•   est
 •   rus
Abi

Odavad lennupiletid Shanghaisse alates 387€

26 oktoober
LOT Ümberistumised
Tallinn
Shanghai
üks suund alates 505
25 november
LOT Ümberistumised
Tallinn
Shanghai
üks suund alates 387
16 oktoober
LOT Ümberistumised
Tallinn
Shanghai
üks suund alates 387

Lennuteave Shanghaisse

0
Lennufirmade arv suunas
>
Mis lennukid lendavad
11 t 20 m.
Kiireim lend
387
Odavaim
391
Viimase 3 kuu keskmine piletihind

Shanghai: muinsuse ja uuenduste ristumiskohas

Veel 20 aastat tagasi oskasid vähesed inimesed Shanghai kohta midagi huvitavat öelda. Praegu on see tõeline Idamaade pärl, üks maailma kõige eesrindlikumaid linnu, kus kirjutatakse meie uut ajalugu.

Shanghai kohta räägitakse, et see on ootamatult muutunud miljonite turistide ihaldatud sihtkohaks. Ja see pole tegelikult üllatav: käivad ju Shanghais traditsioonid ja uuendused käsikäes. Ainult seal võib iidne tempel eksisteerida koos nutika pilvelõhkujaga ja traditsiooniline turg ülimoodsa butiigiga.

Parim külastusaeg

Oleme harjunud seostama troopilisi vihmasid India ja Taiga ning millegipärast ei võta keegi Hiina taifuunihooaega tõsiselt. Suvel (juuni-august) on Shanghai umbne ja kuum. Tänavad on täis koolivaheaega veetvaid tudengeid ja koolilapsi, õhus on sudu.

Täiesti pilvitu ilm võib järsult asenduda paduvihma ja tuulega,  mis rebib kõike oma teel. Samal ajal ei anna sademed vähimatki kergendust, muutes linna aurusaunaks.

Sügisel kuumus ja pilved hajuvad ning Shanghai kohal valitseb rahulik soe ilm. September-november on Hiina külastuseks kuldne aeg.

Talvel (detsembri algusest märtsi alguseni) muutub Hiina finantskeskus rõskeks ja väga odavaks. Valmistuge siiski selleks, et mõne vaatamisväärsuse juurde, kohvikusse ja galeriisse on juurdepääsu piiratud või on need üldse suletud.

Kevadel puhkeb Shanghai taas õide – hinnad on veel odavad, kuid meelelahutus poe sugugi kehvem kui sügisel.

Hiinat on ideaalne külastada septembrist novembrini või märtsist maini.

Aeg

Shanghai asub Tallinnast 7,5 tuhande kilomeetri kaugusel teises ajavööndis. Sinna suundudes ärge unustage kella viie tunni võrra ette keerata. GMT nihe Hiinas on alati sama, kuna suveajale üleminekut pole.

Lennujaam

Shanghais on kaks lennujaama. Mõlemat peetakse rahvusvaheliseks, kuid tegelikult võtab lende kogu maailmast  vastu ainult üks lennujaam.

Hongqiao lennujaam (SHA) oli kuni 1999. aastani ainus Shanghais. Suurenenud turistide voog sundis ametivõime oma lennupoliitikat uuesti läbi vaatama. Hongqiao on üle 100 aasta vana. Ekspertide sõnul on see moraalselt vananenud ja nõuab kiiret moderniseerimist. Lennujaam korraldab peamiselt siselende, kuid jätkab lennukite vastuvõttu Tokyost (HND) ja Soulist (ICN).

1999 aastal ehitatud Pudongil (PVG) on 2 terminali ja see on mõeldud umbes 80 miljoni reisija teenindamiseks aastas. Kõik Euroopa lennukid lendavad just Pudongi. Sealt pääseb linna metroo- või magnetpadjal liikuva rongiga.

Lend

Tallinnast (TLL) Shanghaisse saab ümberistumisega 12 tunni 10 minutiga. Teistest linnadest väljumisel toimub ümberistumine Helsingis (HEL), Istanbulis (IST), Amsterdamis (AMS), Pariisis (CDG), Frankfurdis (FRA) ja teistes linnadesPudongi lendavad järgmised lennukid:

 • Air France;
 • Turkish Airlines;
 • Finnair;
 • Etihad Airways и другие.

