•   est
 •   rus
Abi

Odavad lennupiletid Amsterdami alates 22€

21 oktoober
AirBaltic Otselend
Tallinn
Amsterdam
üks suund alates 99
27 november
AirBaltic Otselend
Tallinn
Amsterdam
üks suund alates 22
18 detsember
AirBaltic Otselend
Tallinn
Amsterdam
üks suund alates 22

Lennuteave Amsterdami

2
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
2 t 25 m.
Kiireim lend
22
Odavaim
80
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

Amsterdam – tulpidesse ja veskitesse uppunud linn vee peal

Holland on oma ebaharilikkusega paeluv riik. Amsterdamile tema punaste laternate kvartali, kohvipoodide, bongide, tänavate ja kanalite, interaktiivsete muuseumide ja tulbifestivaliga ei ole mõtet konkurente otsida – terves maailmas ei leidu ühtki linna, mis oleks temaga meelelahutuse jõulisuse ja mitmekesisuse poolest võrreldav.

Kui lisada juurde veel piletihinnad ning soodsate üürikorterite ja hostelite rohkus, ei jää enam kahtlusekübetki. Kui puhkus, siis ainult Hollandis.

Külastamiseks parim aeg

Amsterdamis ei ole surnud hooaega. Seda esiteks ekskursiooniprogrammi iseärasuste ja enam-vähemgi sooja mere puudumise tõttu lähipiirkonnas ning teiseks mõõdukalt sooja merelise kliima tõttu. Siin on alati niiske, soe ja pisut tuuline. Talvel võib tuulejaki vahetada kerge jope vastu, aga mütsi, saabaste ja termopesuta saab täesti hakkama.

Kui armastate lilli, planeerige puhkus aprilli teise poolde või maisse. Sel ajal õitsevad Hollandis tulbiväljad ja kõik linnad muutuvad lilleparadiisi filiaalideks.

Suvel püsib temperatuur 22 kraadi ümber, vahel sajab kerget vihma, kuid vaatamisväärsusi saab muretult vaadata ja mõnusalt mööda muuseume jalutada ja kanalitel sõita. Kui õnnestub 30-kraadisele palavusele sattuda, võib üheks päevaks Põhjamere äärde sõita. Külm, kuid tervisele kasulik.

Varasügisel algavad Euroopas väljamüügid ja Amsterdam täitub ostureisijatega Saksamaalt, Poolast ja Belgiast, kes ihkavad osta 30 euro eest Prada koti.

Talvel ei lange õhutemperatuur naljalt alla 5 kraadi ja tegevust alustavad jõuluturud. Ennast saab rõõmustada kuuma heeringaburgeri või juustukastmega kartulikroketitega. Uskuge, see kõlab palju hullemini kui tegelikult on.

Aeg

Amsterdami aeg jääb Eesti ajast 1 tund maha, milles on süüdi erinevad ajavööndid.

Lennujaamad

Amsterdami ümbruses paikneb kaks lennujaama. Lähem neist on Schiphol (AMS), kust on Hollandi pealinna kõigest 13 km. Schipholi infrastruktuur on sedavõrd korralik, et seal võiks lausa elada:

 • mugavad ootesaalid;
 • mugav parkimine;
 • soodsad kohvikud ja restoranid;
 • kõrgtehnoloogiline hotell;
 • muuseum;
 • raamatukogu;
 • ja isegi koht pulmatseremooniateks.

Schipholi reisijatevoog küündib 60 miljoni inimeseni aastas ja linnaga ühendab lennujaama automagistraal.

Kauguselt teine on Rotterdami lennujaam (RTM). Sealt on Amsterdami 50 km. Siin maanduvad Euroopa odavlennuettevõtete liini- ja tšarterlennud, nii et kui saabute Euroopast, siis tere tulemast Rotterdami.

Siinne aastane reisijatevoog on jõudnud juba 1,8 miljoni reisijani ja jätkab kasvamist. Õhuvaksal on väike, saanud hiljuti kapitaalremondi ja lennud väljuvad hilinemisteta.

Lend

Otselende Tallinnast (TLL) Amsterdami Schipholisse (AMS) korraldavad ettevõtted airBaltic, KLM ja Finnair. Lennuaeg 2,5 tundi.

