•   est
  •   rus
Abi

Millal on parim aeg lennupiletite ostmiseks?

Millal on parim aeg lennupiletite ostmiseks?

Selle kohta, millal on kõige kasulikum lennupileteid osta, ringleb palju vastukäivat teavet. Olukorda selgitasid eksperdid, kes viisid läbi rea uuringuid, mille käigus tegid kindlaks pileti ostmiseks parima aja.

Üsna populaarne müüt lennupiletite ostmise kohta on see, et lennuettevõtete kehtestatud hinnakõikumiste tõttu on parimat lennupiletite ostmise aega keeruline määrata. See vastab tõele ainult osaliselt. Kui otsustate pileti ette osta, saate palju pakkumisi ja sihtkohti, aga on ka suur tõenäosus pisut rohkem maksta. Kui ootate ja ostate pileti viimasel minutil, säästate raha tänu allahindlustele, mida lennuettevõtted pakuvad vahetult enne väljalendu. Ja kusagil nende ekstreemsete olukordade vahel saabub hetk, kui pileti hind on täpselt sobiv.

Enamus lennuettevõtteid alustab piletite müüki 197-335 päeva enne väljalendu. Selle etapi alguses on piletid üldjuhul kallimad kui isegi lühikese aja möödudes. Selle ostuaja eelis on see, et istekoha saate lennukis valida lisatasuta. Pileti ette ostmine sisaldab lisaväljaminekuid.

Parim aeg piletite ostmiseks on 21-112 päeva enne väljalendu. Selles ajavahemikus on kõige suurem tõenäosus saada pilet parima hinnaga.

Piletite ostmine 1-20 päeva enne väljalendu ei ole eriti mõistlik mõte. Sel ajavahemikul peate hea hinnaga pileti saamiseks olema tõeline õnneseen. Viimase minuti pileti ostmisega kaasnevad tavaliselt lisakulud.

Statistika kohaselt on parim aeg pileti ostmiseks 54 päeva enne kavandatavat väljalendu, aga kuna see on siiski keskmine, ei saa kindel olla, et see kehtib iga ostu puhul.

Lennupiletite hinnad algavad tavaliselt üsna kõrgelt tasemelt (kui tegu pole just esimese pakkumisega), seejärel langevad tasahilju ja hakkavad siis mõni nädal enne väljumist taas tõusma.

Lennupiletite hinnad: kuidas see toimib?

Lennuettevõtte aruandluskorporatsiooni ja Expedia Groupi eksperdid kulutasid viis aastat, et leida lennupiletite ostmist reguleerivad skeemid. Tänu nende uuringutele teame nüüd, millal on kõige targem odavaima pileti ostmiseks lennufirmade kodulehtedele kiigata.

Vastavalt reisihindade prognoosile on lennupiletite ostmiseks parim aeg puhkepäevadel. Kui statistikat uskuda, on lennupiletid puhkepäevadel tavahindadest keskmiselt 20% odavamad ja mõnel pühapäeval isegi veel odavamad – allahindlused võivad küündida kuni 36 protsendini. Halvimad päevad lennupiletite ostmiseks on neljapäev ja reede – siis on piletid kõige kallimad.

Kui aga lendudest rääkida, on asjad vastupidi: kõige odavamad on piletid neljapäeval ja reedel toimuvatele reisidele, kõige kallim aga on lennukiga reisida pühapäeviti.

Analüütikute arvates on lennupiletid kõige targem osta kolm nädalat enne väljalendu. Teised teooriad ütlevad, et mida kaugemale reisime, seda varem peame piletid ära ostma – Taisse lendamiseks näiteks 10 kuud enne väljalendu. Ühendriikidesse lendamiseks aga on soodsaim osta pilet veebruaris või märtsis.

Hind aga pole ainus, millele pileti ostmisel tähelepanu pöörata. Üha rohkem lennuettevõtteid otsustab tõsta näiteks pagasimaksu, mis võib pileti hinda tõsta mitme euro võrra. Lennuettevõtted ähvardavad neid veelgi tõsta ja kutsuvad üles pakkima kõik asjad ühte väiksesse kohvrisse.

