•   est
  •   rus
Abi

Lennufirma «Emirates»

Lennud Emirates lennufirmaga

Lennufirma teave

TeabetelefonJuriidiline aadress: Emirates Group Headquarters, PO Box 686, Dubai, United Arab Emirates.
Esindus Venemaal: 115054, Moskva, Paveletskaja väljak 2, maja 3, 5. korrus.
Teabetelefon: 9716 0055 5555.
Ametlik veebileht: https://www.emirates.com/ .
IATA kood: EK.
ICAO kood: UAE.
Rahvusvaheline nimi: Emirates.
Kodulennujaam: Dubai lennujaam.
Facebook: https://www.facebook.com/Emirates/ .
Twitter: https://twitter.com/emirates .
Instagram: https://www.instagram.com/emirates/ .
YouTube: https://www.youtube.com/user/EMIRATES/ .

Üldine teave lennuettevõtte kohta

Emirates on üks maailma suurimaid lennujaamu peakorteriga Dubais. Ettevõte teeb nädalas ligikaudu 3600 reisi 150 maailma linna.

Emirates´il on 294 lennukit ja veel 243 on ettetellimisel. 2019. aasta puhaskasum oli ekspertide hinnangul 21 miljardit eurot. Vedaja heaks töötab 62 000 töötajat.

Lennuettevõte paistab silma teenuste kõrge kvaliteediga ja on korduvalt võitnud Skytraxi auhindu ning seda peetakse oma segmendis parimaks. Emirates´i teenuseid kasutab igal aastal ligikaudu 85 miljonit reisijat.

Põnevaid fakte ja lühike ekskurss ajalukku

Lennuettevõte asutati Al Maktoumi kuningliku perekonna toetusel ja soosingul. Esimesed kaks lennukit võttis vedaja liisingusse, järgmised kaks sai valitsuselt kingituseks. Emirates tegi juba esimestel päevadel panuse laitmatule teenindusele ja ei eksinud: 35 eksisteerimisaasta jooksul saab rahulolematuid kliente sõrmedel üles lugeda.

Emirates´i tulu suureneb aastas 100 miljoni dollari võrra. See on kogu maailmas kõige kiiremini kasvav kasum.

Dubai lennujaamas on spetsiaalselt Emirates´i vajadusteks ehitatud eraldi terminal. 2013. aastal tutvustas ettevõte oma kerglennukit, kuid erilist populaarsust ja tunnustust see ei pälvinud.

Alates 2020. aastast alustab lennuvedaja oma lennukipargi järk-järgulist uuendamist, mille jaoks on ta juba tellinud Boeingi ja Airbusi lennukid summas, mis ületab 200 miljardit dollarit.

Lennukipargi suurus ja koosseis

  1. aasta keskpaigaks ekspluateerib Emirates 294 laia kerega lennukit, mille keskmine vanus on alla 6 aasta. See on maailma kõige noorem ja kallim lennukipark:
  • 114 lennukit Airbus А380-800;
  • 10 lennukit Boeing 777-200LR;
  • 131 lennukit Boeing 777-300LR;
  • 1 lennuk Airbus ACJ-319;
  • 13 lennukit Boeing 777F.
  1. aasta lõpuks suurendab lennuettevõte lennukiparki 243 uue lennuki võrra.

Suurpagasi, käsipagasi ja loomade vedu

Emirates on pagasi transpordi küsimustes maailma kõige lojaalsem lennuettevõte. Turistiklassi reisijad saavad endaga kaasa võtta 15-35 kg registreeritud kaalu (15 kg tariifiga Special, 25 kg – tariifiga Saver, 30 kg – tariifiga Flex, 35 kg – tariifiga Flex Plus). Äriklassi külalistel on õigus kaasa võtta 40 kg pagasit. Esimese klassi piletid võimaldavad pagasisse anda kotte kaaluga kuni 50 kg. Seejuuures ei piira vedaja kohtade arvu, peaasi, et kaal ei ületaks määratud normi.

Salongi tohib kaasa võtta asju 7 kg jagu, kuid kott peab mahtuma pessa reisija pea kohal (peab olema mõõtudega mitte üle 38 х 55 х 20 cm).

