•   est
  •   rus
Abi

Odavad lennupiletid Rooma alates 25€

31 detsember
Ryanair ümberistumisega lend
Tallinn
Rooma
üks suund alates 24
26 jaanuar
Ryanair ümberistumisega lend
Tallinn
Rooma
üks suund alates 25
26 detsember
Ryanair ümberistumisega lend
Tallinn
Rooma
üks suund alates 25

Lennuteave Rooma

0
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
4 t. 20 m.
Kiireim lend
24
Odavaim
55
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

Rooma: ajaloovaim igas kivis

Rooma on kogu lääne tsivilisatsiooni häll ning ajaloomälestiste ja vaatamisväärsuste varakamber. Rooma reis on põnev sajaditepikkune teekond iidsete leegionäride, gladiaatorilahingute ja jumalate maailma. Igavese linna mõistmiseks ei piisa tervest elust. Kuid pisinatuke saab seda kogeda igaüks.

Parim külastusaeg

Rooma on suurepärane puhkusekoht igal aastaajal. Siin pole 30-kraadist pakast ega kalla troopilist vihma, aga lõõskava suvise päikese eest pakuvad alati varju laiavõralised puud.

Igal hooajal on oma eripära. Kui unistate süüa värskeid trühvleid ja nautida äsjavalminud veini, siis on imelik käia Itaalias õitsval kevadel. Kui teie eesmärk on  linna sünnipäevale pühendatud legendaarne pidustus koos rongkäiguga, oleks viga hilissügisel reisile minna.

Ideaalne aeg Rooma külastuseks on aprill, mai, september ja oktoober. Kevadel puhkeb loodus õitsele, linnaelanikud tähistavad arvukaid religioosseid ja rahvuslikke tähtpäevi, kuumus pole veel jõudu kogunud ja talvine rõskus on unustuse hõlma vajunud.

Juba juunis hakkab päike praadima ja päeval on õues olla ebameeldiv ning isegi ohtlik. Pealegi tuleb linna lugematu arv turiste, hotellide ja hostelite majutushinnad kallinevad 2,5 korda ning kassajärjekorrad  saavutavad maksimumpikkuse.

Sügisel algab jälle samethooaeg. Roomas pole enam nii palav, kuid pole ka veel külm. Vihma peaaegu ei saja,  kuid eurooplased naasevad kodumaale. Tänavatel ei kohta eriti kedagi, välja arvatud harvad Hiina turistide grupid.

Talvel on Roomas rõske ja niiske. Kortereid ja maju köetakse vastikult halvasti, tuul tungib luust ja lihast läbi ja niiskus jopede ja teksade alla.

Aeg

Rooma jääb Tallinnast 1 tund maha. Itaalia järgib suve- ja talveajale ülemineku poliitikat, mistõttu keeravad roomlased märtsis ja oktoobris kui üks mees kellaosuteid.

Lennujaamad

Roomale kuulub tervelt kaks rahvusvahelist lennujaama. Mõlema koormatus on üpris suur.

Chapino (CIA) on üks Rooma vanimaid lennujaamu. See avati 1916. aastal, kuid sellest ajast peale on seda mitu korda rekonstrueeritud, remonditud ja ümber ehitatud. Pikka aega ei olnud tal konkurente, kuid Fiumicino ehitus õõnestas vana lennujaama prestiiži ning see käis mõneks ajaks alla.

Praegu võtab Chapino jälle oma saalides külalisi vastu. Reisijakäive kasvas kõigest mõni aasta tagasi ligi 4,5 miljoni inimeseni.

Fiumicino (FCO) on Itaalia suurim ja üks uuemaid lennujaamu. Selles on kõigest 3 lennurada ja 5 terminali, kuid see jõuab teenindada üle 37 miljoni inimese aastas.

Lend

Rooma asub Tallinnast 2,8 tuhande kilomeetri kaugusel. Lennata saab ümberistumisega Frankfurdis või Helsingis. See kestab vähemalt 2,5 tundi, mistõttu lennuaeg pikeneb peaaegu kaks korda. Lennufirmade nimekiri:

  • Finnair;
  • Austrian Airways;
  • KLM
  • Air France
  • Ryanair
  • Norwegian
  • Lufthansa;
  • Belavia.

On ka lennufirma vahetusega reise. Kuid pagasiga reisijatele pole see eriti mugav: kõik kotid tuleb kaasa võtta ja uuesti registreerida.

Peamised vaatamisväärsused

Roomas on sadu mitmesuguseid vaatamisväärsusi. Purskkaevud, antiiksed hooned, kaared, sambad – neid võib lõpmatuseni loetleda. Koostage varakult nimekiri kohtadest, mida tahaksite külastada. Kohapeal on suur tõenäosus segadusse sattuda ja mitte näha pooligi.

Colosseum on kõikide Itaalia mälestiste kroonijuveel. Juba meie ajaarvamise alguses ehitatud hoone säilitab siiani mälestusi muistete roomlaste veristest gladiaatorilahingutest ja julmadest meelelahutustest. Sellele areenile astudes tunned tahtmatult aukartust.

Kui olete Colosseumit küllalt imetlenud, lisage oma nimekirja kõikide jumalate tempel Pantheon, Püha Peetruse väljak ja katedraal, Rooma Foorum ja Constantinuse võidukaar.

Kui iidsed ehitised ei paku huvi, seadke sammud Rooma rahvusmuuseumi ja Doria Pamphilj galerii poole.

Muidugi ei saa tähelepanuta jätta Trevi purskkaevu, mis vaatab meile vastu enamikult Itaalia postkaartidelt, ja ringkäiku Shakespeare´i kangelaste radadele.

Isegi kõige pisematel reisijatel ei hakka Roomas igav. Tõesti, neid ei ole vaja vedada väsitavatele ekskursioonidele. Parem on viia nad Gardalandi, Rainbow Magiclandi, veeparki Magic World ja Aquafun.

Rooma on lääne tsivilisatsiooni häll. Ta on säilitanud oma staatuse olenemata välistest muutustest ja ajavaimust. Kogege teiegi seda mõistatuslikku iidset maailma.

 
 
 
 

Populaarsed sihtkohad

Itaalia piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Itaaliasse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud Rooma, lennuplaanid

Rooma lendavad lennufirmad:

Roomas on 2 lennujaama: Chapino CIA, Fiumicino FCO

Korduma kippuvad küsimused