•   est
  •   rus
Abi

Odavad lennupiletid Makaosse alates 454€

19 oktoober
Air Baltic ümberistumisega lend
Tallinn
Macau
üks suund alates 859
9 november
Norwegian ümberistumisega lend
Tallinn
Macau
üks suund alates 520
8 oktoober
LOT Polish Airlines ümberistumisega lend
Tallinn
Macau
üks suund alates 454

Lennuteave Makaosse

0
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
18 t. 40 m.
Kiireim lend
454
Odavaim
710
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

Macau: Hiina mastaabis luksus

Macau on hämmastav linn. Enne Hiina osaks saamist oli ta pikka aega Portugali kontrolli all. Kuid isegi pärast kõiki valitsusvahetusi on tal õnnestunud säilitada autonoomia. Tänapäeval on Macaus tihedalt läbi põimunud lääne ja ida kultuur. Siin asuvad kõrvuti kristlikud ja budistlikud pühakojad, käibel on tervelt kaks ametlikku keelt ja suurlinna hasartmängude infrastruktuuri võib kadestada isegi Las Vegas ise!

Parim külastusaeg

Macau asub subtroopilises kliimavöötmes. Lakkamatud vihmasajud on siin aprillist septembrini. Harvad pole ka taifuunid ja orkaanid. Seejuures langeb temperatuur nendel kuudel harva alla 28 kraadi. Kuumuse ja sadude tõttu ei soovitata seda  Hiina haldusringkonda külastada suvel.

Stabiilselt kuiv ilm saabub oktoobris. Temperatuur langeb mõnusa 18-22 kraadi peale. Hilissügis on parim aeg külastada Macaud.

Detsembris  läheb Lõuna-Hiina rannikul  juba tunduvalt külmemaks. Päevased temperatuurid langevad 12 kraadini, mis niiskuse tõttu tundub kui 7-9. Selline ilm püsib märtsini.

Aeg

Macaud lahutab Eestist üle 7 tuhande kilomeetri. Seetõttu on ajavahe üpris tuntav: -5 tundi. Kui pealinnas on südaöö, siis endises Portugali koloonias hakkab varsti koitma. Suveaega siin pole.

Lennujaam

Macaus on üks lennujaam (MFM) ja see avati esialgu vaid ärilendudeks. Kuid ajad muutuvad, ja sellest ajast peale, kui turism hakkas poolsaarele märkimisväärset kasu tooma, avati õhuväravad ka teiste riikide külalistele.

Macau keeldub endiselt tunnistamast end Hiina osana, mistõttu on tal enda tollieeskirjad ja peab transpordiühendust mandriga rahvusvaheliseks.

Lend

Eestilt otselende Macausse pole. Lennata saab Tallinnast (TLL) kahe ümberistumisega: Frankfurdis (FRA) ja Tokyos (HND) või Moskvas (SVO) ja Shanghais (PVG). Koos lennuki vahetusega kestab reis vähemalt 21 tundi.

 Macausse viivad teid

  • Aeroflot
  • Air Macau
  • China Eastern;
  • airBaltic
  • Norwegian Airlines
  • LOT
  • Austrian;
  • Turkish Airlines
  • EVA Air.

Peamised vaatamisväärsused

Macaud soovitatakse külastada Hiina ringreisi raames. Kulutada nii palju aega ja raha ainult Macaule ei ole mõistlik. Suur osa ajaloomälestistest on UNESCO kaitse all.

Macau majesteetlikkusega tasub tutvust  alustada Püha Pauluse katedraalist, kunagisest suursugusest kristlikust pühakojast. Endise altari kohal asub maa-alune saal kristlike pühakute säilmetega.

[caption id="attachment_467" align="alignnone" width="420"] Macau Ruin of St Paul church[/caption]

2021 aastast on linna peamiseks vaatamisväärsuseks legendaarne Macau torn. See on hiiglasuur kompleks, mis hõlmab rohkearvulisi kohvikuid, pubisid, restorane, kauplusi, näitusekeskusi ja palju muud.

Sellest on saanud maailma kõrgeim benji-hüppe torn. Närvikõdi harrastajad saavad tõusta tippu või ronida ilma julgestuseta mööda kompleksi välisvoodrit.

Täppisteaduste austajatele töötab Hiina haldusringkonnas Macau teaduskeskus. Futuristliku hoone sees säilitatakse füüsika-, keemia-, astronoomia-, kulinaariateadmisi, kõikvõimalikke avastus- ja teadlaste lugusid kogu maailmast.

Teaduskeskusest mõne sammu kaugusel paikneb ülimoodne planetaarium, kus on 15-meetrine ekraaniga televiisor 3D-filmide näitamiseks.

Kui te ei taipa eriti midagi füüsikast, siis pöörake tähelepanu Grand Prix´ muuseumile, kus asub suurim Vormel-3 autospordi esemete kollektsioon. Karikad, videod, võistlusraja maketid, autod ja nende omanike fotod – see on vaid tühine osa ekspositsioonist, mida võib uurida kuude viisi. Muuseum rajati kohaliku metseeni kulul ja sissepääs on kõikidele tasuta.

Maalikunstifännid võivad leida endale palju huvitavat kohalikus kunstimuuseumis. Tohutule 10 000 km2 alale on koondatud Hiina keraamika, kalligraafia, maalikunsti, graafika, skulptuuri näited. Käies saalist saali näete, kuidas on arenenud Hiina kunst ja millistesse kõrgustesse see on jõudnud sajanditepikkuse pideva täiustumise käigus.

Kui muuseumiseinad tekitavad teis igavust, seadke sammud kohalikesse kasiinodesse, mida on siin lugematul hulgal. Veneetsia kasiino pole üks suurimaid hasartmänguasutusi ainult  Macaos, vaid kogu maailmas. See paikneb 39-korruselises pilvelõhkujas ja selle saale ei õnnestu läbi käia ka terve aasta jooksul.

Pilvelõhkujal pole aknaid, see-eest on loodud terve alternatiivuniversum: võite sõita gondliga, süüa kohvikus värskeid  croissant´e, jalutada klompkivisillutisel, uskudes, et teie pea kohal on selge ja helesinine taevas, samas kui seal on vaid koletislikult  tõetruu imitatsioon. Kõike seda mängu minimaalselt katkestades.

Tõsi küll, suurem osa Euroopa külastajatest on märkinud, et Macau luksus ei kannata mingit kriitikat. See haiseb Hiina keedetud nuudlite, odava plasti ja madala kvaliteediga kaupade järele.

Macau on illusioonide ja suure raha maailm, Euroopa kultuur läbi hiinlaste taju prisma. Omapärane, kuid mitte vähem ilus.

 
 
 
 

Populaarsed sihtkohad

Hiinasse piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Hiina, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud Makaosse, lennuplaanid

Makaosse lendavad lennufirmad:

Makaos on 1 lennujaam: Macau rahvusvaheline lennujaam MFM

Korduma kippuvad küsimused