Abi

Lennupiletid Hiinasse alates 242€

Leia soodsad lennud

"Viimase hetke" lennupiletid/pakkumised

Tallinn
Peking
üks suund alates
Tallinn
Peking
üks suund alates
Tallinn
Peking
üks suund alates

Lennupiletite hinnad Hiinasse

Hiinasse piletite hind sõltub hooajast, lähtelinnast, lennufirmast ja müügi olemasolust. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Hiinasse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Hiina: lennud ja taevalik puhkus

Aasia on eurooplastele alati olnud suur mõistatus. Eriti käib see Hiina – piirkonna kõige eesrindlikuma ja suurima rahvaarvuga riigi kohta. Taevane impeerium on kuulus mitte ainult Suure müüri ja võitluskunstide poolest – Hiina kultuur on aastatuhandeid vana. Sealseid vaatamisväärsusi külastades saab selle suurriigi rikkuses ja identiteedis veenduda iga turist.

Bürokraatia peensused

Eesti kodanikel on Hiinasse reisimiseks vaja viisat. Viisa saamiseks on vajalikud:

 • pass, mis kehtib pärast reisi veel 6 kuud;
 • passi koopia;
 • piisavalt raha;
 • hotelli broneering;
 • täidetud ankeet https://cova.cs.mfa.gov.cn;
 • garantiikiri töökohast.

2018. aastast alates tohivad Eesti kodanikud Hiinas  viisata viibida 144 tundi (6 päeva) tingimusel, et saabutakse ja lahkutakse sama rahvusvahelise lennujaama või sadama kaudu. Transiitreis peab toimuma läbi Pekingi, Šanghai, Hangzhou, Nanjingi, Tianjini, Shenyangi või Daliani ja edasi kolmandasse riiki või Hiina erihalduspiirkonda, milleks on Hongkong, Macau ja Taiwan. Hongkongi, Macausse ja Taiwani reisimiseks ei ole viisat vaja ja viisata turist  tohib seal viibida kuni 90 päeva.

Kuidas lennata

Õhusõit on kõige turvalisem ja kiirem tee taevasesse kuningriiki. Eestis teenindavad lende järgmised ettevõtted:

 • Aeroflot
 • Air China
 • Air France
 • Finnair
 • KLM Royal Dutch Airlines
 • LOT Polish Airlines
 • Lufthansa
 • Scandinavian Airlines
 • Turkish Airlines

Reiside üksikasjad

Need, kes soovivad kaeda Hiina müüri või terrakotaarmeed, tasuks reisiks valida hiliskevadine aeg. Aprillis-mais puhkeb Hiina õitsele. Kevadel on ilm sealkandis väheste sademetega, selge ja soe.

Kui plaanis on rannapuhkus Taiwanil, on soovitav planeerida reis suvesse. Kuumaveeallikad, sukeldumine ja surfamine ei lase igavust tunda.

Ülemaailmset budismi pealinna Tiibetit on kõige parem külastada kevadel. Suvel on mägedes liiga palav, talvel jälle liiga külm.

Suurlinnu («Aasia New York» Peking, Hongkong või Shanghai) võite külastada igal aastaajal, kuid pole ka mingeid takistusi, et kultuurireisi raames kõik need linnad läbi käia.

Millist raha kaasa võtta

Soovitav on varustada end Hiina oma rahvusliku valuuta või dollaritega. Sageli saab jüaanide asemel kasutada Ameerika dollareid. Enamikus suurlinnades see nii ongi.

Hiina läheneb seitsme penikoorma pikkuste sammudega kõige tehnoloogilisema riigi tiitlile. Sularahata maksed toimivad kõikjal. Võtke VISA, MasterCard või Maestro. Sularaha kulub ära turgudel ja suveniiriputkades.

Määrame kellaaja

Pekingil ja Tallinnal on suur ajavahe – tervelt 5 tundi. Kui Tallinnas on saabumas südaöö, hakkab Pekingis juba koitma. Seda on eriti tähtis arvestada lennureisi planeerimise puhul. Talve- või suveajale üle ei minda, aga arvestada tuleb Hiina iseärasustega. Riigi läänepiirkondades on kehtestatud iseäralik  «urumqi aeg», mis lühendab ajavahet Pekingi ja Tallinna vahel 2 tunni võrra. Kui Pekingis hakkavad inimesed kella 10 paiku magama sättima, siis läänepiirkondades asutatakse alles õhtust sööma.

