunni jooksul pärast broneerimist, see läheb teile maksma 45 dollarit.

Kõik toimingud lennu aja või kuupäeva ning reisija nime muutmiseks on tasulised. Neid saab teha iseseisvalt veebisaidil või kõnekeskuse spetsialistide kaudu. Teisel juhul on maksumus 5-7 dollarit kõrgem.

Teave lastega reisijatele 

Alla 14-aastaseid lapsi EasyJeti lennukitele iseseisvalt ei lubata. Kuni 2-aastased väikelapsed ei vaja omaette istekohta. Selliste väikelaste eest makstakse ainult lennujaamamaksu 34 dollarit.

Väikelastele on ette nähtud täiskasvanuga samade mõõtmetega käsipagas, kuid väikestele reisijatele pagasit broneerida ei saa. Sealjuures võib ühe täiskasvanuga kaasas olla kuni kaks last. Üks väikelaps tuleb võtta sülle, teine ​​tuleb panna lendude jaoks litsentsitud turvatooli.

2–16-aastaseid lapsi peab samuti saatma täiskasvanu. Iseseisev reisimine lennufirma spetsialistide järelevalve all ei ole lubatud.

Tasuta teenused, saateteenused, VIP-teenused

Kuna EasyJet on odavlennufirma, ei osuta ta teenuseid tasuta. Kõik lisavõimalused, nagu toitlustamine, istekoha valik, koha broneerimine esimeses reas või tiiva juures, pagas, reisija nime ja andmete muutmine ning palju muud tuleb tasuda eraldi.

Laste saatmise teenust pole. Puudega inimesed peavad juhtkonda oma erivajadustest eelnevalt teavitama, et EasyJet saaks saatvas ja vastuvõtvas lennujaamas abi küsida.

Sealjuures ei võta pardal olevad stjuuardid arvesse puuetega reisijate individuaalseid vajadusi.

Kui inimene ei suuda iseseisvalt vööd kinnitada, süüa, juua, maski ette panna või lugeda, peab temaga kaasas olema abiline.

Kõik reisijad saavad osta paketi EasyJet Plus, mis maksab 215 dollarit aastas. See annab õiguse eelisteenindusele, allahindlustele partnerpoodides ja palju muud.

Koos piletiga saate broneerida rendiauto, hotellitoa või kiirekskursioonid linnas ja selle ümbruses.

 
 
 
 

Lennukipark

Airbus A319 63 lennukit
Keskmine kiirus 828 km / h
Reisijate arv kuni 440 reisijat
Airbus A320 94 lennukit
Keskmine kiirus 903 km / h
Reisijate arv kuni 150 reisijat
Airbus A321 10 lennukit
Keskmine kiirus 833 km / h
Reisijate arv kuni 244 istekohta

Populaarsed linnad, mida lennufirma lendab

Populaarsed lennujaamad, mida teenindab lennufirma

Korduma kippuvad küsimused