•   est
  •   rus
Abi

Odavad lennupiletid Antalyasse alates 217€

28 oktoober
Ryanair ümberistumisega lend
Tallinn
Antalya
üks suund alates 94
2 november
Air Baltic ümberistumisega lend
Tallinn
Antalya
üks suund alates 95
17 november
Ryanair ümberistumisega lend
Tallinn
Antalya
üks suund alates 94

Lennuteave Antalyasse

0
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
3 t 45 m.
Kiireim lend
94
Odavaim
109
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

Antalya – linna uued tahud

Kas tundub, et Türgil pole kirglikku rändurit enam millegagi üllatada? Meri, päike, rand, baarid, loodusmälestised ja iidsete arhitektuurirajatiste jäänused, mis vaatavad meid igast  turismimagneti piirkonnast.

Kui te ikka veel nii arvate, siis pole te kunagi käinud Antalyas - ilusas iidses linnas, mis on üle elanud roomlased, bütsantslased ja osmanid.

On aeg kohvrid pakkida, seda enam, et Antalya piletid pole kunagi kallid, ja hotell broneerida. Ja ärge unustage ujumistrikood kaasa võtta - me läheme ikkagi Türki!

Parim külastusaeg

Antalya asub vahemerelises kliimavööndis. Siin on aasta ringi väga niiske, talvel pole külma ega suvel vihma. Linna ümbritsevad mäed, mistõttu on tuul Antalyas haruldane külaline.

Ideaalne aeg külastamiseks on hiliskevad ja suve algus (mai, juuni) ja samethooaeg (augusti lõpus, septembris). Sel ajal on Antalyas õhutemperatuur umbes 25 kraadi, merevesi 22 kraadi.

Kuid Türgi suvi sobib lõõgastumiseks ainult mererannikul: isegi kõige banaalsemad ekskursioonid võivad kuumal keskpäeval tunduda piinarikkad ja kurnavad.

Antalyas on isegi talve palju lihtsam taluda kui suve. Hotellikompleksides on soojendusega sisebasseinid ja spaa on avatud aasta ringi. Turiste peaaegu pole, nii et vaatamisväärsusi  saab näha ilma järjekordade ja rahvamassideta.
Samuti ei tasuks loota premium-klassi teenindusele - külmadel kuudel suletakse paljud hotellid, tühistatakse Rootsi lauad ja animatsioon.

Aeg

Eestil ja Antalyal pole ajavahet.

Lennujaam

Antalya lennujaam (AYT) asub kesklinnast 10 km kaugusel. Lennukeid teenindatakse kolmes terminalis - T1, T2 ja TD. Euroopa lennufirmadega saabunud Eesti turistid läbivad teises terminalis kõik formaalsused. Terminal TD on mõeldud siselendudeks.

Aasta keskmine reisijatevoog on 37 miljonit turisti. Seejuures jaotub see aastaaegade vahel ebaühtlaselt: suvel suureneb saabuvate turistide arv tšarterlendude tõttu järsult ja talvel langeb.

Turiste teenindavad taksod ja turismibussid. Linna jõudmiseks võite võtta takso, kuid see tuleks tellida kas operaatori või veebilehe kaudu.

Antalya lennujaam on piisavalt suur, seal on kogu vajalik infrastruktuur: kaldteed, toad emadele ja lastele, kohvikud ja restoranid, kapselhotell.

Lend

Tallinna lennujaamast (TLL) saab Antalyasse ümberistumistega Moskvas (SVO), Oslos (OSL) või Istanbulis (IST)ja lend kestab umbes 6 tundi. Piletihinnad algavad mõlemas suunas 284 eurost.

 Lende sooritavad järgmised lennufirmad:

  • Aeroflot;
  • Turkish Airlines;
  • Norwegian Air Shuttle.

Talvel saavad eestlased kasutada regulaarlende, mis väljuvad Moskvast iga nädal.

Peamised vaatamisväärsused

Antalyas on palju huvitavaid vaatamisväärsusi lisaks neile, millest giidid linnaekskursioonil räägivad.

Peamine neist on Kaleici meresadam. Just sealt sai alguse Türgi ajalugu peaaegu 2 tuhat aastat tagasi. Kaljult avaneb suurepärane vaade lahele.

Seal asub ka iidne Kaleici linnaosa, mis on säilitanud Bütsantsi ajast pärit majade ja templite arhitektuuri. Kitsastel tänavatel ühesuguste hoonete vahel on lihtne ära eksida, mistõttu võtke kaasa kogenud giid või vähemalt GPS-seade.

Lahe lähedal kõrgub Hidirliku torn. See ehitati 2. sajandil pKr ning seejärel taastati ja hävitati mitu korda. Erinevatel aegadel on Hidirlyk olnud kaitseehitis, tuletorn ja hauakamber.

Kaleici linnaosast väljudes võtab turisti vastu Hadrianuse värav, mis on vähemalt 1890 aastat vana. Värava sambad on  välja raiutud puhtast marmorist, külgedel on vaatetornid. Ronida nendesse aga ei saa.

Kui on aega ja soovi, võib jalutada Vabariigi väljakule, kus asub Ataturki monument. Selle lähedal on üpris hea vaateplatvorm, sadam ja vaatelift. See püstitati 2014. aastal, et hõlbustada Kaleici väljakult laskumist. Lift on valmistatud löögikindlast klaasist ja mahutab ligi 15 inimest. Selle juures tunglevad alati turistid ja kohalikud elanikud, kes ei soovi kasutada vanalinna kitsaid, käänulisi ja täiesti ebakindlaid treppe.

Antalya on tõeline paradiis lastega turistidele. Siin saate külastada mänguasjamuuseumi, kus leidub nukke, autosid ja muud laste meelelahutust kogu maailmast. Terve barbisaal või koomiksitele pühendatud korrus rõõmustavad mitte ainult lapsi, vaid ka nende vanemaid. Muuseum moodustati erakogu baasil, nii et liiga palju sellelt oodata ei tasuks, kuid hingetõmbepaigana peamiste vaatamisväärsuste külastamise vahel pole üldse halb.

Eraldi külastamist väärivad Antalya loomaaed, Aktur Parki lõbustuspark, veepark Aqualand koos delfinaariumiga ja kohalik okeanaarium.

Muljetest saab puhata Karaalioglu pargis palmide ja tsitruspuude keskel. Ja kui on aega ja jõudu, võtke ekskursioon Düdeni koskedele. Kindlasti kaatriga, et selle looduse ilu võimsust täielikult kogeda.

Antalya pole enamiku reisijate jaoks uus linn, mõnes mõttes isegi banaalne, aga kui tähelepanelikult vaadata,  leiab ka harjumuspärases alati midagi erilist. Broneerige piletid Antalyasse, et taas Türgi armastatud ja tuttavast külalislahkusest osa saada.

 

Populaarsed sihtkohad

Türkia piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Türki, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud Antalyasse, lennuplaanid

Antalyasse lendavad lennufirmad:

Antalyas on 1 lennujaam: Antalya lennujaam AYT

Korduma kippuvad küsimused