Peamised vaatamisväärsused

Shanghais on iga piirkond nagu omaette maailm. Midagi huvipakkuvat leiavad siit iidse kultuuri huvilised, Idamaade fännid ja moodsate tehnoloogiate austajad.

Gurmaanidele on Shanghai valmistanud kuhjaga uusi maitseid:

 • durianijäätis;
 • krabilihaga pelmeenid;
 • kanaveresupp;
 • Nian Gao – kleepuv riis searibiga;
 • talimelon;
 • ja palju muud!
 • Kuid kõigest järjekorras

Kõigepealt heitke pilk uuele Pudongi piirkonnale - Shanghai erimajandustsoonile, mis elab oma seaduste järgi. See on Times Square Hiina moodi. Vapustavad pilvelõhkujad ja tornid, laiad sirged tänavad - ärielu keeb siin varahommikust hilisõhtuni. Piirkond on jagatud 4 sektoriks, kuid tavakülastaja jaoks ei mängi see erilist rolli. See-eest on oluline, et tornides on odavad vaateplatvormid (ja maitsva söögiga kohvikud!).

Pudongi vastaspoolel on kuulus poolteist kilomeetrit pikk Shanghai kaldapealne. Seda ehitati mitu aastat mitme riigi jõupingutustega ja on  huvitav segu erinevatest arhitektuuristiilidest, laiali pillutatud ajas ja ruumis.

Pärast jalutuskäiku mööda tänapäevast Shanghaid  suunduge Nianshi kvartalisse, mis on säilitanud 15. sajandi ilme: kitsad tänavad, vanaaegsed majad, laadad ja idamaised turud. Siit tasub osta vapustavaid siidist asju ja vürtse.

Hinge ja keha harmooniat tuleks otsida Yu Yuanist ehk rõõmuaiast. Seal on sildadega ühendatud tiigid, enneolematu iluga lillepeenrad, vanad majad ja mälestusmärgid.

Hiina kultuuriga tutvumist saate jätkata Zhujiajiao külas. See koht on küla ainult nime poolest - tegelikult on see Shanghai piirkond, mis on tekkinud Tien Shan Hu järve vee peale. Siin saab liikuda ainult paadiga ja majade sissepääsud on ühendatud 36 kivisillaga. 21. sajandil näeb selline asula veidi imelik välja, kuid on väga värvikas.

Šoppamiseks tasub minna Nanjingi tänavale. See on jalakäijate puiestee, kus on üle 600 kaupluse. Mõned neist on oma Hiina kaubamärgid, mõned maailma brändid. Teie tähelepanu väärivad nii ühed kui teised.

Nankingi tänavalt lahkudes leidke aega külastada kohaliku teletorni vaateplatvorme, mida nimetatakse idamaiseks pärliks. Selles asub Hiina ainus kiirlift, mis viib teid 468 meetri kõrgusele 40 sekundiga.

Moodsa arhitektuuri austajatel tasuks võtta aega, et külastada Shanghai torni, maailma finantskeskust; Jin Mao pilvelõhkujat, Hiina ajaloo muuseumi.

Shanghai muuseumid väärivad  teie reisiprogrammis erilist tähelepanu. Neid on siin umbes 30: auto-, loodusloo-, moodsa kunsti ja isegi propagandalendlehtede muuseum - vali oma maitse järgi ja hari ennast terviseks!

Need, kes reisivad Shanghaisse eesmärgiga tunnetada Hiina kultuuri ja budismi hingust, peavad seadma sammud kohalike usurajatiste poole:

Buddha tempel;

Konfuciuse tempel;

Longhua tempel;

Jing'ani kloostrikompleks.

Võib-olla on värske õhk ja haljasalad ainus asi, millest Shanghais puudust tunnete. Kuid kätt südamele pannes - kes sõidab maailma tööstuse keskusesse looduskauneid kohti nautima? Ärge jääge hiljaks ja broneerite odavad piletid Shanghaisse, enne kui Hiina turistid pole neid ära ostnud!

 

 
 
 
 

Populaarsed sihtkohad

Hiinasse piletite maksumus sõltub aastaajast, lähte linnast, lennufirmast ja müügi saadavusest. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Hiinasse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Populaarsed väljumislinnad

Lennud Shanghaisse, lennuplaanid

Shanghaisse lendavad lennufirmad:

Shanghais SHA on 2 lennujaam: Pudongi rahvusvaheline lennujaam PVG, Shanghai Hongqiao rahvusvaheline lennujaam SHA

Korduma kippuvad küsimused