•   est
  •   rus
Abi

Odavad lennupiletid Seouli alates 331€

25 oktoober
Finnair ümberistumisega lend
Tallinn
Seoul
üks suund alates 414
5 november
Turkish Airlines ümberistumisega lend
Tallinn
Seoul
üks suund alates 336
22 detsember
Turkish Airlines ümberistumisega lend
Tallinn
Seoul
üks suund alates 331

Lennuteave Seouli

0
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
11 t. 25 m.
Kiireim lend
331
Odavaim
460
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

Seoul – iidsete traditsioonidega meeleolukas suurlinn

Ida suurlinnad on paljuski sarnased. Kõik nad on pilvelõhkujate, iidsete templite, kõrgtehnoloogiliste sõidukite ja masendava vaesuse veidravõitu segu. Lõuna-Korea Seoul kinnitab seda reeglit. Ja ikkagi – kus veel saate jalutada hiiglasuure lõbustuskompleksi katusel asuvas pargis, kuulda majapidamisriistadel mängitavat vapustavat muusikat ja käia ekskursioonil…vanglas!

Parim külastusaeg

Ekskursioonideks, ostlemiseks ja Seouli parkides jalutamiseks sobivad hästi kevad ja sügis. Nagu peaaegu kõikides Aasia riikides, lakkavad siin sel ajal lõputud mussoonvihmad, ei lõõska kõrvetav päike ega puhu läbilõikavad tuuled.

Aprillis-mais ja septembris-oktoobris on Lõuna-Koreas soe, kuiv ja väga ilus.

Talv pole Seoulis külm: temperatuur püsib nulli ringis ja maa kattub aeg-ajalt lumega.

Suvel muutuvad Aasia suurlinnad kuumade Soome saunade filiaalideks. Õhk soojeneb 30-35 kraadini, päevast päeva kallab vihma, aurustuva niiskusega on raske hingata, pidev pinge õhus toob kaasa taifuunid.

Aeg

Seoul asub ajavööndis UTC +9. Ajavahe Eestiga on 6 tundi. Korealased ei keera kella suveajale, mistõttu talvel on ajavahe 7 tundi.

Kui Eestis on kell 12 päeval, siis on Seoulis kell 6 õhtul. Sellise vahe tõttu võib lend ja kohanemine olla veidi kurnav.

Lennujaamad

Seouli Inchoni lennujaam (ICN) ehitati 2001. aastal amortiseerunud Gimpo-si kompleksi asemele. Ehitusalase maana kasutati kahte mahajäetud saart, mis ühendati kunstliku muldkeha abil.

Seouli lennujaamas on koguni kaks terminali: üks teenindab Korea rahvuslikku lennufirmat, teine on ette nähtud välislendudeks.

Inchoni territooriumil pole ainult ootesaalid, infolauad, kohvikud, restoranid, hotell, vaid ka suur aed jalutuskäikudeks ja golfiväljak.

  1. aastal sai Seouli lennujaam 70 miljoni reisijaga kõige koormatumaks õhuväravaks Aasia territooriumil.

Lend

Lõuna-Korea lend on kõige nõutum augustis, septembris ja oktoobris. Seouli pääsemiseks võite kasutada järgmiste lennufirmade teenust:

  • Finnair;
  • Lufthansa;
  • LOT
  • Turkish Airlines;
  • Aeroflot
  • British Airways.

Need lennufirmad pakuvad lende Tallinnast ümberistumisega Istanbulis, Helsingis, Varssavis, Moskvas ja teistes linnades.

Peamised vaatamisväärsused

Nagu igas Aasia suurlinnas, kulgeb ka Seoulis elu pöörases tempos. Kuid mitte ainult see ei hämmasta Korea pealinnas viibivat turisti. Siin eksisteerivad täielikus harmoonias peegeljad pilvelõhkujad ja luksuslikud budistlikud templid, räpased tänavaturud ja luksuslikud paleed.

Seouli peamine vaatamisväärsus on kuninglik Gyeongbokgungi palee, mis on ehitatud Joseoni XIV kuningliku dünastia ajal. Siin on ligi 6000 tuba, tohutu suured keldrid ja suurepärased aiad. Külastuseks pole avatud kõik ruumid, kuid palee vapustavat panoraami saab nautida juba  eemalt.

Kui Gyeongbokgungi suursugususest teile ei piisa, astuge sisse Changdeokgungi, Korea legendaarse kuningliku dünastia teise residentsi.

Kui olete ajaloolist Seouli küllalt imetlenud, suunduge kesklinna, et näha oma silmaga tänapäeva Seouli. Siin asub futuristlik hoone Dongdaemun Design Plaza. Tegelikult on see tavaline ostu- ja meelelahutuskompleks, aga milline mastaap! Klaasist rooside aed, suur kino, lugematu hulk butiike, näitusegaleriid, restoranid ja katusepark. Näib, et Dongdaemun on endasse kogunud Korea arhitektide kõige pöörasemad ideed.

Kuid peale Design Plazat on Seoulil teile veel üllatusi varuks. Korea pealinnas asub ainulaadne Nanta teater, kus näitlejad korraldavad vapustavaid show-etendusi, mängides muusikalisi šedöövreid majapidamisriistadel. Lusikad, kastrulid, põrandaharjad, ämbrid – sellist muusikat pole te kindlasti enne kuulnud.

Viimase akordina külastage Seodaemuni vanglat, mis ehitati Jaapani okupatsiooni ajal. Päris kambrid, piinamisriistad, hulganisti ajaloolisi dokumente ja fotosid. Muuseumist jääb väga kahetine mulje.

Seoul on väga meeleolukas suurlinn, kus rahvuslik kultuur elab võrdselt moodsa tehnoloogiaga, kus budism on lahutamatu sõjamemoriaalidest ja moodsad butiigid stiihilistest turgudest. Kinkige endale võimalus sukelduda pea ees sellesse  mitmekülgsusesse.

 
 
 
 

Populaarsed sihtkohad

Lõuna-Koreasse piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Lõuna-Koreasse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud Seouli, lennuplaanid

Seouli lendavad lennufirmad:

Seoulis on 1 lennujaam: Seoul Inchoni lennujaam ICN

Korduma kippuvad küsimused