Abi

Lennupiletid Prantsusmaale alates 23€

Leia soodsad lennud

"Viimase hetke" lennupiletid/pakkumised

Tallinn
Pariis
üks suund alates
Tallinn
Pariis
üks suund alates
Tallinn
Pariis
üks suund alates

Lennupiletite hinnad Prantsusmaale

Prantsusmaale piletite hind sõltub hooajast, lähtelinnast, lennufirmast ja müügi olemasolust. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Prantsusmaale, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Näha Pariisi ja surra. Milleks, kui imelisel Prantsusmaal on veel nii palju vaimustavaid paiku, mida tingimata tasub külastada? Côte d'Azur ehk Prantsuse Riviera, Nizza, Saint-Tropez, Marseille… Kui teil on plaan külastada maailma kõige romantilisemat riiki, siis saage temast ka veidi rohkem teada, et teie puhkus kujuneks tõeliselt unustamatuks.

Lend

Louvre´i ja suursuguse Eiffeli torni maale jõuab mitmel erineval viisil, kõige kiirem ja kindlam neist on aga lennuühendus.

Otsereise Tallinnast Prantsusmaale pakuvad lennuettevõtted airBaltic ja Air France. Ülejäänud vedajad (LOT, Lufthansa, Finnair, Aeroflot, KLM, Norwegian jt) pakuvad ümberistumistega reise.

Koostame reisiplaani

Reisile minnes seadke endale konkreetsed eesmärgid. Prantsusmaa on niivõrd eripalgeline ja mitmekesine, et paari nädalaga ei maksa isegi üritada kõiki tema vaatamisväärsusi ära näha. Te peate varakult otsusele jõudma, kas soovite veeta romantilise puhkuse Pariisis, joosta läbi peamised vaatamisväärsused, põrutada suusakuurorti või lõõgastuda Côte d'Azuris.

Pange oma eesmärkidest lähtuvalt hoolikalt paika reisi kuupäevad.

Pariis on eriti kaunis suvel, kuid sel ajal on seal palju turiste. Sissesõitnute voog raugeb veidi septembris-oktoobris, et juba detsembri alguses, esimeste jõululaatade ajal taas hoogustuda ja tuhandeid külalisi enda embusse haarata.

Prantsuse Alpid hakkavad esimesi mäesuusasõpru vastu võtma juba novembri keskel. Hooaeg lõpeb märtsi alguses.

Nizzat, Cannes´i ja kogu kagurannikut on parem väisata mais-juunis. Kõrghooaeg algab juuli lõpus ja selleks ajaks ei saa Pransuse Rivieral enam kellegagi kokku puutumata külgegi keerata.

Ajavahe

Pransusmaa jääb Eestist maha kõigest ühe tunni võrra. Enamuse «metsikute» turistide jaoks sellel praktilist tähtsust pole, aga «paketireisi» ostnutel tasuks küll olla tähelepanelik: on suur tõenäosus, et buss vurab vaatamisväärsuste poole ilma teieta.

Mobiiliühendus

Enamus mobiilsideoperaatoreid Prantsusmaal töötab lepingu alusel. Suurtest ketimarketitest võib osta ettemaksuga SIM-kaarte, kuid nendega suhtlemine ei ole sugugi odav: 15-20 euro eest saate aeglase interneti ja 20-30 minutit tasuta võrgusiseseid kõnesid.

Peamised mobiilioperaatorid:

  • Orange (France Télécom);
  • SFR (Numericable);
  • Bouygues Télécom;
  • Free Mobile (Iliad);
  • La Poste Mobile.

Lepingut sõlmimata ei paku soodsat tariifi paraku ükski neist. Eesti rändlusega SIM-kaart pakub mitte ainult stabiilset ühendust, vaid tuleb ka Prantsuse analoogiga võrreldes kordades odavam.

Lisaks sellele on paljudes kohvikutes ja hotellides tasuta WiFi, mis kompenseerib megabaitide puudujäägi.

Peamised linnad ja vaatamisväärsused

Prantsusmaa on üks neist vähestest riikidest, mida peaks korra elus külastama igaüks. Enamuse reisisõprade esimene ja peamine eesmärk on Pariis.

Prantsusmaa pealinn – see on keskendumine ajaloolistele kultuuri- ja ajaloomälestistele, see haarab oma külaliste kujutlusvõime kohe enda võimusse: sinna sattudes kandute täiesti teise maailma, kõnnite tänavail, mida mööda on kunagi jalutanud Jules Verne, Marcel Proust ja Jean-Paul Sartre.

Pariisis vaadake kindlasti:

Eiffeli torn (kui teil pole plaanis tõusta vaateplatvormile, mille peab ametlikul kodulehel mitu nädalat ette broneerima), tulge selle juurde päikeseloojangu eel, kui valgustus sisse lülitatakse;

Louvre;

Notre Dame de Paris;

Sacré-Cœuri basiilika;

Champs-Élysées;

Versailles´ loss;

Disneyland;

Montmartre.

