Abi

Lennupiletid Montenegrosse alates 99€

Leia soodsad lennud

"Viimase hetke" lennupiletid/pakkumised

Tallinn
Tivat
üks suund alates
Tallinn
Tivat
üks suund alates
Tallinn
Tivat
üks suund alates

Lennupiletite hinnad Montenegrosse

Montenegrosse piletite hind sõltub hooajast, lähtelinnast, lennufirmast ja müügi olemasolust. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Montenegrosse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Montenegro on väike, aga uhke riik Aadria mere kaldal. Üsna soe ja maaliline, et olla ilu poolest võrdne Itaalia rannikuga ning piisavalt odav, et pakkuda konkurentsi Horvaatia parimatele kuurortidele. Kuigi pindalalt on Montenegro üks kompaktsemaid Euroopa riike, on selle territooriumil koos nii palju looduse imesid, et sellesarnast igas planeedi paigas ei kohta!

Siin lõimub tänapäevane infrastruktuur ajalooliste kultuurimälestiste, olustiku ja imeliste randadega, mis muudab Montenegro erinevate huvidega turistide jaoks eriti paeluvaks.

Riiki sisenemise ja seal reisimise reeglid

Montenegro ei kuulu euroalasse ja seetõttu võivad Eesti kodanikud seda riiki küll viisavabalt külastada, kuid poole aasta jooksul mitte üle 90 päeva järjest. Kaasas peab olema kehtiv pass või ID-kaart (ID-kaardiga tohib riigis viibida kuni 30 päeva). Montenegrosse saabudes tuleb ennast 24 tunni jooksul politseijaoskonnas registreerida, hotellis peatudes tegeleb registreerimisega tavaliselt hotell.

Tallinnast korraldavad ümberistumistega reise lennuettevõtted LOT Polish Airlines, Lufthansa ja Austrian Airlines.

Külastamiseks sobivad aastaajad

Montenegro kliima ja reljeef on piirkonniti erinevad. Põhjaosale on  iseloomulik mägine maastik jõgede ja majesteetlike metsadega. See ala on külmem, suvi on lühem ja talv pikem tugevate lumesadudega. Sobib suurepäraselt kämpimise ja mäesuusaspordi sõpradele.

Talvehooajaks, kui Montenegro põhjaosas läheb külmaks ja lumiseks ning temperatuur ei kerki üle 0 °С, avatakse mägikuurordid Zabljak ja Kolasin. Neist saab käia ka jalgsimatkadel mägedesse ja metsadesse.

Montenegro lõunaosa paikneb Vahemere kliimavööndis. Siin on pikk, soe ja kuiv suvi, talv aga lühike ja jahe. See piirkond on tasasem ja suplushooaeg kestab maist  oktoobrini. Ekskursioone üle kogu riigi korraldatakse aastaringselt, kuid talv ja kevade algus on riigi lõunaosas paraku vihmased.

Alates veebruari algusest on temperatuur lõunapiirkonnas 15 °С kandis ja seepärast on üsna mõnus viibida mereranniku kuurortides Budvas, Kotoris ja Baris. Kuigi märtsi lõpuni on ilm valdavalt vihmane, lahendavad bussiekskursioonid selle probleemi.

Aeg ja mobiilside

Ajavöönd UTC+2. Nagu enamikus Euroopa riike, läheb ka Montenegro üle suve- ja talveajale.

Internetiühendusega on riigis probleeme. Normaalse kvaliteediga WiFi-le saab sageli loota ainult kohvikutes. Turismipaikades ja isegi lennujaamades õnnestub korraliku signaaliga juhtmeta interneti peale sattuda haruharva.

Parem on olukord mobiilse internetiga, mis katab peaaegu kõik piirkonnad. Montenegrot teenindavad 3 operaatorit: Telenor, T-Mobile ja M:Tel.

Vaatamisväärsused ja meelelahutus

Paljud sõidavad Montenegrosse rannahooaega nautima. Suplushooaeg algab mai lõpus ja kestab oktoobri alguseni.

Märkus uustulnukatele: kui otsite vaikust ja rahu, siis pidune Budva teile ei sobi. Pöörake pilk Herceg Novile, mida isegi kohalikud kutsuvad «Montenegro botaanikaaiaks» ja mitte asjata – seal on väga maaliline! Linn on kuulus ka kauni vanalinna poolest.

