•   est
 •   rus
Abi

Lennupiletid Belgiasse alates 31€

Leia soodsad lennud

"Viimase hetke" lennupiletid/pakkumised

Tallinn
Brüssel
üks suund alates
Tallinn
Brüssel
üks suund alates
Tallinn
Brüssel
üks suund alates

Lennupiletite hinnad Belgiasse

Belgiasse piletite hind sõltub hooajast, lähtelinnast, lennufirmast ja müügi olemasolust. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Belgiasse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Belgia: lend ja puhkus Euroopa kuningriigis

Belgia on ainulaadne riik, mis paikneb Prantsusmaa ja Saksamaa ühinemiskohas. Kuningriik on tõeline sulam kahest võimsast kultuurist, mis ahvatleb tuhandeid turiste. Eestlased ei ole selles osas erand.

Lennureisidest

Kuningriigi külastamiseks soodsaim ja kiireim viis on lennutransport. Reise Brüsselisse korraldavad järgmised lennuettevõtted: airBaltic, Brussels Airlines, Lufthansa, Finnair, LOT Polish Airlines, KLM Royal Dutch Airlines jt.

Reisiplaanidest

Belgia külastamiseks aja valimine sõltub turisti eelistustest. Rannahooaeg kestab riigi lääneosas juuni keskpaigast septembri lõpuni. Keskosa on kõige parem külastada mai lõpus – piirkonnas valitseb vaikne ilm.

Ardenne ja kogu idaosa on kõige parem külastada suvel. Talvel ei ole Belgiasse turismi eesmärgil soovitav tulla – detsembrist veebruarini domineerivad kuningriigis vihmad ja tugevad lumesajud.

Ajavahe

Brüsseli ja Eesti ajavahe on 1 tund. Kuningriigis praktiseeritakse talve- ja suveajale üleminekut. Oktoobris keeratakse kellaosutid tunni võrra tagasi, märtsis tund edasi. Arvestage erinevust lennureiside planeerimisel.

Mobiilside

Belgia peamised teenusepakkujad on

 • Base
 • Proximus
 • Mobistar
 • Belgacom

Soovitav on peatuma jääda Base´il – see on riigi suurim operaator suurepärase leviga. Kohalik SIM-kaart on soovitav valida ainult ühel juhul – koju helistamiseks. Kui saate piirduda kirjavahetusega sotsiaalvõrgustikes ja messengerides, saate kasutada tasuta
WiFi-t, mis on kättesaadav enamuses hotellides ja avalikes asutustes.

Belgia linnad ja kultuuripärand

Brüssel – Belgia pealinn – on vaatamisväärsusi täis. Turistil tasub selles linnas peatuda ja külastada järgmisi objekte:

 • Grand Place väljak;
 • Atomium;
 • Brüsseli raekoda;
 • Leivamaja;
 • Kunstide mägi;
 • Kuningaloss.

Ärge unustage ka tänavatel jalutada – Brüsselis on ohtralt suveniiri- ja eksootilisi poekesi. Lisaks kuningriigi pealinnale rõõmustavad turiste järgmised linnad.

Antwerpen – maailma üks suurimaid sadamaid;

Gent – suur õppe- ja hariduskeskus;

Charleroi – riigi tööstuskeskus.

Eriti meeldib Belgia Euroopa arhitektuuri ja kunsti austajatele. Kuna riik asub Saksamaa ja Prantsusmaa piiril, on sellel ainukordne ajalugu.

Belgia lennujaamad

Kuningriigi suurim lennujaam asub Brüsselis (BRU). Lisaks pealinna lennuvälja maanduvad lennukid veel Antwerpenis (ANR), Charlerois (CRL) ja Lieges (LGG). Otsereisid Eestist toimuvad ainult Brüsselisse.

Majutusküsimus

Nagu Euroopa riigile kohane, on Belgias suur hulk hotelle, hosteleid ja võõrastemaju. Numbritoa hind ööpäeva eest algab 20 eurost. Hostelites on odavam ööbida – umbes 10 eurot. Belgias asub üks Euroopa luksuslikumaid hotelle (neid võrreldakse tihti Šveitsi konkurentidega).

Auto rentimisest

Belgia on miniatuurne kuningriik, kus elanikud liiguvad ühistranspordiga. Siin valitsevad bussid ja trammid. Eesti turistile on ühistranspordist enam kui küll – kõik Brüsseli vaatamisväärsused asuvad jalutuskäigu ulatuses. Ainus juht, kui rendiautot tarvis läheb, on sõit riigi piiridest välja teistesse piirkondadesse. Sel juhul tasub auto rentida. Igakuine keskmine rendihind on ligikaudu 500 eurot.

Belgia Kuningriik võib olla alternatiiviks Tšehhimaale või Saksamaale. Riik on rikas ajalooliste mälestusmärkide, festivalide ja pidustuste poolest. Omaette pluss on võimalus reisida mööda Beneluxi riike.

 

 

 
 
 
 

Lennuteave Belgiasse

2
Lennufirmade arv suunas
Mis lennukid lendavad
2 t. 35 m.
Kiireim lend
31
Odavaim
70
Viimase 3 kuu keskmine piletihind
2 t. 35 m.
Keskmine lennuaeg

Otse- ja ümberistumisega lennud Belgiasse, lennuplaanid

Vedaja ja lennunumber
Lahkumine
Lennu kestus
Saabumine
Mis päevadel nad lendavad
airBaltic BT705 06:20 2 t. 40 m 08:00
Otsi lennupilet
Brussels Airlines SN4014 06:20 2 t. 40 m 08:00
Otsi lennupilet

Lennufirmad mis lendavad Belgiasse

Väljumine Eestist toimub linnadest: Tallinn TLL

Belgias pakutakse saabuvaid lende linnades: Brüssel BRU, Antwerpen ANR, Liège LGG, Brugge OST

Korduma kippuvad küsimused