•   est
  •   rus
Abi

Lennufirma «Transavia Airlines»

Lennud Transavia Airlines lennufirmaga

Lennufirma teave

Juriidiline aadress: PO Box 7777 1118 ZM Schiphol Airport 1118, Netherlands.
Esindus Eestis: +352 27002728.
Ametlik veebisait: https://www.transavia.com/ .
E-post: info@transavia.com .
Klienditeeninduse telefon: 00 352 27 00 27 28, WhatsApp +31683673722 .
IATA kood: HV.
ICAO kood: TRA.
Rahvusvaheline nimi: Transavia Airlines C.V..
Kodulennujaam: Amsterdami Schipholi lennujaam; Eindhoveni lennujaam; Groningeni Eelde lennujaam; Maastrichti Aacheni lennujaam; Rotterdami Haagi lennujaam; Müncheni Franz Josef Straussi nimeline lennujaam.
Facebook: https://www.facebook.com/transavia.
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC3h3wgdF7xwDK38UldkLOiQ .

Üldine teave lennufirma kohta

Transavia on Hollandi odavlennufirma, mis on alates 1965. aastast üsna edukalt arenenud. 2000. aastal asutas ta siselendudeks isegi oma tütarettevõtte, mis eksisteeris 2005. aasta lõpuni ja suleti madala kasumlikkuse tõttu.

Transavia omab kokku 42 reisilennukit. Reisijate arvu poolest on see kõigi Euroopa odavlennufirmade seas 6. kohal ja aastas lendab sellega umbes 17 miljonit reisijat.

Ettevõtte tulusid ei avaldata.

Huvitavaid fakte ja lühiekskurss ajalukku

Ettevõtte asutasid 1965. aastal Belgia jalgrattatootja ja Šoti ärimees. Kuna lennufirma asus Hollandi Limburgi provintsis, sai see nimeks Transavia Limburg N.V. Aasta hiljem nimetati odavlennufirma ümber Transavia Hollandiks.

Pärast sisenemist rahvusvahelisele areenile kaotas lennufirma nime Holland. 2000. aastal fikseerisid asutajad maksimaalse tulu ja otsustasid luua „tütre”, mis teenindaks ainult Hollandi lende. Uus vedaja sai nimeks Basiq Air. Viie aasta jooksul ei hakanud see aga kasumit teenima.

Täna algavad Transavia piletihinnad 25 eurost.

Lennukipargi suurus ja koosseis

Lennukiparki kuulub 42 reisilennukit. Nende keskmine vanus on 11 aastat. Neist 35 on Boeing 737-800. Ülejäänud on Boeing 737-700.

Ettevõte ostis lennukid 2014. aastal pärast reisijate arvukaid kaebusi lennukipargi kulumise kohta. Enne seda kasutas vedaja mudeleid Airbus A300, Airbus A310 ja vanemaid mudeleid.

Rahaliste vahendite nappuse tõttu ostis Transavia kasutatud lennukid.

Pagas, käsipagas ja loomad

Lennufirma pakub pileteid kolme erineva tariifiga:

  • Basic-tariif;
  • Plus-tariif;
  • Maximum-tariif.

Igal reisijakategoorial on võimalus salongi kaasa võtta kuni 10 kg kaaluv standardsuuruses (55x40x25) käsipagas.

Plus-tariif sisaldab registreeritud pagasit kaaluga kuni 20 kg, Maximum-tariif – kuni 30 kg kaaluvat pagasit. Sealjuures pakutakse ühele reisijale ainult ühte pakiruumi.

Liigse pagasi eest tasutakse kohapeal lennujaama tariifi järgi. Vedaja pakub võimalust viia salongi suuremõõtmelisi esemeid, kuid nende transportimiseks on vajalik broneerimine ja lisakoha eest maksmine.

Loomi saab transportida nii lennuki salongis kui ka pakiruumis. See sõltub lemmiklooma vanusest ja tõust (näiteks bokserid, mopsid, Pekingi koerad ja Pärsia kassid võivad reisida ainult salongis pagasiruumis esinevate võimalike hingamisprobleemide tõttu, teised loomad – lennufirma äranägemisel).

Igal lemmikloomal peab olema pass ja vaktsineerimissertifikaat ning ta peab olema kiibistatud või kandma GPS-jälgimissüsteemiga kaelarihma.

Eelisjärjekorras pardale minek, toitlustamine pardal

Eelisjärjekorras pardale minek on saadaval Plus- ja Maximum-hindadega reisijatele.

Pardal ei pakuta tasuta toitlustamist, kuid te saate endale ise suupiste kaasa võtta või osta süüa ja jooke stjuuardilt. Hinnad sõltuvad lennust (0,5 l mineraalvee ligikaudne maksumus on 2,80 eurot, klaas apelsinimahla maksab 3 eurot).

Piletite tagastamine ja reisile registreerimine

Piletihinna tagasimaksmine on võimalik ainult reisija või tema lähedaste surma või tõsise haiguse korral. Vastasel juhul saate oma pileti hilisemaks ajaks ümber broneerida või reisija nime muuta.

Seda tuleb teha hiljemalt 48 tundi enne lennu väljumist. Hind on 50 eurot.

Teave lastega reisijatele

Alla 5-aastaseid lapsi ei lubata reisida täiskasvanud saatjata. 5–12-aastased lapsed peavad lendama lennufirma järelevalve all – selleks peate helistama kõnekeskusesse ja teavitama Transavia esindajat.

Kuni 2-aastased väikelapsed ei vaja eraldi istekohta ja piletit – nad võivad reisida kaasasoleva täiskasvanu süles. Siiski peate maksma lennujaamamaksu 32 eurot.

Eelkooliealistele lastele (kuni 5-aastased) võite võtta kaasa kokkupandava jalutuskäru.

Tasuta teenused, saateteenused, VIP-teenused

Puudega inimesed peavad oma lennust lennuettevõtet teavitama hiljemalt 72 tundi enne lennuki õhkutõusu. Neile pakutakse pardal tasuta abi. Sellistel reisijatel ei ole aga lubatud reserveerida kohti varuväljapääsude lähedal.

5–12-aastased lapsed saavad reisida personali järelevalve all. Teenuse maksumus on 50 eurot lapse kohta.

Transavia pakub ainult kolme tüüpi turistiklassi tariifi. Lennukites pole äri- ega esimest klassi. VIP-teenuseid ei pakuta.

 
 
 
 

Lennukipark

Boeing 737-700 7 lennukit
Keskmine kiirus 925 km/h
Reisijate arv 149
Boeing 737-800 35 lennukit
Keskmine kiirus 925 km/h
Reisijate arv 189

Populaarsed linnad, mida lennufirma lendab

Populaarsed lennujaamad, mida teenindab lennufirma

Korduma kippuvad küsimused