•   est
  •   rus
Abi

Odavad lennupiletid Dubaisse alates 156€

21 detsember
Air Baltic ümberistumisega lend
Tallinn
Dubai
üks suund alates 277
13 jaanuar
Wizz Air ümberistumisega lend
Tallinn
Dubai
üks suund alates 156
28 detsember
Wizz Air ümberistumisega lend
Tallinn
Dubai
üks suund alates 156

Lennuteave Dubaisse

0
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
7 t. 25 m.
Kiireim lend
156
Odavaim
288
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

Dubai: linn, kuhu tahaks ikka uuesti tagasi tulla

Dubai on kõrbeliivadele rajatud linn, mis hämmastab oma urbanistlikkusega. Siin asuvad luksushotellid,  tohutute mõõtmetega inimtekkeline arhipelaag, hingematvad lõbustuspargid ja muinasjutuliselt kallid kaubanduskeskused. Pole ime, et  just Dubai on saanud luksusliku puhkuse, rikkuse sümboliks ning muutunud kogu maailma miljonite turistide tõotatud maaks.

Parim külastusaeg

Dubai asub kõrbevööndis. Kui poleks keerukaid niisutus- ja veevarustussüsteeme, oleks selle koha peal endiselt vaid tühi kõrb. Kuid inimeste leidlikkus ja hiiglasuured rahasüstid tegid oma töö - muutsid selle koha õitsvaks aiaks.

Kahjuks pole Dubai võimud veel õppinud looduse vastu võitlema, mistõttu kestab turismihooaeg seal oktoobrist aprillini. Sel ajal sademeid peaaegu polegi ja õhu- ning veetemperatuur on üpris mõnus.

Juba mais muutub kuumus peaaegu väljakannatamatuks ja suve keskpaigaks küündib see rekordilise 49 kraadini. Meri soojeneb 36-38 kraadini. Rikkad araablased eelistavad veeta seda aega leebema kliimaga Malaisias. Suvel pole tänavatel peaaegu ühtegi turisti näha, sest kuumus pole ainult ebamugav, vaid tugeva UV-kiirguse tõttu ka väga ohtlik.

Aeg

Dubais ei keerata kella suve- ja talveajale, mistõttu on Tallinnaga vahe suvel 1 tund ja talvel 2 tundi.

Kuna reisijate sisemises rütmis olulisi muutusi pole, peetakse Dubaid üheks kõige mugavamaks sihtkohaks. Teil ei tule kulutada mitut päeva kohanemisele.

Lennujaamad

Dubais on kaks rahvusvahelist lennujaama, mis võtavad vastu lõputut turistide voolu. Peamine õhuvärav asub 12 km kaugusel metropolist. See on Dubai International Airport (DXB).

Lennujaamas on tervelt viis reisiterminali, mille vahel sõidavad tasuta süstikud. See rabab julge ahitektuurilise lahenduse ja rikkaliku interjööriga. Duty-free-tsoonis on ligi 80 kauplust. On ka luksuslik VIP-saal.

Dubai rahvusvahelist lennujaama peetakse planeedi üheks kõige koormatumaks transpordisõlmeks. Igal aastal teenindatakse siin vähemalt 80 miljonit inimest, kellest osa saabuvad transiitreisidega.

Al Maktoumi lennujaam (DWC) asub 20 km kaugusel emiraadist. Peamised hooned ehitati 2010. aastal, kuid moderniseerimine alles käib. Insenerid ei planeeri mitte ainult Dubai lennujaama koormatust vähendada, vaid selle ka varju jätta.

Lähitulevikus peab Al Maktoumi iga-aastane reisijatevoog ületama 160 miljoni reisija piiri. See on 2 korda suurem kui riigi peamise rahvusvahelise lennujaama koormatus.

Lend

Ümberistumisega lend Eesti pealinnast Dubaisse kestab keskmiselt 7 tundi 25 minutit.  Ümberistumisega lennud on võimalikud lennufirmadega Aeroflot, airBaltic, Air france, Turkish Airlines, KLM Royal Dutch Airlines, Lufthansa, Finnair, British Airways ja teistega.

Peamised vaatamisväärsused

Dubai on tõeline turistide paradiis. Siin leiab isegi kõige nõudlikum reisija endale meelepärast tegevust.

Kõige tähtsam vaatamisväärsus on Burj Khalifa torn. Seda külastamata pole ükski AÜE reis täiuslik. See koht on tõeliselt rabav. Pilvelõhkuja küündib 828 m kõrgusele.

Siin paiknevad restoranid, kontorid,  arvukad butiigid, mitmele tuhandele inimesele mõeldud hotell ja 2 vaateplatvormi. Unustamatuks võib jääda ka sõit kiire liftiga, mis viib teid otse taevasse.

Burj Khalifa lähedal on kuulus Dubai tantsiv purskkaev. Igapäevastele klassikalise ja moodsa muusika saatel toimuvatele animatsioonietendustele kogunevad sajad külastajad.

Tõelise luksuse otsingutel astuge sisse hotelli Atlantis the Palm, mis asub kunstlikul saarel Palma. Rohkem kui 1500 külastajale mõeldud kompleksis on veepark, delfinaarium, lõbustuspark, kohvikud ja restoranid, mida saab eraldi tasu eest külastada.

Dubai on maailma parim koht lastega puhkamiseks. Siin on uskumatult ilusad okeanaariumid Lost Chambers, Dubai Moll Aquarium ja Legoland, Motiongate ning Worlds of Adventure.

Kuidas te ka ei tahaks laisalt lumivalgel liival vedeleda, riskite Dubais muutuda taas lapseks. Ja selles on oma võlu.

Selle kõrbesse peitunud paradiisilinna kõiki võlusid pole võimalik ühe puhkuse jooksul nautida. Just seetõttu on teile määratud siia ikka jälle tagasi tulla.

 
 
 
 

Populaarsed sihtkohad

AÜE piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Araabia Ühendemiraatidesse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud Dubaisse, lennuplaanid

Dubaisse lendavad lennufirmad:

Dubais on 2 lennujaama: Dubai International Airport DXB, Al Maktoumi lennujaam DWC

Korduma kippuvad küsimused