Ulcinjis on puhkajaid tavaliselt veelgi vähem (ega ometi mitte seepärast, et kõiki pelutab ametlik nudistide rand Ada Boyana?). Kuurordi väärtusteks on veesport ja luksuslikud liivarannad, millesarnaseid kusagil mujal Montenegros ei ole.

Looduse imed on see, millega riik hiilgab. Külastage Lõuna-Euroopa ainsat fjordi Boka Kotorska lahes. Lisaks sellele vaadake veel oma silmaga Püha Gospa ja Škrpjela saari. Veel üheks programmi punktiks põlislooduse sõpradele on Shkodëri järv.  See on Balkani suurim järv-looduskaitseala ja ainus koht Euroopas, kus näeb pelikane.

UNESCO looduspärandiks kuulutatud Durmitori mäe veerul on Euroopa sügavaim kanjon, Tara jõe kanjon ja Euroopa kõrgeim autosild Đurđevića Tara.

Aktiivse puhkuse austajatele  pakub tubli portsu ekstreemsust Durmitori mäest lähtuvaid jõgesid mööda alla parvetamine.

Usklikel tasub külastada Morača kloostrit samanimelises kanjonis ja Ostrogi – mäenõlva raiutud kaljukloostrit umbes kilomeetri kõrgusel merepinnast, mis on kuulus oma varade – Vasilije Ostroški reliikviate – poolest ja ainus pühakoda terves Euroopas, kus külg külje kõrval palvetavad nii õigeusklikud, katoliiklased kui moslemid.

Arhitektuuri austajatele on kindlasti meeltmööda Budva Riviera, Cetinje ja Njeguši küla. Kõige kaunimad keskaegse arhitektuuri mälestised asuvad Kotoris.

Linnad ja transport

Montenegro tähtsamad linnad:

  • Podgorica, ühtlasi pealinn
  • Nikšić
  • Budva
  • Plevna
  • Bijelo Polje
  • Berane
  • Herceg Novi
  • Cetinje

Lennujaamu on kaks: Podgoricas (TGD) rohkem regulaarreisideks ja Tivatis (TIV) valdavalt tšarterreisideks.

Autoliiklus on tavapäraselt parempoolne. Peamine rongiliin kulgeb Podgoricast lõuna ja põhja suunas. Linna- ja rahvusvaheline transport on reljeefi ja iganenud transpordivahendite tõttu nõrgalt arenenud.

Neile, kes eelistavad vabalt puhata ja Montenegros ringi liikuda, töötavad autorendid, nii kallid kui odavad (sageli tagatiseta). Parim otsus on rentida auto eraettevõttest. Nende teenuseid võib leida kuulutuste kaudu ja kohalikelt veebilehtedelt.

Majutus

Lõviosa hotelle asub kuurortlinnades Bečićis, Budvas, Herceg Novis ja Rafailovicis. Kui plaanite Montenegrot külastada rannahooaja haripunktis, on targem hotellituba ette broneerida.

Nädalase majutuse eest 3 tärni hotellis esimesel liinil ..... piirkonnas tuleb maksta keskmiselt 750 €. Hotellid võivad pakkuda erinevaid teenuseid, näiteks juuksuriteenust, valuutavahetust või autorenti. Tasub varakult täpsustada, kuidas on lood toitlustamisega: Montenegro köök on lähedane Serbia köögile, mis ei pruugi olla kõigile turistidele meelepärane.

Hotellidele heaks alternatiiviks on erakorterid või maalapid mere läheduses. Sõltuvalt tingimustest on hinnad 20-200 € öö. Turistidele pakutakse variante alates ühest avarast toast ühel korrusel kuni eraldi garaaži ja basseiniga luksusvilladeni.

 
 
 
 

Lennuteave Montenegrosse

0
Lennufirmade arv suunas
Mis lennukid lendavad
7 t 00 m.
Kiireim lend
99
Odavaim
118
Viimase 3 kuu keskmine piletihind
7 t 00 m.
Keskmine lennuaeg

Otse- ja ümberistumisega lennud Montenegrosse, lennuplaanid

Vedaja ja lennunumber
Lahkumine
Lennu kestus
Saabumine
Mis päevadel nad lendavad
EasyJet U24612 14:45 24 t. 35 m 14:20
Otsi lennupilet
Aeroflot SU2107 11:30 7 t. 00 m 17:30
Otsi lennupilet

Lennufirmad mis lendavad Montenegrosse

Väljumine Eestist toimub linnadest: Tallinn TLL

Montenegros pakutakse saabuvaid lende linnades: Tivat TIV, Podgorica TGD.

Korduma kippuvad küsimused