Sideoperaatorid

Hiina kubiseb sidemastidest ja pakkujatest. Suurimad neist on China Mobile (maailma suurim telekommunikatsioonivõrk) ja China Unicorn.

Kohalikke SIM-kaarte on soovitav osta ainult ärireiside korral. Kui turist ostab Hiina SIM-kaardi, võib ta põrkuda tõsise keelebarjääri otsa. Külalistele on olemas hulk tasuta WiFi-punkte, mis võivad olla alternatiiviks traditsioonilistele telefonikõnedele.

Hiina sipelgapesad

Hiina on tuntud maailma suurima rahvaarvu poolest. Riigi suurlinnades elab kokku ligi 2 miljardit inimest. Riigi pealinn Peking rõõmustab turiste järgmiste vaatamisväärsustega:

Keelatud linn

Hiina müür

Beihai park

Pekingi loomaaed

Taevatempel

Ainult Pekingiga Aasia suurriik siiski ei piirdu. Hõredamalt rahvastatud ja vähem arenenud pole ka Shanghai, mis rõõmustab teid järgmiste paikadega:

Pudongi linnaosa

Waitani kaldapealne

Yuyuani aed.

Lisaks nimetatud linnadele tasub turistidel külastada ka Hongkongi – kõige vabamat linna taeva all.

Hiina on vaatamisväärsuste poolest äärmiselt rikas riik ja ükski külaline ei pea pettuma.

Peamine lennujaamade kohta

Hiina on lennujaamade riik. Riigis tegutseb üle 50 erineva lennujaama. Suurimad neist on:

 • Shoudou (PEK)
 • Hongqiao (SHA)
 • Bao'an (SZX)

Mis probleeme teil ka lennuliiklusega ei tekiks – taevasel impeeriumil on äärmiselt arenenud õhuvõrk, mida peaks kadestama isegi USA.

Majutuse eripärad

Suurima reisijatevooga miljardiriik on lihtsalt kohustatud omama suurt hotellide, hostelite ja võõrastemajade võrku. Turist leiab Pekingis, Shanghais, Hongkongis või linnast väljas vaevata korraliku majutuskoha.

Hotellis peatumise keskmine hind ööpäeva eest on veidi üle 100 €.

Sõiduki rentimisest

Hiinas on hästi arenenud taristu. Soovitav on kasutada ühistransporti. Bussid ja trammid sõidavad regulaarselt. Olemas on hiiglaslik metroovõrk. Auto rentimine võib teile sageli kurjasti kätte maksta, kuna suured ummikud on Hiinas igapäevane nähtus. Hiina linnad on tõelised tänavate labürindid. Tavaturistil oleks targem piirduda busside, taksode ja jalgsi kõndimisega.

Hiina vaatamisväärsustest võiks kirjutada paksu raamatu. Aasia alles kogub turismi vallas tuure ja jõuab varsti ilmselt vaevata Euroopast ette. Kiirustage, et olla üks esimesi, kes jõuab  oma silmaga näha taevase impeeriumi väärtusi.

 
 
 
 

Lennuteave Hiinasse

0
Lennufirmade arv suunas
Mis lennukid lendavad
10 t 5 m .
Kiireim lend
242
Odavaim
388
Viimase 3 kuu keskmine piletihind
10 t 5 m .
Keskmine lennuaeg

Otse- ja ümberistumisega lennud Hiinasse, lennuplaanid

Lennufirmad mis lendavad Hiinasse

Väljumine Eestist toimub linnadest: Tallinn TLL

Hiinas pakutakse saabuvaid lende linnades: Shanghai SHA, Guangzhou CAN, Peking BJS, Shenzhen SZX, Sanya SYX, Harbin HRB, Haikou HAK, Hangzhou HGH, Xiamen XMN.

Korduma kippuvad küsimused