•   est
 •   rus
Abi

Odavad lennupiletid New Yorki alates 222€

25 oktoober
Hahn Air ümberistumisega lend
Tallinn
New York
üks suund alates 266
26 november
Norwegian ümberistumisega lend
Tallinn
New York
üks suund alates 316
6 oktoober
Ryanair ümberistumisega lend
Tallinn
New York
üks suund alates 222

Lennuteave New Yorki

0
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
9 t. 55 m.
Kiireim lend
222
Odavaim
345
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

New York – Ameerika vabadust armastav hingus

New York on tegelikkuseks saanud Ameerika unistus. Lõputu rida peegeljaid pilvelõhkujaid, Keskpargi lopsakas rohelus, kohad, mida oleme miljoneid kordi oma lemmikfilmides näinud. Ära käia New Yorgis  on sama kui sukelduda Ameerika blockbuster´isse. Väga kiire, väga lärmakas ja uskumatult põnev.

Parim külastusaeg

Parim aeg New Yorki reisimiseks on hiliskevad ja varasügis. Sel ajal on seal mõnusalt soe ja suhteliselt madal niiskus. Õhutemperatuur püsib vahemikus 22–27 kraadi, mistõttu ei pea poolt garderoobi üle ookeani kaasa tassima. Miinustest nii palju, et pole võimalik sukelduda Atlandi ookeani lainetesse.

Aprillis ja mais kattub suurlinn lilledega, oma rohelusega meelitab keskpark. Algab festivalide hooaeg.

Suvi on New Yorgis lämbe. Tihedalt paiknevate ja kõrgete ehitiste tõttu tundub õhk tihe ja lämmatav. Sellise ilmaga on ebameeldiv jalutada, mistõttu muutub viibimine väljaspool konditsioneeriga kaubanduskeskusi sageli tõeliseks põrguks.

Sügise saabumisega algab kõrghooaeg, mis kestab novembrini. Sel ajal on tänavad täis lärmakaid turiste, muuseumide järjekorrad pikenevad ja eluasemehinnad küündivad ebasündsatesse kõrgustesse.

Kui olete pärast "Üksinda kodus" vaatamist lapsepõlvest peale unistanud sattuda jõuluehtes säravasse New Yorki, siis on detsember teie kuu. Kohevad lumehelbed, oma suurusega hämmastav jõulupuu Rockefelleri keskuses, kõikjalt kostev muusika ja trobikondadena jõuluvanasid - kui muinasjutt on olemas, siis luuakse seda ilmselt Vabadussamba lähedal.

Aeg

New York jääb Tallinnast  7 tundi maha. Sel ajal, kui Eesti pealinnas on 12 päeval, on Ameerika unistustelinnas alles 5 hommikul.

Uue rütmiga kohanemine võib võtta mitu päeva.  Laske organismil pärast lendu veidi rohkem magada ja puhata.

Ameerikas minnakse suveajale üle märtsis, tagasi novembris.

Lennujaamad

Kogu reisijatevool on New Yorgis jaotatud kolme rahvusvahelise lennujaama vahel.

Metropoli peamine õhuvärav on John F. Kennedy lennujaam (JFK). Aastas läbib seda umbes 61 miljonit turisti. Territooriumil pole midagi erakordset: 8 standardset terminali, puhketoad, ooteruumid, suhteliselt väike duty-free -tsoon.

Metropoli suuruselt teine ​​lennujaam on LaGuardia (LGA). See on poole väiksem kui eelmine ja selles on ainult 4 terminali. LaGuardia peamine probleem on piiratud ruum. Lennujaam ehitati endise lõbustuspargi territooriumile. Algselt koosnes see mitmest angaarist ja eralennuväljast. Kuid varsti sai see linna omandiks ja hakkas hoogsalt arenema.

Tänapäeval külastab LaGuardia lennujaama 23 miljonit inimest aastas.

New Yorgi kolmas lennujaam Newark Liberty (EWR) pole oma mahutavuse ja läbitavuse poolest LaGuardiast  halvem. Seal asub samuti kolm terminali, millest kaks on rahvusvahelised. Newark võtab vastu 37 lennufirma lennukeid ja töötab  kõigi võimalike sihtkohtadega, sealhulgas Eestiga.

Lend

Tallinnast New Yorki saab lennata ainult ümberistumisega. Lend üle Atlandi kestab keskmiselt 13-15 tundi. Reisijad, kes lendavad New Yorki peavad vahemaanduma Varssavis, Frankfurdis või Amsterdamis. 

 Seejuures lennatakse rahvusvaheliste lennufirmadega:

 • Finnair;
 • Lufthansa;
 • LOT Polish Airlines
 • KLM Royal Dutch Airlines
 • United Airlines
 • American Airlines
 • Turkish Airlines
 • Scandinavian Airlines
 • British Airways
 • Aeroflot

Peamised vaatamisväärsused

New York on sedavõrd mitmenäoline, et seal ei ole võimalik jääda ilma huvitava ekskursioonita.

Kui külastate unistustelinna esimest korda, varuge aega mõningate peamiste vaatamisväärsustega tutvumiseks:

Vabaduse sammas;

Manhattan;

Keskpark;

Times Square;

Empire State Building;

Brooklyni sild;

ja Coney Island.

Astuge sisse Metropolitani muuseumi. Siia on kogutud Ameerika kunsti šedöövrid, Muinas-Egiptuse ja keskaegse maalikunsti näited, rüütli lahinguvarustused, tarbeesemed. Eraldi väljapanek on moodsast kunstist: maalidest ja postritest kuni installatsioonideni.

Et iga temaatilise saaliga põhjalikult tutvuda, tuleb Metropolitani muuseumis veeta vähemalt nädal aega.

The Cloisters on  Big Apple´i teine enimkülastatud muuseum. See ehitati iidsete kloostrite ja losside fragmentidest. Tulemuseks oli midagi iidse kindluse taolist, mille seinu kaunistavad iidsed gobeläänid. Ebatavaline ja vahel veidi hirmutav.

Kui muuseumides küllalt jalutatud, võtke kollane New Yorgi takso ja sõitke lähimasse Starbucksi. Räägitakse, et just Ameerika metropolides valmistatakse kõige maitsvamaid cappuccino´sid ja küpsetatakse muffineid, mille maitset ei saa unustada.

Lõpetage oma Ameerika puhkus põgusa ekskursiooniga Wall Streetil ja IMAX-i kino külastamisega.

New York on kosmopolitismi proovikivi. Lakmuspaber. Unistus. Teda võib armastada ja vihata. Kuid ei saa jääda ükskõikseks.

 
 
 
 

Populaarsed sihtkohad

USA piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Ameerika Ühendriikidesse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud New Yorki, lennuplaanid

New Yorki lendavad lennufirmad:

New Yorgis on 3 lennujaama: John F. Kennedy lennujaam JFK, LaGuardia LGA, Newark Liberty EWR

Korduma kippuvad küsimused