•   est
  •   rus
Abi

Odavad lennupiletid Mekasse alates 217€

24 oktoober
Air Baltic ümberistumisega lend
Tallinn
Meka
üks suund alates 267
10 november
Ryanair ümberistumisega lend
Tallinn
Meka
üks suund alates 217

Lennuteave Mekasse

0
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
10 t. 10 m.
Kiireim lend
217
Odavaim
434
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

Meka: islami süda

Maailmas pole teist nii keelatud linna kui Meka. Araabia tsivilisatsiooni pärl ja islami keskus koondab iga aasta miljoneid palverändureid. Kuid ainult moslemeid. Kui pooldate islamit, siis olete lihtsalt kohustatud kas või korra sinna palverännaku tegema. Kui ei, siis on teile tee sinna kinni.

Lendudest

Mekas pole ühtegi lennujaama. Pühasse linna saab muudest Saudi Araabia kohtadest. Otsereise korraldab vaid üks firma – Saudia. Ümberistumistega saab lähima õhuväravani järgmiste organisatsioonide abil:

  • Emirates;
  • British Airways;
  • Turkish Airlines;
  • EgyptAir.

Jiddah on suurim islami pühapaiga lähedal paiknev asula, mille kaudu rändur saab vajalikku kohta jõuda. Enamik lennufirmasid lendab just Jiddahi. Teised asulad on vähem atraktiivsed ja sinna on keerulisem pääseda.

Parim külastusaeg

Ilmselt on külastuseks kõige soodsam ja ainuõige aeg hadž ja umrah (väike palverännak). Nende algusaega määratakse islamis kuuaasta järgi. Hadž võib alata nii sügisel kui suvel. 2020. aastal algab palverännak 30. juunil, 2021. aastal 19. juulil.

Kui te ei soovi külastada Mekat suure palverännaku (hadži) ajal, kui islami südamesse kogunevad sajad tuhanded inimesed, siis valige mis tahes muu sobiv aeg. Väikest palverännakut võib teha igal ajal, kuid see kehtib vaid moslemite kohta.

Huvitav: ajaloost on teada kaks mittemoslemit, kellel on õnnestunud Mekas käia. Kui te pole islami pooldaja, tuleb teil tõsiselt järele mõelda, enne kui moslemite pealinna külastate.

Ajast

 Saudi Araabia ja Eesti asuvad samas ajavööndis.  Teil ei teki probleeme saabumisaja määramise või lennupiletite ostmisega. Veel enam, Mekas, nagu ka kogu riigis, ei keerata kella, mis kergendab arvestamist ja reisiplaani koostamist.

Peamised vaatamisväärsused

Meka peamine vaatamisväärsus on Al-Harami mošee, tuntud ka Püha mošee nime all. See arhitektuuriline rajatis on maailma suurim mošee. Ehitist on palverändurite voolu suurenemise tõttu regulaarselt laiendatud. Al-Harami sees asub islami peamine pühadus – Kaaba.

Kaaba on kivi (oletatavasti meteoriit), mille Allah saatis taevast alla. Suur kuubik on musta värvi (pärimuse järgi inimeste pattude tõttu). Igal aastal koondab Kaaba miljoneid moslemeid kogu maailmast.

Lisaks peamisele islami pühamule saavad palverändurid nautida järgmisi vaatamisväärsusi:

Station of Abraham

Abraj Al-Baiti pilvelõhkujad;

Telklinnak;

Jabal an-Nuri mägi

Kogu Meka on lugu prohvet Muhamedist, kes vallutas suure linna ja tegi sellest uue religiooni keskuse. Kui te pole islami suhtes ükskõikne ja olete usklik, siis olete kohustatud külastama religioosset moslemite pealinna.

Lennujaamad

Mekas pole lennujaama. Tegemist on püha linnaga, mis on pidevale reisijatevoole suletud.  Keelatud linna saab teiste asulate kaudu.

Välismaiste palverändurite jaoks on keskse tähtsusega Kuningas Abdülaziz, Saudi Araabia kõige koormatum lennujaam (kood IATA – JED), mis asub 19 km kaugusel Jiddahist. See on ainus õhuvärav, mille kaudu pääseb Mekasse. Välisturistidele on rajatud spetsiaalne terminal, mis näitab teed moslemite pühasse linna.

 

 

 

 
 
 
 

Populaarsed sihtkohad

Saudi Araabia piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Saudi Araabiasse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud Mekasse, lennuplaanid

Mekasse lendavad lennufirmad:

Mekas on 1 lennujaam: Kuningas Abdülaziz, Saudi Araabia kõige koormatum lennujaam JED

Korduma kippuvad küsimused