Abi

Lennupiletid Soomesse alates 48€

Leia soodsad lennud

"Viimase hetke" lennupiletid/pakkumised

Tallinn
Helsingi
üks suund alates
Tallinn
Helsingi
üks suund alates
Tallinn
Helsingi
üks suund alates

Lennupiletite hinnad Soomesse

Soomesse piletite hind sõltub hooajast, lähtelinnast, lennufirmast ja müügi olemasolust. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Soomesse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Soome – pausile pandud maailm

Huvitav, kas maamunal leidub kas või üks inimene, kes oskab käigu pealt nimetada Soome vaatamisväärsusi? Tundub, et peale lume ja veel kord lume pole seal absoluutselt mitte midagi vaadata. Lund aga võib enamus eestlasi tahtmise korral kodus ka imetleda. Ja ikkagi on sellelgi külmal Skandinaavia riigil mingi võlu, mis meelitab sinna igal aastal tuhandeid turiste.

Lend

Soome saab lihtsa vaevaga sõita praamiga – siinkohal võivad need, kes lendamist ja turbulentsi kardavad, kergemalt hingata ja lõdvemalt võtta. Neid, kes kõigest hoolimata eelistavad õhutransporti, toimetab iga päev Eestist Soome lennuettevõte Finnair.

Lend kestab ligikaudu pool tundi ja pilet maksab umbes 100 eurot.

Peamised linnad ja lennujaamad

Soomes on 20 rahvusvahelist lennujaama. Paraku on paljud neist ainult nime poolest rahvusvahelised, tegelikult teevad aga harvu tšarterreise, mis suuremalt jaolt pakuvad huvi mitte turistidele, vaid soomlastele endale.

90% kõigist riigi lendudest teostab Soome pealinnast 18 km kaugusel asuv põhilennujaam Helsingi-Vantaa (HEL).

Suuruselt teine on Rovaniemi lennujaam (RVN), mis on kogu Lapimaa peamine õhusadam. Rovaniemi võtavad sihikule turistid, kes unistavad kohtumisest Jõuluvanaga ja soovivad näha tema maamajapidamist.

Visiidiks parim aeg

Turismihooajaks on Soomes jõuluturgude aeg ja ühtlasi koolivaheaeg. See algab novembri keskpaigas ja kestab katoliiklike jõulupühadeni. Sel ajal töötab siin rohkelt kõikvõimalikke telke, kus inimesed saavad süüa-juua, et suunduda seejärel Jõuluvanale oma salajasi kingisoove sosistama.

Suvel on siin vaikne ja rahulik. Turiste pole peaaegu näha ja elu kulgem omasoodu. Anomaalset palavust pole – termomeetri elavhõbedasammas kerkib harva üle 21 kraadi. Muuseumide ja suveniiriputkade ees järjekordi pole, paljud neist aga on väljaspool turismihooaega üldse suletud.

Side

WiFi-võrku pääseb igas kohvikus, raamatukogus ja isegi ühissõidukites. Sessiooni kestus on piiratud, kuid sõpradele fotode saatmiseks või paariks kiireks Skype-kõneks sellest tavaliselt piisab.

Peamised vaatamisväärsused

Vaieldamatu liider Soome vaatamisväärsuste seas on Rovaniemi linnake, kus asub jõulumaa. Siin on kõik päriselt – jääskulptuurid, kontor, kuhu saabuvad miljonite laste kirjad, põhjapõdrafarm ja otsast lõpuni jääst ehitatud hotell.

Talvel särab ja sätendab küla muinasjutulistes tuledes ja vanikutes, koheva lumevaibaga kaetud lummavad majakesed aga panevad ka kõige paadunuma realisti jõuluvanasse uskuma.

Tove Janssoni austajad oskavad kindlasti hinnata Muumioru teemaparki. Soome kirjaniku tegelaste muinasjutumajakesed on taasloodud erilise detailitäpsusega. Siin saab pildistada elusuuruses nukke ning laste mänguväljakutel ja loovates õpitubades lõbusalt aega veeta.

Soomlastel on ka palju huvipakkuvaid linnuseid ja kindlusi (Olavinlinna, Turu, Suomenlinna) ning kirikuid ja katedraale (Uspenski, Temppeliaukio, Toomkirik, Püha Nikolause kirik).

Need, kes traditsioonilisi vaatamisväärsusi igavaks peavad, võivad minna Tamperesse spioonimuuseumi või külastada mahajäetud betoonskulptuuride näitust metsas riigi kaguosas.

Transport

Soome transpordisüsteem on hästi arenenud. Linnade vahel kursseerivad bussid. Linna sees saate valida metroo, takso, busside ja trammide vahel.

Piletihind algab 2,70 eurost ja sõltub vahemaast. Ühe piletiga saate seejuures oma marsruudi lõpp-punkti jõudmiseks kasutada mitut transpordiliiki.

Kuni 7-aastastele lastele on sõit tasuta.

Mugavamaks liikumiseks saate rentida auto. Maksta saab nii tunni, päeva kui nädala kaupa.

Rentimiseks on vaja potentsiaalse juhi nimele vormistatud krediitkaarti, rahvusvahelist juhiluba ja passi. Hind kõigub 30 eurost tunni eest lihtsa väikeauto puhul 200 euroni premiumklassi auto eest.

Rendiettevõtetel on muide õigus auto rentimisest keelduda oma otsust põhjendamata.

Majutus

Soomes saab peatuda erineva klassi ja mugavustasemega hotellides ja võõrastemajades (alates 30 €/ööpäev). Harvem tuleb ette hosteleid (16 €/ööpäev) – need on peaaegu täielikult asendunud broneerimisteenuste pakutavate korteritega. Veebilehelt Booking.com leiab huvitavaid variante majutuseks peredes. Nii kergitate pisut katet soomlaste elult, näete seda seestpoolt, saate sellest teada põnevaid fakte ja õppida tundma nende kombeid.

Soome on mõõduka elurütmi ja rahuliku meelelaadiga riik. Pange elu pausile ja lennake Helsingisse – teile meeldib kindlasti!

 
 
 
 

Lennuteave Soomesse

1
Lennufirmade arv suunas
Mis lennukid lendavad
30 m .
Kiireim lend
48
Odavaim
102
Viimase 3 kuu keskmine piletihind
30 m .
Keskmine lennuaeg

Otse- ja ümberistumisega lennud Soomesse, lennuplaanid

Lennufirmad mis lendavad Soomesse

Finnair AY 48€
Näita rohkem Peida

Väljumine Eestist toimub linnadest: Tallinn TLL

Soomes pakutakse saabuvaid lende linnades: Helsingi HEL, Rovaniemi RVN, Lappeenranta LPP, Kittila KTT, Turku TKU, Tampere TMP, Oulu OUL, Ivalo IVL, Kuopio KUO.

Korduma kippuvad küsimused