•   est
 •   rus
Abi

Kas Ryanair või Easyjet: kumb on parem?

Broneerimine ja registreerimine

Nii sinna kui tagasi ja edasi-tagasi lennupileteid broneerida ja osta võimaldavad mõlema lennuettevõtte kodulehed. Kui veidi juurde maksate, saate lisaks lennukist esimesena väljumise õiguse ja pagasi registreerimise võimaluse. Samuti peibutavad mõlemad lennufirmad teid võimalusega tellida veoteenus, autot rentida, teha reisikindlustus ja majutuskoht kinni panna. Kui te selliseid teenuseid ei vaja ja need teile huvi ei paku, võite neist vabalt loobuda ja minna edasi järgmisele lehele.

Registreerumine võib kujuneda väga põnevaks kogemuseks eriti juhul, kui tegemist on Ryanairiga. Minge lennujaama hästi vara, sest mõlema vedaja kassa taga on pikk järjekord ja reeglina pole läheduses ka ühtki registreerimisletti ega arvutipunkti, mis toiminguid kiirendaks.

Samuti on tähtis oma pardakaart eelnevalt välja trükkida. Lennujaamas peate selle teenuse eest maksma 15 eurot (~18 USA dollarit).

Isikud, kes tulevad riikidest, mis ei kuulu Euroopa Liidu koosseisu, peavad läbima dokumendi- ja/või viisakontrolli. Turvakontrolli läbides saate pardakaardile templi. Ilma selleta teid lennukisse ei lubata. Ärge riskige ja veenduge, et jõuate lennujaama piisavalt vara, et oleks aega järgmist sammu oodata. Pange tähele, et lennule saate ennast registreerida veebis igal ajal seitse päeva nädalas ja isegi kuni kaks tundi enne lendu. Kui tahate maksta selle eest, et saaksite istekohta valida, peate seda tegema vähemalt 30 päeva enne väljalendu. Ryanairiga lennates jälgige hoolega, et teie dokumendid kindlasti ära tembeldatakse.

EasyJetiga lennates trükkige oma pardakaart välja ja veenduge, et pagasimaks on makstud. Siis ei pea te lisamaksude pärast muretsema. Kui teil pole vaja oma kotte pidevalt kontrollida ja teil on välja trükitud pardakaart, saate häda korral pöörduda otse turvateenistuse poole ja vältida enda vastavas letis registreerimist. Pange tähele, et veebis saab registreeruda nii 30 päeva kui 2 tundi enne väljalendu.

Neis punktides on võidumees EasyJet

Pileti hind

Mõõdukaid hindu ja erinevaid suundi pakuvad mõlemad vedajad. Seega on neid üpris keeruline võrrelda. Hinnad sõltuvad ilmselt kõige rohkem lennujaamamaksudest ja kuupäevadest. Võrrelge alati mõlema lennufirma hindu veendumaks, et teete parima valiku. Pöörake tähelepanu sellele, kelle lennujaama te lendate – Ryanairi lennukid väljuvad sageli väikestest lennujaamadest ja maanduvad kusagil karukolkas, mis võib olla kesklinnast kaugemal kui arvata oskate.

Selles kategoorias võitjat ei ole – mõlemad vedajad on ühtviisi head.

Pagasiveo reeglid

Kui plaanite pagasi registreerida, on mõistlik vedajale selle eest ette maksta. Te saate seda teha ka hiljem, sisenedes oma internetibroneeringusse. Igatahes on see palju odavam kui pagasi registreerimine lennujaamas. Mõlemas lennufirmas arvutatakse pagasi hind selle kaalu, marsruudi ja hooaja alusel. Kuhu te ka ei lendaks ja vahet pole, millise lennufirmaga, maksma läheb see teile ikka vähemalt 15 eurot (~18 USA dollarit) ühe reisi ühe koti kohta.

Ryanairi pardale tohite kaasa võtta ühe koti või kohvri mõõtudega 55 cm х 40 cm х 20 cm (22 х 15 х 7 tolli). Samuti võite kaasa võtta ühe isikliku eseme mõõtudega 35 cm х 20 cm х 20 cm (13 х 7 х 7 tolli). Tõenäoliselt peate oma käsipagasi spetsiaalse rihmaga kinnitama. Nii et olge selleks valmis. Enamikus lennujaamades teie pagasit ei kaaluta, aga võib juhtuda. Kui teie kott on väga kogukas, tuleb teil selle registreerimiseks juurde maksta ning tasu varieerub sõltuvalt marsruudist ja hooajast.

EasyJetil on need nõuded rangemad – käsipagasi maksimaalsed mõõdud on 56 cm х 45 cm х 25 cm (umbkaudu 22 х 17 х 9 tolli). Kaalu osas piiranguid ei ole. Käsipagasil ei ole täpset lubatud suurust, aga see peab mahtuma eesoleva istme alla. See väike allahindlus on tegelikult suure tähtsusega ja seab EasyJeti konkurentsiredelil Ryanairist kõrgemale pulgale. Ühesõnaga tundub nii, et kui jutt käib käsipagasist, on EasyJet märksa odavam kui Ryanair.