Kui te ei ole Prantsusmaa pealinnas esimest korda ja soovite seda riiki näha teise nurga alt, valige:

Bordeaux oma aastaringselt toimuvate veinifestivalidega;

Nizza kauni inglise kaldapromenaadiga;

Cannes ja sealne kuulus filmifestival;

Strasbourg ja sealsed kujutlusvõimet rabavad katedraalid;

Marsellei ja salapärane d'Ifi kindlus, mille tegi kuulsaks Dumas.

Saabumine ja majutus

Enamus Prantsusmaa lennujaamu on koondunud suurlinnadesse. Kõige tähtsam on Charles de Gaulle´i lennujaam (CDG) Pariisis. Populaarsuselt teine on Côte d'Azur (NCE) Nizzas ja kolmandal kohal Marsseile (MRS) Provence´is.

Neile järgnevad Strasbourgi lennujaam (SXB), Bordeaux Merignac (BOD) ja Nantes Atlantique (ТЕY).

Prantsusmaa turismitulu on ligikaudu 12 miljardit eurot aastas. Seepärast on siin igas linnas mitte ainult huvipakkuvaid vaatamisväärsusi, vaid ka kõikvõimalikke hotelle ja hosteleid eliitsetest odavateni.

Neist enamuse (isegi tõeliselt viletsate «kaheliste» ja «kolmeliste») majutuse hind sisaldab kontinentaalset hommikusööki, mille kvaliteet on seejuures hoolimata numbritoa hinnast ja aknast avanevast vaatest alati tasemel. Saladus peitub imemaitsvates värskeltküpsetatud croissantides, pehmetes baguette´ides, aromaatsetes juustudes ja kanges kohvis.

Siiski olge valmis mitte ainult heaks teeninduseks, vaid ka ebameeldivateks ootamatusteks, näiteks prussakateks, kellest enamus Prantsusmaa odavaid hotelle kubiseb.

Numbritoa hind ööpäeva eest kõigub 32 eurost minihostelites 800 euroni luksushotellides Monacos, Nizzas ja Pariisis.

Autorent

Tänavaliiklus on Prantsusmaal ülipingeline ja parkimisega igavene häda. Tänavad on kitsad ja käänulised – pisimõlgid, kõksud ja avariid on mitte erand, vaid reegel. Eriti Pariisis, kus on kombeks parkides parklanaabrid autoninaga kahte lehte trügida.

Kahjuks ei ole see nali – Prantsusmaa pealinnas on peaaegu võimatu näha tänaval autot, millel poleks kapotil värvikahjustusi.

Vaatamisväärsuste ja linnade vahel mugavaks liikumiseks võib rentida auto. Keskklassi auto ööpäevase kasutamise hind on vähemalt 30 €. Lisaks tuleb maksta kahte liiki kindlustuse eest (umbes 150 €). Seejuures saate täiskasko, mis katab kõik autoga seotud kulud.

Rendiettevõte võib auto toimetada otse lennujaama või hotelli parklasse.

Kuid auto ei ole Prantsusmaal kaugeltki ainus ega isegi mitte peamine sõiduvahend. Siin on bussid, trammid, metroo ja köisraudtee. Sõidupileteid saab osta kioskitest, vaksalitest, automaatidest ja isegi mobiilirakendust kasutades. Ühistranspordi pilet on soodne ja võimaldab ühes linnapiirkonnas kasutada kõiki transpordiliike.

Mõnes linnas aga (Pariis, Nizza, Marseille) piisab, kui broneerite hotelli südalinnas ja  saate iga päev nautida jalutuskäike ajaloolistesse ja meeldejäävatesse paikadesse.

Selle riigi täielikuks avastamiseks ei piisaks ka tuhandest aastast. Ärge venitage pileti ostmisega: odavmüügid ei ole harvad, aga need ei kesta igavesti. Prantsusmaa juba ootab oma külalisi ja on valmis avama nende ees kõik oma kõige huvipakkuvamad, lummavamad ja hirmutavamad saladused.

 
 
 
 

Lennuteave Prantsusmaale

2
Lennufirmade arv suunas
Mis lennukid lendavad
2 t 55 m.
Kiireim lend
23
Odavaim
69
Viimase 3 kuu keskmine piletihind
2 t 55 m.
Keskmine lennuaeg

Otse- ja ümberistumisega lennud Prantsusmaale, lennuplaanid

Vedaja ja lennunumber
Lahkumine
Lennu kestus
Saabumine
Mis päevadel nad lendavad
airBaltic BT689 15:50 3 t 05 m 17:55
Otsi lennupilet
Air France AF7973 15:50 3 t 05 m 17:55
Otsi lennupilet

Lennufirmad mis lendavad Prantsusmaale

Väljumine Eestist toimub linnadest: Tallinn TLL

Prantsusmaal pakutakse saabuvaid lende linnades: Kena NCE, Marseille MRS, Lyon LYS, Pariis PAR, Strasbourg SXB, Toulouse TLS, Bordeaux BOD, Nantes NTE, Rennes RNS.

Korduma kippuvad küsimused