•   est
  •   rus
Abi

Lennufirma «Ryanair»

Lennud Ryanair lennufirmaga

Lennufirma teave

Juriidiline aadress:: Ryanair DAC, Dublin Office, Airside Business Park, Swords, Co. Dublin, Ireland.
Esindus Eestis:: info@ryanair-ru.com.
Ametlik veebisait:: https://www.ryanair.com/gb/en.
E-post:: customerqueries@ryanair.com.
Klienditeeninduse telefon:: +448712460002.
Twitter:: https://twitter.com/Ryanair.
Facebook:: https://www.facebook.com/ryanair.
Youtube:: https://www.youtube.com/user/RyanairNews.
Instagram:: https://instagram.com/ryanair/.
IATA kood:: ‎FR.
ICAO kood:: RYR.
Rahvusvaheline nimi:: Ryanair.
Kodulennujaam:: Londoni Stanstedi lennujaam (London Stansted Airport).

Üldine teave lennufirma kohta

Iiri lennufirma Ryanair teenindab üle 1600 liini. Selle käsutuses on 369 reisilennukit, mis veavad aastas üle 75 miljoni reisija.

Lennufirma puhaskasumiks hinnatakse 1,5 miljardit dollarit aastas. Sealjuures kuulub Ryanair odavlennufirmade hulka. Selle lennud on kõige taskukohasemad Euroopas.

Ajalugu ja huvitavad faktid

Lennufirma asutas 1984. aastal Iiri miljonär Tony Ryan. Vaatamata märkimisväärsele investeeringule teenindas lennufirma terve aasta jooksul ainult ühte marsruuti Londoni Gatwicki lennujaama ja Iirimaa Waterfordi lennujaama vahel.

Esialgu kasutati lendudeks ühte 15-kohalist lennukit, kuid 1986. aastaks said omanikud endale lubada teise lennuki soetamist, mis hakkas lendama marsruudil London-Dublin.

Ryan seadis teadlikult edasi-tagasi lennule 99 naela suuruse ülempiiri, mis oli poole odavam konkurentide hinnapakkumisest.

Suur nõudlus võimaldas miljonäril rentida veel paar lennukit ja laiendada lendude geograafiat 15 sihtkohta.

Ryanair oli üks esimesi lennufirmasid, mis pakkus pardal äriklassi ja organiseeris püsikliendiklubi. Sealjuures pakkus lennuettevõtja lennu hilinemise korral oma klientidele tasuta jooke, eineid ja isegi tuba ööbimiseks. See oli tol ajal enneolematu heldekäelisus, mis mingil hetkel viis Ryanairi pankroti äärele.

Lennukipargi suurus ja koosseis

Ryanairil on 369 lennukit. Neist 273 on Boeing 737-800, 135 Boeing 737 MAX 8, samuti Boeing 737-700 õppelennuk.

Lennukipargi viimane uuendamine toimus 2019. aastal, kui lennufirmast sai MAX 8 uue mudeli suurim ostja.

Pagas, käsipagas ja loomad 

Ryanairi piletite madal hind on suurel määral tingitud pagasi puudumisest hinna sees. Tavapileti ostmisel võite kaasa võtta väikese 40x25x20 koti.

Tasudes lisaks 20 eurot, saate salongi võtta käsipagasi mõõtudega 40x50x20. Need, kes selle teenuse broneerivad, saavad õiguse eelisjärjekorras pardale minna.

Pagasi eest peate maksma eraldi: kuni 20 kg kaaluva kohvri puhul parameetritega 119x119x81 30 eurot. Ühel reisijal on õigus broneerida kuni kolm pagasit.

Kui plaanite kohvreid kaasa võtta, soovitame osta pagasikoha koos piletiga – lennujaamas peate sama suurusega kohvri eest maksma juba 50 eurot.

Istekohaga laste puhul kehtivad samad reeglid nagu täiskasvanutele. Istekohata väikelapse jaoks võite võtta ainult minisuuruses käsipagasi (tüüp 1), kokkupandava jalutuskäru ja lendude jaoks litsentsitud turvatooli.

Loomi pardale ei lubata.

Eelisjärjekorras pardale minek, toitlustamine pardal

Eelisjärjekorras pardale mineku teenust osutatakse reisijatele, kes on maksnud suurema käsipagasi eest. Toitlustamise eest pardal makstakse eraldi vastavalt olemasolevale menüüle.

Lennuhinna sees on üks jook. Reisijad, kes lendavad hommikuse lennuga Dublinist, saavad broneerida hommikusöögi.

Piletite tagastamine ja reisile registreerimine

Odavlennufirma Ryanairi pileteid tagasi ei osteta. Reisi kellaaega ja kuupäeva saate muuta hiljemalt 2,5 tundi enne lennuki väljumist.

Tagasimakse on võimalik ainult juhul, kui reisija või tema lähim perekonnaliige suri või haigestus raskelt. Sellisel juhul peate esitama asjakohased väljavõtted ja tõendid.

Reisile registreerimine on võimalik nii spetsiaalse rakenduse kaudu kui ka lennufirma ametlikul veebisaidil. See avatakse 48 tundi enne lendu.

Teave lastega reisijatele

Ettevõte ei võta pardale alla 16-aastaseid täiskasvanud saatjata reisijaid. Kuni 2-aastastele väikelastele on teil õigus broneerida spetsiaalne pilet ilma istekohata või osta istekohaga lapsepilet.

Kuni 4-aastaste laste vanematel on õigus kokkupandava jalutuskäru ja lendude jaoks litsentseeritud turvatooli tasuta transportimisele (vajalik on tooli pass).

Tasuta teenused, saateteenused, VIP-teenused

Ryanair on odavlennufirma ega paku oma klientidele lisateenuseid. Ettevõte ei paku saateteenust lastele ega puuetega reisijatele.

Samuti puudub Ryanairil esimene ja äriklass, salongid ja VIP-teenus.

 
 
 
 

Lennukipark

Boeing 737-800 450 lennukit
Keskmine kiirus 850 km / h
Reisijate arv kuni 189 reisijat

Populaarsed linnad, mida lennufirma lendab

Populaarsed lennujaamad, mida teenindab lennufirma

Korduma kippuvad küsimused