Kuidas odavalt lennata

Reisimine on küll kõige tervislikum, aga kaugeltki mitte kõige odavam sõltuvus. Õnneks on olemas mitu viisi, kuidas teha oma unistused teoks nii, et ei pea reisilaenu võtma või makse maksmata jätma.

Kõige lihtsam viis võimalikult palju säästa on jälgida lennuettevõtete reklaamikampaaniaid. Lennukulud võivad moodustada suure osa reisi eelarvest, seega tasub otsida häid pakkumisi. Neid leiab lihtsasti odavlende pakkuvate lennuettevõtete kodulehtedelt ja kui väljalennu aja suhtes paindlik olete, suurenevad teie väljavaated veelgi leida ja kasutada häid kampaaniapakkumisi. Rahaliselt tulus tuleb, kui kohandate plaanid väljalennuga, mitte ei vali lendu jonnakalt oma päringu järgi.

Kuna odavate lennupiletite ostmise küsimus on piisavalt läbi töötatud, saame nüüd vaagida muidki võimalusi raha säästmiseks, näiteks lojaalsus- ja säästuprogramme. Üsna tulus on näiteks koguda lennukilomeetreid või teenida hotellikettide boonuspunkte. Lisaks sellele saate reisikuludelt säästa, kui viite ennast kurssi sihtkoha linnade iseärasustega.

Kuna pühad lähenevad kiiresti, saate te kasutada lennuettevõtete põnevaid pakkumisi. Kuhu iganes te ka ei suunduks, mõelge alati soodsa valuutavahetuse võimalusele kui täiendavale säästunipile.

Kas võtta kaasa sularaha või piirduda kaardiga: kumb on kasulikum?

Meile tundub, et mugav on omada sularaha. Me teame alati, kui palju raha meil rahakotis on ja võime seda kasutada kartmata, et eelarvet ületame. Me maksame kauba või teenuse eest täpselt nii palju kui see maksab. Me ei pea muretsema varjatud maksude pärast. Pealegi saab sulas maksta igal pool.

Teisalt ähvardab meid sularahaga reisimise puhul oht, et kaotame selle ära või satume varguse ohvriks. Samuti võivad sularaha kasutamise puhul probleemiks olla sellega kaasnevad lisakulud. Lõppude lõpuks ei külasta me kauneid kohti ju iga päev ja kui avaneb võimalus minna haruldase ja enneolematu taimestikuga saarele või külastada muid, sageli hämmastavaid vaatamisväärsusi, tuleb seda tingimata teha ja siis läheb juba vaja maksekaarti, mida saab kõikjal kasutada. Samas ei tee kunagi paha, kui rahakotis on ka pisut sularaha.

Pangakaardist on saanud meie sõber igapäevasel ostlemisel ja seepärast arvame automaatselt, et seda saab kasutada igal pool, isegi välismaal. Kahjuks see päris nii ei ole. Seda kasutades kulutame märksa rohkem kui arvame – see on tõestatud fakt. Seda seetõttu, et välismaal kaardiga maksmise või pangaautomaadist raha võtmise puhul konverteeritakse see teile ebasoodsalt ja teenuse eest võetakse vahendustasu.

Välismaale resijate probleemid lahendab valuutakaart. Selleks, et kaart õigel ajal kätte saada, tasub selle soetamisele mõtlema hakata mitu nädalat enne väljasõitu. Vaadake läbi kõik pakkumised – tavaliselt paluvad pangad valida madalaima vahendustasuga variandi. Sellist kaarti kasutades ei kanna me konverteerimiskulusid ega maksa varjatud tasusid. Võimalikud tasud ei ole suured ja tuleks täpsustada konto seadistamisel. Neile kaartidele saab valuutat juurde kanda ja praegu on parimad pakkumised internetis tegutsevatel valuutavahetussaitidel.

Pankade ja statsionaarsete valuutavahetuspunktide vahetuskursid erinevad kõvasti netis pakutavatest. Kõige soodsamaid variante raha vahetamiseks pakuvad veebipõhised valuutavahetuse kohad. Koostage oma vajadustele vastav plaan ja vahetage raha soodsaima vahetuskursiga. See võimaldab teil puhkuse ajal lõõgastumisele pühenduda. Koostage oma vajadustele vastav rahaplaan – see aitab säästa.

Kommentaarid
Оставить комментарий

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga