•   est
  •   rus
Abi

Odavad lennupiletid Delhisse alates 275€

20 oktoober
Finnair Ümberistumised
Tallinn
Delhi
üks suund alates 305
2 november
Turkish Airlines Ümberistumised
Tallinn
Delhi
üks suund alates 275
3 oktoober
Turkish Airlines Ümberistumised
Tallinn
Delhi
üks suund alates 275

Lennuteave Delhisse

0
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
8 t 35 m.
Kiireim lend
275
Odavaim
390
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

Delhi – India iidne süda

India pealinn on multikultuurne nurgake maakeral, kuhu on oodatud kõik. Mošeed on siin kõrvuti buda templitega ning kärarikkad turud tänapäevaste supermarketite ja pilvelõhkujatega. Delhis saab seigelda nii platinum-krediitkaardiga kui kümne euroga taskus. Põhiline on õige häälestus.

Sukelduge Lõuna-Aasia unustamatusse päikselisse maailma, kus tuktukid on riigitransport, kus arbuusid on kohalike müügiletidel aastaringselt ja alkoholi järele tuleb sõita mitme kvartali kaugusele.

Parim aeg külastamiseks

Delhi asub troopilises mussoontüüpi kliimavöötmes. Siin püsivad palavad ilmad aastaringselt ja ilma tujud määrab tuule suund. Kuiv ja soe on India pealinnas septembrist märtsini. Kevadel algab terve suve kestev pikk vihmaperiood.

Kõrghooajaks loetakse oktoobrit, novembrit ja veebruari. Kui aga rannapuhkus teie plaanidesse ei kuulu, vaid olete hoopis vaatamisväärsuste külastamise lainel, võite hotelli julgelt broneerida septembriks, detsembriks või jaanuariks.

Aeg

Suveajale Indias üle ei minda, kuid Tallinnast Delhisse lennates tuleb teil kellaosutid 2,5 tundi tagasi keerata. Mitte kolm ega kaks, vaid kaks ja pool. Olge reisi planeerides tähelepanelik, sest need otsustavad 30 minutit toovad puhkuseplaanide tegemisse, sealhulgas lennu korralduslikesse küsimustesse sageli palju segadust.

Lennujaam

Delhis asub India suurim, Indira Gandhi nime kandev lennujaam (DEL). Selles on 3 terminali ja lähima 5 aasta jooksul on plaanis ehitada veel 2. Esimene terminal on hõivatud kohalike, teine ja kolmas rahvusvaheliste reiside teenindamisega.

Delhi lennujaama iga-aastane reisijatevoog on 46 miljonit inimest. Terminalide vahel kurseerib iga 20 minuti tagant tasuta süstikbuss.

India pealinna õhusadamas ei ole mingeid erilisi vaatamisväärsusi. Kõik on üsna tagasihoidlik: keskmise suurusega duty free, kohaliku ja rahvusvahelise köögiga kohvik, igasuguse luksuseta ootesaalid ja tasuta WiFi-ühendus 60 minutiks.

Lend

Tallinna ja Delhi vahemaa on üle 4300 km. Lend kestab ligikaudu 10 tundi vahemaandumistega Helsingis (HEL), Amsterdamis (AMS), Kataris (DOH) ja Istanbulis (IST).

Delhisse jõudmiseks saate kasutada välimaiste lennuettevõtete Turkish Airlines, KLM, Finnair ja Qatar Airways teenuseid.

Peamised vaatamisväärsused

Enamus inimesi sõidab Delhisse ajalooliste ja religioossete mälestiste pärast, millest vainimal on vanust üle 900 aasta.

Delhi tähtsaim vaatamisväärsus on Akshardhami templikompleks, mis võtab enda alla 12 hektarit ja on kantud Guinnessi rekordite raamatusse. Selles on segunenud kõik India stiilid iidseimast tänapäevaseni. Tempel on viimistletud haruldase roosa marmoriga ja sellel puudub raudbetoonkarkass. Kõik tempel-muuseumi ekspositsioonid on jagatud ruumideks, mida ühendavad käänulised labürindid.

Akshardham on vapustava ilu ja suursugususega koht, mida on kohustatud külastama iga Delhisse reisinud turist.

Kui olete Akshardhami võlvide all pisut puhanud, suunduge mitme põlvkonna jõududega rajatud Qutub Minari minaretti. See 72 meetri kõrgune mälestis, mille alus rajati 1193. aastal, on täna UNESCO kaitse all. Selle tippu viib 300 astet. Eeldati, et minaretist saab islami kultuuri võidukäigu sümbol ja selle tippust kõlab mitu korda päevas palvekutseid. Tegelikult aga sai tornist mõni aasta pärast ehituse lõppu enesetapjate viimse teekonna alguspunkt.

Kui teil on isu kohaliku koloriidi järele, siis külastage samanimelises kvartalis asuvat Chandni Chowki turgu. Siin seguneb maitseainete vürtsine lõhn rooside ja hibiskuste magusa aroomiga, inimeste sumin aga ei vaiki varahommikust hilisõhtuni. Chandni Chowkist leiab kõike, mida hing ihkab – tänapäevasest elektroonikast rahvariiete ja muistsete netsuke-kujukesteni.

1639 aasta punane fort on veel üks koht, mida tasub Indias puhkamise ajal külastada. Arhitektuur on siin valdavalt hinduistlik, sisekujundus aga pärsiapärane. Fort on kuulus selle poolest, et just selle juures kannab riigipea iseseisvuspäeval ette pöördumise rahva poole.

India Värav on Delhi mälestistest tuntuse poolest esikohal. Kaarvärav püstitati 1931. aastal Inglise-Afgaani sõjas ja I maailmasõjas hukkunud sõjameeste auks. Selle alt kulgeb läbi tavaline autotee, külgedel aga laiuvad uhked pargid.

Kui teil ei ole plaanis sõitu Agrasse Tāj Mahali kaema, külastage tingimata tema Dhelis asuvat väiksemat venda. Humayuni hauakamber on uskumatult kaunis mausoleum, mis varjab end kesk õitsvat, jõekanalite, lehtlate, lilleklumpide ja purskkaevudega parki.

Ajaloohuvilistele võib soovitada India Rahvusmuuseumi. 5000 aastat India kultuuri arengut on koha sisse võtnud kolmel korrusel, mida ei ole võimalik isegi mitme päevaga läbi käia.

Lastega reisijad hindavad vääriliselt kohalikku raudteemuuseumi, lõbustusparki Worlds of Wonder ja seiklusparki Adventure.

Delhi – see on linn-mälestusmärk. Vaatamisväärsusi ja meelelahutust leidub siin julgelt mitme puhkuse jagu, seepärast ärge kurvastage, kui kusagil käimata jääb. Te võite India südamesse alati tagasi tulla, kasutades ära maailma lennuettevõtete parimaid pakkumisi, mille leiate meie veebilehelt.

 
 
 

Populaarsed sihtkohad

Indiasse piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Indiasse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud Delhisse, lennuplaanid

Delhisse lendavad lennufirmad:

Delhis DEL on 1 lennujaam: Indira Gandhi nime kandev lennujaam DEL

Korduma kippuvad küsimused