Vaatamata ümberistumisteta lendude lihtsusele ja mugavusele jäävad need hinna poolest sageli alla ümberistumistega reisidele. Ümberistumisega saab Amsterdami (RTM, AMS) lennata:

 • Riiast (RIX);
 • Helsingist (HEL);
 • Oslost (OSL);
 • Vilniusest (VNO).

Ümberistumisega reise korraldavad lennuettevõtted:

 • AirBaltic;
 • Finnair;
 • KLM;
 • Lufthansa.

Peamised vaatamisväärsused

Amsterdam on rikas vaatamisväärsuste poolest. Igaüks sõidab siia millegi oma pärast: ühtesid turiste veetlevad lilleväljad, teised janunevad näha kuulsaid vahakujusid, kolmandad unistavad jalutada kuulsas punaste laternate kvartalis, mõne jaoks aga pole elu elamist väärt suursuguseid arhitektuurimälestisi nägemata.

Hollandis ei tasu millegi kindla juurde pidama jääda – püüdke kindlasti hõlmata kõik turismimarsruudid, et hiljem ei tuleks kasutamata jäetud võimalusi kahetseda.

Amsterdami peamine muuseum on Rijksmuseum, kuhu on koondatud Hollandi maalimeistrite lõuendid. Hoone ehitati küll maali «Öine vahtkond» näitamiseks, kuid praegu on selle kollektsioon võrreldav Ermitaaži hoidlatega. Ühe Rijksmuseumi aarde Johannes Utenbogarthi portree jaoks aga kogusid hollandlased raha kogu linnaga.

Pärast klassikalise maalikunstiga tutvumist aga külastage kindlasti madam Tusseau muuseumi – ühte parimat vahakujude muuseumi. Kui olete Amsterdamis esmakordselt, võtke ekskursioon, mis sisaldab interaktiivset etendust Hollandi ajaloost – te ei kahetse kindlasti.

Madam Tusseau muuseumi pääseb otse Hollandi pealinna peaväljakult. Siin saab einestada ja pildistada ennast koos arvukate miimidega. Hot dogiga mõne järjekordse liikumatu kuju juures istet võttes olge tähelepanelik – tõenäoliselt maandusite mõne tänavanäitleja kõrval.

Kui armastate van Goghi, ärge minge mööda tema loomingule pühendatud muuseumist. Ärgu hoone väline ebaesinduslikkus teid heidutagu – seest leiate sadu andeka kunstniku ja tema kaasaegsete töid.

Külastada Amsterdami ja mitte sõita ühega ekskursioonikaatritest on lausa kuritegu. Linn on ehitatud kanalitele ja asub mõni meeter allpool merepinda. Seega on kaatrid ja paadid mõnes kohas mitte ainult linnatransport, vaid ka elukoht. Jaa-jaa, see ei ole nali. Amsterdamis on ujuvmajad samasugune kinnisvara nagu korterid.

Üks õhtu pühendage kindlasti jalutuskäigule De Walleni punaste laternate kvartalis. Hollandis on prostitutsioon legaliseeritud ja seepärast kaitseb kohalike armastuse preestrinnade õigusi ja töötasu ametiühing. Neil on muide õigus varakult pensionile minna, kuid seda ei kasutata peaaegu mitte kunagi.

Arhitektuuri- ja ajaloohuvilistele võib soovitada jalutamist kohalike katedraalide, kirikute, paleede ja losside juurde:

Nieuweckerk;

Oudekerk;

Westerkerk;

kuningaloss;

laevandusmuuseum.

Lastega reisides tuleb kindlasti külastada interaktiivset muuseumi Nemo ja loomaaeda Artis.

Sõpradele võib suveniiriks osta puukingad või veskikujulise külmikumagneti. Kuigi – keda me petame? Parim suveniir Amsterdamist on bong – dekoratiivne, tulbikimbuga.

 

 
 
 
 

Populaarsed sihtkohad

Hollandisse piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Hollandisse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud Amsterdami, lennuplaanid

Vedaja ja lennunumber
Lahkumine
Lennu kestus
Saabumine
Mis päevadel nad lendavad
Air Baltic BT621 07:25 2 t. 35 m 09:00
Otsi pilet
KLM KL2842 07:25 2 t. 35 m 09:00
Otsi pilet

Amsterdami lendavad lennufirmad:

Amsterdamis on 1 lennujaam: Amsterdami Schipholi lennujaam AMS

Korduma kippuvad küsimused