•   est
  •   rus
Abi

Odavad lennupiletid Istanbuli alates 59€

16 detsember
Ryanair ümberistumisega lend
Tallinn
Istanbul
üks suund alates 78
3 jaanuar
Ryanair ümberistumisega lend
Tallinn
Istanbul
üks suund alates 76
26 detsember
Wizz Air ümberistumisega lend
Tallinn
Istanbul
üks suund alates 59

Lennuteave Istanbuli

1
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
3 t. 20 m.
Kiireim lend
59
Odavaim
121
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

Istanbul – Idamaade saladuslik maailm

Inimesed armastavad Türgit rikkalike Rootsi laudade, mugavate pakettreiside, lõhnavate maiustuste ja värvikate öiste show´de tõttu. Aga kui olete kord Antalya asemel pileti Istanbuli ostnud, saate aru, kui rängalt te olite eksinud. Massiturismi ja hotellide „kõik hinna sees“ taga peidab ju end kunagi terve maailma vallutanud tsivilisatsioon.

Parim külastusaeg

Istanbul on tõeline reisimagnet. See asub subtroopilises kliimavöötmes, kuid samal ajal on tunda siin külmade põhjatuulte mõju. Hilissügisel, talvel ja varakevadel on siin rõske ja niiske, tihti sajab vihma ja isegi lund.

Kuid aprillis muutub kõik järsult. Päikeselisi päevi on rohkem, puud ja põõsad hakkavad õitsema ja läbilõikavatest mussoontuultest jääb vaid kerge briis, mis toob huultele värskuse ja kerge soolase maitse.

Aprill ja mai on Istanbuli külastuseks parimad kuud. Siin on soe, kuid mitte kuum, niiske, kuid mitte rõske. Toimuvad mitmesugused festivalid, peod ja rongkäigud.

Juuni toob linna väljakannatamatu suvise kuumuse. Suve keskpaigas võib õhutemperatuur püsida 45-50 kraadi vahemikus. See aeg on tõesti parem mööda saata basseinide ja konditsioneeride keskel Antalyas.

Kõrghooaeg algab septembris. Päike pole päeval enam nii aktiivne ja meri on soe isegi öösel. Arvukad kohvikud, restoranid ja muuseumid töötavad kuni oktoobri lõpuni. Vihmastel päevadel, kui turistidevool väheneb, pannakse osa kinni.

Aeg

Istanbul asub UTC +2 ajavööndis ja kella keeratakse suveajale. See tähendab, et talvel on ajavahe Tallinnaga üks tund, aga suvel ajavahet pole.

Lennujaamad

Praegu peetakse peamiseks Istanbuli lennujaama (IST), mida sageli nimetatakse kolmandaks lennujaamaks. See ehitati 2018. aastal Atatürki amortiseerunud  kompleksi asemele. Lennud toodi täielikult üle 2019. aasta lõpuks, kuid ehitustööd jätkuvad siiani.

Inseneride ja arendajate plaani järgi peab nn kolmas lennujaam olema kõige suurem maailmas. Pärast ehituse lõppu peaks selle läbilaskevõime olema 150 miljonit reisijat ja teenindama 350 sihtkohta.

Teine Istanbuli rahvusvaheline lennujaam Sabiha Gökçen (SAW) töötab odavlendude ja kohalike lendudega. See asub 200 000 m2 suurusel alal. Siin on 128 numbriga hotell, avar parkla, kaks terminali, VIP-saal ja suur duty-free-tsoon.

Lend

Otselend Turkish Airlinesiga kestab 3 tundi ja 15 minutit. 

Ümberistumisega lende pakuvad lennufirmad Lufthansa, LOT Polish Airlines, Qatar Airways.

Peamised vaatamisväärsused

Istanbul paikneb kahe kontinendi vahel ja on kogunud endasse kõik hea, mis on lääne ja ida tsivilisatsioonil pakkuda.

Sinna tasub sõita eelkõige mošeede võrratu ilu ja kärarikaste linnaturgude pärast.

Istanbuli pärl on Püha Sophia katedraal. See rajati 14 sajandit tagasi. Katedraali on mitu korda purustatud ja restaureeritud, aga 1453. aastal ehitati  see ümber mošeeks.

Alles XX sajandi lõpus otsustasid Türgi võimud säilitada mälestise ja andsid sellele muuseumi staatuse.

Erilist tähelepanu väärib Basilica Cistern. See on ainulaadne ehitis, mõeldud vee kogumiseks ja hoidmiseks. Basiilika pindala on 7425 km2. Lage toetavad 336 sammast. See mahutab ligi 80000 kuupmeetrit vett.

Istanbulis olles ei tohi käest lasta võimalust tutvuda mošeedega:

sinine mošee;

Suleimani mošee;

Fatih;

Šehzade;

Nuruosmaniye.

Kõik need on omamoodi kaunid ja huvitava sajanditepikkuse ajalooga.

Istanbuli pole võimalik ette kujutada ilma Bosporuseta. Kohalikud kutsuvad väina ilma liigse tagasihoidlikkuseta linna hingeks, ja selles on osake tõtt. Bosporuse kallastel paiknevad suursugused paleed, templid, mošeed, jalutusalad ja vaateplatvormid, üle jõevoogude viib mitu silda. 

Kirss sellel pidulikul Istanbuli tordil on Egiptuse basaar. See on traditsiooniline idamaine turg, kust saate osta kohalikke suveniire, ainulaadseid vürtsisegusid,  rahvarõivaid. Kuid selle koha väärtus pole hoopiski kasutute nipsasjade rohkuses, vaid erilises meeleolus ja õhkkonnas.

Istanbul on tõeline energiline Türgi. Linn, mis on säilitanud Bütsantsi majesteetlikkuse, Konstantinoopoli vaimsuse ja loomuliku looduse ilu. Avastage see maailm, tulvil innustavat idamaist ilu.

 
 
 
 

Populaarsed sihtkohad

Türki piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Türki, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud Istanbuli, lennuplaanid

Vedaja ja lennunumber
Lahkumine
Lennu kestus
Saabumine
Mis päevadel nad lendavad
Turkish Airlines TK1424 12:40 3 t 20 m 16:00
Otsi pilet
Turkish Airlines TK1422 18:55 3 t 15 m 22:10
Otsi pilet

Istanbuli lendavad lennufirmad:

Istanbulis on 2 lennujaama: Istanbul lennujaam IST, Sabiha Gökçen SAW.

Korduma kippuvad küsimused