Võitja on EasyJet

Istekoht ja iste

Ryanairi sinise- ja kollasekirjud plastist ja nahaga kaetud istmed pole just kõige esteetiliselt kaunim lahendus. Istekoht ise on üsna pisike ja vahekäigud EasyJetiga võrreldes kitsukesed. Istmete seljatugesid ei saa reguleerida, need on 17 tolli laiad ja sammuga 30 tolli. Ryanairi istekohad on üsna lihtsad, aga see-eest on teie ees oleva istme seljatoe küljes kandik, taskut aga kahjuks pole.

EasyJeti oranži- ja hallikirju istekoht on küll pisut ruumikam, aga siiski kitsas. Lennuk tundub pealtnäha veidi suurem, võimalik, et laiemate vahekäikude tõttu. Kuigi ka nende istmed ei ole reguleeritavad, on nad siiski tolli võrra laiemad – 18 tolli ja 29 tolli madalamad. Eesoleva istme seljatoe küljes on tasku asjade ja laud kandikute jaoks.

Te võite ka pisut rohkem maksta ja broneerida koha väljapääsu lähedal. Nii saate vältida klaustrofoobiat, mis on neil reisidel kerge tekkima.

Võitja on EasyJet

Mugavused ja lisatasud

Need kaks mõistet tõenäoliselt ei kuulu ühegi sooduslende pakkuva lennufirma sõnavarasse. Seepärast olge valmis rohkem kulutama ja maksma praktiliselt kõigi lisateenuste eest. Mõlemad lennuettevõtted võtavad toitude ja jookide ning istekoha valimise võimaluse eest lisatasu.

Reisi mugavuse huvides võite juurde maksta nii koha valimise kui kiire mahamineku võimaluse eest. Kõige parem on valida koht lennuki ninas väljapääsu juures, mis annab teile ka lisaruumi. Ryanairiga lennates tuleb üheks lennuks istekoha valimise eest juurde maksta 2 € (~2 USA dollarit) ja 6 € (~7 USA dollarit) soovitud istekoha eest, mis teeb kokku 8 € (~9 USA dollarit). Pole ju palju. EasyJetiga lennates tuleb mõlema teenuse eest juurde maksta 10 € (~$ 12), aga väärib mainimist, et need hinnad varieeruvad sõltuvalt marsruudist ja hooajast ning võivad seetõttu reisiti erineda.

Need lisateenused on hädavajalikud, kuna võite alati sattuda lennufirma määratud keskmisele tagaistmele. Kui te ei ole istekoha valimise eest maksnud, peate teiste reisijatega koos sabas seisma, et käsipagasile ruumi leida.

Kõik lennuettevõtted pakuvad ka kompleksteenuseid ja mugavusi (hinnad varieeruvad). Pange tähele, et nende hinnad võivad olla kõrgemad kui mõnel teisel ettevõttel, näiteks lennukompaniidel KLM ja Air Europa, kellel on koha valimine ja pagasi registreerimine automaatselt hinna sees.

Ryanair pakub toodet nimega Business Plus, aga tegelikult te äriklassi teenuse eest ei maksa – see ei sisalda omaette istekohta ja te ei saa üüratult suurt ja mugavat kabiini koos tasuta roogadega. Selle asemel saate hoopis tasuta registreerimise lennujaamas ja preemiumkoha (kui on).

Tähtis! Pidage silmas, et preemiumkoht on koht lennuki ninas ja võimalik, et ka täiendava jalaruumiga, aga mitte eraldi kabiinis või klassis.

 • Võimalus istekohta valida
 • Lennujaamade turvateenistus FastTrack (saadaval liitunud lennujaamades)
 • Reisi üksikasjad, mis saadetakse teile sõnumiga
 • Piletite paindlik muutmine
 • Üks kuni 20 kg kaaluv kott tasuta

Ryanair hakkas hiljuti pakkuma ka Leisure Plus tariifi, mis sisaldab:

 • ühte kuni 20 kg kaaluvat kotti tasuta;
 • tavaliste kohtade tasuta boneerimist;
 • privaatset istekohta.

EasyJet omaltpoolt aga pakub tariifi Flexi, mis sisaldab:

 • kiiret väljumist;
 • istekoha valimise võimalust;
 • turvateenust (saadaval ainult suurtes lennujaamades);
 • üht ühikut käsipagasit;
 • teist eset käsipagasina, näiteks istme alla mahtuv väike kott, seljakott või sülearvuti;
 • juurdepääs eriväljumistele;
 • FLEXI Bistro vautšer umbes 9 USA dollari piires lennukis toitude ja jookide ostmiseks;
 • marsruudi muudatused tasuta (kui uus tariif on kõrgem, võetakse vahe hinnast maha);
 • kuupäeva piiramatu tasuta muutmine nelja nädala jooksul – ühest kolme nädalani pärast reisi esialgset kuupäeva.

Selles võrdluses saavad mõlemad lennuettevõtted kõrged punktid.

Enamuses punktidest on EasyJet parem. See lennuettevõte pakub paremaid lennutingimusi tänu suuremale pardale võetava käsipagasi kogusele ja väiksematele sekeldustele lennujaamas. Te ei pea pardakaardile templit võtma ja sellele aega raiskama nagu Ryanairis. Stjuuardessid on meeldivamad ja üldmulje parem kui see, mida pakub Ryanair. Miks siis ikkagi lennata Ryanairiga? Mõnikord on selle lennuettevõtte pakkumised kõige soodsamad. Samuti pakub see vedaja tervet hulka suundi, kuhu teised lennufirmad lihtsalt ei lenda.

Kommentaarid
Оставить комментарий

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga