Abi

Lennupiletid Tšehhi alates 26€

Leia soodsad lennud

"Viimase hetke" lennupiletid/pakkumised

Tallinn
Praha
üks suund alates
Tallinn
Praha
üks suund alates
Tallinn
Praha
üks suund alates

Lennupiletite hinnad Tšehhi

Tšehhi piletite hind sõltub hooajast, lähtelinnast, lennufirmast ja müügi olemasolust. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Tšehhi, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Tšehhi – Euroopa klassika

Ida-Euroopa on alati tundunud vähem eksootiline ja ligitõmbav kui kontinendi lääneosa riigid. Tšehhi on koht, mis veenab teid vastupidises. Vabariik kujutab endast omaette maailma, kus Eesti turistil on, mida vaadata.

Kuidas sinna saada

Vaatamata geograafilisele lähedusele on peamine viis Tšehhi jõudmiseks lendamine (Tallinnast saab Tšehhi  kõigest 3,5 tunniga). Lennukiga reisides hoiate rongi- või autosõiduga võrreldes kokku palju aega ja säästate närve piiriületustel.

Ümberistumistega saab Tšehhi Vabariiki airBalticu, Finnairi, Aerofloti, KLM-i, LOT-i, Lufthansa ja teiste lennuettevõtetega.

Millal külastada

Tšehhit on kõige parem külastada kevadel, suvel ja talvel. Kui planeerite jõulupühad hubases ja soojas õhkkonnas veeta, mäenõlvadel suusatada või puhata Karlovy Vary spaahotellides, valige talv.

Suvel on turistidele valla kõik riigi ajaloolised ja looduslikud rikkused. Palav hooaeg on ideaalne paadi- ja jalgrattamatkadeks ning jalgsi meelelahutusteks Praha linnas.

Mai on suurima turistidetulvaga kuu. Mais puhkeb Tšehhi õitsele – igal nädalal toimuvad festivalid, karnevalid ja rahvapidustused.

Valuutast

Vaatamata sellele, et Tšehhi kuulub Schengeni alasse, säilitas riik oma valuuta. Peamine käibiv rahaühik on Tšehhi kroon. Kaasa tasub võtta just neid, kuid ainult juhul, kui teil on neid piisav varu. Vastasel korral võtke eurosid.

Sularahata arveldused laienevad ainult suurematesse linnadesse. Prahas Maestro, MasterCard ja VISA pangakaartidega probleeme ei tule. Kui kavatsete külastada riigi kaugemaid kohti ja suveniiripoekesi, on parem kaasa võtta sularaha.

Ajavahe

Eesti ja Praha ajavahe on tühine – kõigest 1 tund. Tšehhi keerab igal aastal kellaosuti suve- ja talveajale. Märtsis keeratakse kell 1 tund edasi, oktoobris 1 tund tagasi. Seda tuleb lennureisidel arvestada.

Sideoperaatoritest

Tšehhi kolm mobiilsidegiganti:

  • Vodafone;
  • O2;
  • T-Mobile Czech.

SIM-kaardi ostmisel ei ole vaja passi esitada. Ainus kohaliku side nüanss on konto täielik kustumine teenindusperioodi lõppedes. Kokku siin hoida ei õnnestu. Alternatiiviks on kasutada tasuta WiFi-punkte. Neid on Praha hotellides ja avalikes kohtades küllaga.

Linnadest ja vaatamisväärsustest

Praha on Tšehhi pärl – vana ja klassikaline Euroopa linn, mis on säilitanud esimese aastatuhande stiili. Praha vaatamisväärsused:

Praha vanalinn;

Karli sild;

Vaclavi väljak;

Vanalinna väljak (Staroměstské);

Karlštejni loss

Loreto.

Lisaks Tšehhi pealinnale pakuvad Eesti turistile kindlasti huvi ka:

Brno luksuslike villade ja katedraalidega;

tööstusarhitektuuriga Ostrava;

Plzeň esmaklassilise õlle ja Škoda tehasega.

Kui turist soovib tajuda klassikalise Euroopa vaimu, jalutada iidsete linnade kitsastel tänavatel ja festivalidel lõbutseda, on Tšehhi parim valik.

Tšehhi lennujaamad

Ida- ja Kesk-Euroopa suurim ja parim lennujaam on Prahas asuv Václav Haveli nimeline rahvusvaheline lennujaam (IATA kood PRG).

Peale Praha õhusadama tegutsevad riigis veel Ostrava (OSR), Brno-Tuřany (BRQ) ja Karlovy Vary (KLV) lennujaam. Enamus Euroopa reise maandub Prahas, kust pääseb edasi igasse riigi punkti.

Majutuse iseärasused

Tšehhis on sissesõitnutele palju hotelle, hosteleid ja võõrastemaju. Hosteli keskmine hind on 10 eurot ööpäeva eest, samas kui hotellitoa eest tuleb ära anda alates 20 eurost. Tšehhi võõrastemajad on kuulsad külalislahkuse ja hubase õhkkonna poolest. Eriti rõõmustavad kuumaveeallikate läheduses paiknevad spaahotellid.

Auto rentimisest

Lõviosa kõigist Tšehhi vaatamisväärsustest paikneb linnades. Praha või Brno oluliste paikade külastamiseks piisab ühissõidukitest – bussidest, trammidest ja marsruuttaksodest. Kui plaanis on linnast välja sõita, võib rentida ökonoomse auto. Keskmine rendihind on 400 krooni (ligikaudu 15 eurot) ööpäevas.

Tšehhi meeldib neile, kes armastavad Euroopa arhitektuuri, suursuguseid katedraale ja hiiglaslikke losse. Riigis võib nii «laia jalaga» ringi kõndida kui Praha kitsastel tänavatel rahulikult jalutada.

 
 
 
 

Lennuteave Tšehhi

0
Lennufirmade arv suunas
Mis lennukid lendavad
3 t 20 m.
Kiireim lend
26
Odavaim
54
Viimase 3 kuu keskmine piletihind
3 t 20 m.
Keskmine lennuaeg

Otse- ja ümberistumisega lennud Tšehhi, lennuplaanid

Lennufirmad mis lendavad Tšehhi

Väljumine Eestist toimub linnadest: Tallinn TLL

Tšehhi pakutakse saabuvaid lende linnades: Praha PRG, Karlovy Vary KLV, Pardubice PED, Brno BRQ.

Korduma kippuvad küsimused