•   est
  •   rus
Abi

Odavad lennupiletid Mumbaisse alates 210€

28 oktoober
SAS Ümberistumised
Tallinn
Mumbai
üks suund alates 319
9 november
Ryanair Ümberistumised
Tallinn
Mumbai
üks suund alates 210
5 detsember
Ryanair Ümberistumised
Tallinn
Mumbai
üks suund alates 210

Lennuteave Mumbaisse

0
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
12 t 50 m.
Kiireim lend
210
Odavaim
432
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

Kontrastide maailm Mumbai

Kas armastate Bollywoodi? Või unistate külastada kohta, kus iidsetel aegadel jumal Šivat kummardati? Kas tahate oma silmaga näha kolgast, kus filmiti Danny Boyle´i unustamatut filmi? Tere tulemast Mumbaisse – India majandus-, kinematograafia- ja kultuurikeskusse.

Koht, kus on põimunud ajalugu ja kaasaeg, rikkus ja hirmutav vaesus. Valige kõige soodsamad lennupiletid ja 14 tundi hiljem lööb teile ninna India kangialuste mittemillegagi võrreldav lõhn. Teie elu seiklus algab nüüd...

Parim aeg külastamiseks

Sel ajal, kui meie jagame aasta 4 hooajaks, arvavad Mumbai elanikud, et neid on ainult kolm: suvi, mussoonid ja talv. Esimene on piinavalt palav ja rammestav, sest termomeetrinäit ei lange isegi öösel alla 30 kraadi. See kestab märtsist maini. Sel ajal ei ole mõtet Mumbaisse sõita – te veedate kõik päevad konditsioneeriga hotellitoas, kui selle üldse üles suudate leida.

Juunis tabavad riiki paduvihmad. Linn muutub tõeliseks saunaks: palav, niiske ja raske hingata. Mussoonid valitsevad peaaegu septembri lõpuni.

Juba oktoobris aga saabub kauaoodatud tuulevaikus ja algab turismihooaeg: ilm on endiselt palav, aga kuiv.

Kõige mugavam aeg Mumbaisse reisimiseks on novembrist aprillini. Saab lüpsivärske piima soojusega meres supelda, vaatamisväärsusi külastada ja bangalo terrassil laisku õhtuid veeta.

Aeg

Oleme harjunud ajavööndeid jagama tervete tundide kaupa. Ainult mitte Mumbais. Tallinnast sinna suundudes ärge unustage kellaosuteid 2,5 tundi tagasi keerata ja tuletage neid 30 minutit endale pidevalt meelde. Vastasel korral haihtuvad need maandumisel teie mälust ei tea kuhu ja te hakkate pöördumatult kõikjale hilinema.

Reisisõprade õnneks suveajale üleminekut ei toimu. Võimalik, et seepärast, et Mumbais valitseb meie mõõdupuu järgi niikuinii igavene suvi.

Lennujaam

Mumbaist 30 km kaugusel paikneb India suurim, Chhatrapati Shivaji nimeline lennujaam (BOM). See võtab enda alla 6 km2 ja teenindab mitte ainult lähimat hiidlinnastut, vaid ka ülejäänud poolt riiki ning igal aastal läbib seda ligikaudu 46 miljonit reisijat.

Lennujaamas on 2 terminali – turistidele T2 ja T1, kohalikele Sugar ja Santa Cruz. Esimene vastutab rahvusvaheliste lendude, teine siselendude eest. Ühest terminalist teise ja ühistranspordi peatusse saab 15 minutiga tasuta sõita süstikbussiga.

Lennujaamas ei ole midagi erilist: hoone, mille disaini töötas välja Buenos Airese ettevõte, näeb välja ergonoomiline, tänapäevane ja täiesti ilma jäetud rahvuslikust koloriidist.

Lend

Otselende Eestist Mumbaisse ei ole. Parimal juhul tuleb lennata ühe ümberistumise ja lühikese vahepeatusega. Halvimal on ümberistumisi mitu, vahepeatused aga venivad 15-20 tunnini.

Lendamisvõimalusi on hulgi. Mumbaiga teevad koostööd Turkish Airlines, Air France, KLM, Royal Dutch Airlines, Qatar Airways jt.

Peamised vaatamisväärsused

Mumbai on kontrastide linn. Hiidlinnastu jaguneb tinglikult rikkaks ja vaeseks pooleks. Üle maailma tuntud vaatamisväärsusi aga leidub nii siin kui seal.

Esimese asjana tasub Mumbais suunduda Elevandisaarele. Praamipilet läheb mõlemas suunas maksab 4 eurot. Saare koobastes ootavad turiste ees arvukad pildid Šivast kõikmõeldavates poosides. Arvatakse, et varem oli saar rituaalne paik. 

Praam väljub jaamast India väravate lähedal, mis on Mumbai teine peamine vaatamisväärsus. Sissepääsuks tuleb seista kilomeetri pikkuses järjekorraks.

Väravad on eriti kenad öösel tuledega valgustatuna, kuid poolt päeva ei maksa ootamisele raisata – jalutage parem Marina Drive'i kaldapealsel. Just seal asuvad India kõige kallimad butiigid, kõige luksuslikumad häärberid ja kõige suuremad finantskorporatsioonid. Koht sobib aeglasteks jalutuskäikudeks, hommikusörgiks ja õhtusteks kohvikutes istumisteks, et 50 dollarit maksvaid kokteile limpsida.

Kui suured kulutused teie plaanidesse ei kuulu, minge «pesunaiste kvartalisse». See on Mumbai «alamkiht», agul sellisena nagu see on. Kohalikud kasutavad triikimiseks ikka veel söetriikraudu, pesevad pesu «igavestes» kivist vannides ja viskavad pesuvee tänavarentslisse. Koloriitne ja sunnib mõtlema, kui hästi meie ikka oma tagasihoidlikes ühetoalistes elame koos automaatpesumasinate, elektripliitide ja elektriliste aurutriikraudadega.

Arhitektuurihuvilistel tasub pilk peale visata kohalikule Chhatrapati Shivaji vaksalile. Hoone ehitati 1888. aastal ja on täna UNESCO kaitse all.

Sisse pääseb ilma piletita ja täiesti tasuta. Kui te vaestele ja näkku kisendavale sopale tähelepanu ei pööra, näete kuplil mosaiikide vapustavat ilu, peeni nikerdatud kaari, nooljaid sepistusi ja muid huvitavaid lahendusi.

Otse vaksalist suunduge jalutuskäigule mööda koloniaalset Mumbaid. Peaasi – ärge unustage fotoaparaati ja mugavaid jalanõusid. Te näete paleehotelli Tāj Mahal, Siddhi Vinayaki templit ja palju teisi huvitavaid ehitisi.

India – see on eriline maailm. Teda on raske armastada, kuid temasse on võimatu mitte armuda. Kõige odavamad lennupiletid Mumbaisse ootavad ikka veel omanikku. Ehk olete see teie?

 

 
 
 

Populaarsed sihtkohad

Indiasse piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Indiasse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud Mumbaisse, lennuplaanid

Mumbaisse lendavad lennufirmad:

Mumbais BOM on 1 lennujaam: Chhatrapati Shivaji nimeline lennujaam BOM

Korduma kippuvad küsimused