•   est
  •   rus
Abi

Odavad lennupiletid Hongkongi alates 308€

20 detsember
Finnair ümberistumisega lend
Tallinn
Hongkong
üks suund alates 361
3 jaanuar
Air Baltic ümberistumisega lend
Tallinn
Hongkong
üks suund alates 357
2 detsember
Air Baltic ümberistumisega lend
Tallinn
Hongkong
üks suund alates 308

Lennuteave Hongkongi

0
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
11 t. 35 m.
Kiireim lend
308
Odavaim
457
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

Hongkong: suurlinn, kus said kokku ida ja lääs

Sellest ajast peale, kui maailma vaeseimast riigist Hiinast sai õitsev ja kiiresti arenev kaubanduse ja tootmise keskus, meelitab ta ligi üha rohkem turiste.

Üks Hiina külastatavamaid kohti on dünaamiline ja värvikas Hongkong. Riik riigis. Linn, kus Euroopa kultuur eksisteerib harmooniliselt koos iidsete uskumuste ja tavadega.

Parim külastusaeg

Hongkong asub subtroopilises kliimavöötmes. Talv on seal päikeseline ja soe, kevad udune ja sombune, suvi niiske ja vihmane. Ideaalne aeg selle halduspiirkonna külastamiseks on oktoobri lõpust detsembrini.

Sel ajal püsib temperatuur Hongkongis vahemikus 22-25 kraadi, sademeid peaaegu polegi, taevas on selge ja hele.

Kohe pärast uut aastat algavad Hiinas udud. Linn mattub nukrasse hämarusse. Udu koos suduga vähendab nähtavust, mässides kõik Hongkongi piirkonnad raskesse loori.

Mais algab vihmaperiood, mis kestab sügise keskpaigani. Kõige ettearvamatum kuu on september. Sel ajal tekivad siin tihti taifuunid ja orkaanid.

Aeg

Tallinna ja Hongkongi ajavahe on 5 tundi. See tähendab, et kui eestlased alles istuvad lõunalauda, katavad Hongkongi elanikud õhtusöögiks lauda. Reisi planeerides arvestage kella keeramisega.

Lennujaamad

Hongkongis töötab ainult üks rahvusvaheline lennujaam Chek Lap Kok (HKG). Alates 1998. aastast võõrustab see külalisi kogu maailmast. Chek Lap Kok on külastajate arvu poolest kolmandal ja kaubaveo poolest esikohal.

Lennujaam asub väikesel saarel Hongkongist läänes. Seal on ainult kaks terminali ja suure koormuse tõttu väljalennud sageli hilinevad.

Siin baseerub kohaliku lennufirma Hong-Kong Airlines peakontor.

Lend

Eestist tuleb lennata Helsingis (HEL), Amsterdamis (AMS) või Frankfurdis (FRA) ümberistumisega. Keskmine lennuaeg  on 12 tundi 35 minutit.

Hongkongi lendab korraga mitu rahvusvahelist lennufirmat:

  • Finnair
  • KLM
  • Lufthansa
  • Qatar Airways
  • British Airways
  • Turkish Airlines
  • airBaltic

Peamised vaatamisväärsused

Hongkong on sedavõrd mitmenäoline, et kõiki vaatamisväärsusi pole võimalik ei 10 ega ka 30 päevaga läbi käia.

Sellesse suurlinna suundudes mõelge läbi, milliseid objekte näha tahate. Muidu on väga tõenäoline, et ekslete kogu puhkuse aja kividžunglite vahel, suu vaimustusest ammuli ja unustades pildistamise sootuks.

Tsim Sha Tsui puiestee

Tsim Sha Tsui prospekt on ostlejate paradiis ja koht, mida peavad esimesena nägema kõik Hongkongi külastajad. See asub linna kultuurikeskuses ja algab Kellatorni juurest.

Kui kõnnite mööda Tsim Sha Tsuid, astuge kindlasti sisse Hongkongi kultuurikeskusesse. Siin korraldatakse iga päev huvitavaid teatrietendusi, filmilinastusi, kontserte, näitusi ja orkestrite esinemisi. Mõni üritus tuleb broneerida kuus kuud ette,  teisele pääseb spontaanselt ja tasuta.

Puiesteed mööda pisut edasi asub kosmosemuuseum ja otse selle taga kunstimuuseum. Mõlemad väärivad, et neile pühendataks paar tundi või isegi terve päev.

Ja lõpuks Hongkongi tähtede allee, kus on jäädvustatud Hiina kõige tähtsamate näitlejate käejäljed.

Ookeanipark

Park on üks Hongkongi populaarsemaid vaatamisväärsusi ja seda külastatakse Hiinas kõige enam. Siia on koondatud meelelahutusi igale eale ja maitsele, alates hingematvatest atraktsioonidest kuni tohutu suure okeanaariumi ja loomaaiani, kus elavad Aasia haruldased loomad.

Suure Buddha kuju

Oleks kummaline käia Hiinas ja mitte osa saada selle maa imeväärsest  religioonist.

Hongkongi lääneosas Lantau saarel asub Suure Buddha kuju, mille kõrgus on ligi 35 m. Arvatakse, et ta vasak käsi võib täita soove ja parem vabastada hirmudest.

Kolmekorruselises pjedestaalis asub muuseum, kus hoitakse Buddha säilmeid, maale, kella ja Bodhisattvaid.

Victoria laht

Hongkongi võimsuse ja ilu tunnetamiseks suunduge Victoria lahte. See koht on Hiina kvintessents. Siin harmoneeruvad hämmastaval kombel looduse loomulik ilu ja  ümbritsevate ehitiste urbanistlikkus.

Siin asub ka terve  rida üksteisele järgnevaid parke, lisaks restoranid, sadam ja parim vaateplatvorm.

Hongkong on hämmastav linn, kus on põimunud euroopalik ja hiina kultuur. Kinkige endale lend sellesse suurlinna, kus täituvad unistused ja avanevad võimalused.

 
 
 
 

Populaarsed sihtkohad

Hiina piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Hiina, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud Hongkongi, lennuplaanid

Hongkongi lendavad lennufirmad:

Hongkongis on 1 lennujaam: Chek Lap Kok HKG

Korduma kippuvad küsimused