Loomad, välja arvatud juhtkoerad, ei ole salongis lubatud. Pakiruumides on lemmikloomadele spetsiaalsed kambrid. Puuri transportimise hind kogukaaluga kuni 23 kg ja kolme mõõtme summaga kuni 150 cm on 500 $. Kuni 32 kg kaaluv kandekott kolme mõõtme summaga kuni 300 cm maksab 650 $. Kui looma kaal ületab 32 kg, peate maksma 800 $.

Suuremad või raskemad loomad saavad reisida Emirates Cargos.

Eelisjärjekorras pardale minek ja pardal toitlustus

Emirates´il on oma Skywards boonusprogramm. Reisile registreerumine ja pardale minek eelisjärjekorras on võimalik hõbe-, kuld- ja plaatinastaatuse omanikel.

Toitlustus sõltub teenindusklassist ja lennuajast. Kuni 2,5-tunnistel reisidel pakutakse suupisteid ja võileibu. Kui lend kestab kuni 4,5 tundi, pakutakse ühte sooja sööki. Pikematel reisidel võite arvestada toitlustamisega kaks korda. Idasuunalistel reisidel (Hiina, Jaapan, Singapur) saab lisaks põhitoidule tellida kiirnuudleid.

Reisi broneerimisel saate valida taime- või lihatoidu, lastemenüü ja mereandide vahel.

Piletite tagastamine ja reisile registreerumine

Lennust loobumise korral on piletite tagastamine võimalik Econom Flex ja kõrgema piletihinnaga. Mõnikord võib tagasimakse summa olla kinnipeetud trahvidega ebaproportsionaalne, mistõttu on paljudel reisijatel kasulikum muuta lennu tingimusi, kui broneering lõplikult tühistada.

Internetis saab registreeruda 48 tundi enne väljalendu. Registreerumisel on teil võimalik valida istekoht ja toitlustus tasuta. Lennujaama saabudes on kõigil reisijatel kohustus hankida registreerimisletist kupongid.

Teave lastega reisijatele

Alla 2-aastased lapsed saavad lennata spetsiaalses kandevoodis või teda saatva täiskasvanu süles. Üle 2-aastastele lapsele tuleb broneerida eraldi istekoht, olenemata sellest, kas ta on istmel või spetsiaalselt kinnitatud toolis.

Emirates pakub klientidele laste saateteenust mitte ainult otse-, vaid ka ümberistumistega lendudel. Sellisel juhul tuleb iga lapse eest maksta täiskasvanu täishind.

Lennuettevõte pakub väikestele reisijatele spetsiaalset lastemenüüd ja väikelaste jaoks võib alati paluda soojendada pudel piimasegu või vett.

Pardal on individuaalsed telerid laia valiku filmide, meelelahutussaadete ja multifilmidega, mis lendu oluliselt lihtsustavad ja vanematele puhkehetke võimaldavad.

Tualettides on kokkupandavad mähkimislauad. Spetsiaalsest pardapoest saab osta mänguasju, pliiatseid ja värviraamatuid.

Tasuta teenused, saateteenused ja VIP-teenused

Emirates´i liinilennukite pardal on tasuta WiFi ning tahvlist ja kõrvaklappidest koosnev meelelahutussüsteem. Reisijad saavad nautida hingematvaid vaateid väliskaameratest, mis edastavad otseülekandeid 12 000 meetri kõrguselt.

Samuti saab vaadata uudiseid ja filme ning muusikat kuulata. Olemas on spetsiaalne lastekanal.

Tekke ja patju jagatakse tasuta. Alati on saadaval soojad ja külmad joogid.

Lastele on kättesaadav lennufirma töötajate saade (täiskasvanu pileti ostmisel) ja puudega reisija saade (tasuta).

VIP-teenuseid – teenusklassi tõstmine pardal, kõrgendatud mugavusklassiga saalide külastamine, eelisjärjekorras pardale sisenemine ja individuaalne transfeer on võimalik osta Skywardsi boonusmiilide eest.

 

 
 
 
 

Lennukipark

Airbus A319-100 1 lennukit
Keskmine kiirus 837 km/h
Reisijate arv 120
Airbus A380-800 115 lennukit
Keskmine kiirus 945 km/h
Reisijate arv 853
Boeing 777 152 lennukit
Keskmine kiirus 896 km/h
Reisijate arv 400

Populaarsed linnad, mida lennufirma lendab

Populaarsed lennujaamad, mida teenindab lennufirma

Korduma kippuvad küsimused