Abi

Lennupiletid Norrasse alates 24€

Leia soodsad lennud

"Viimase hetke" lennupiletid/pakkumised

Tallinn
Oslo
üks suund alates
Tallinn
Oslo
üks suund alates
Tallinn
Oslo
üks suund alates

Lennupiletite hinnad Norrasse

Norrasse piletite hind sõltub hooajast, lähtelinnast, lennufirmast ja müügi olemasolust. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Norrasse, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Norra: lennureisid ja puhkus Skandinaavias

Norra eu ole ainult fjordide maa ja viikingite sünnimaa. See Skandinaavia riik on rikas vaatamisväärsuste poolest. Kui traditsioonilised Euroopa riigid ei õhuta huvi, siis Norra võib olla imeline puhkusepaik.

Lendude iseärasused

Norra võõrustab iga päev külalisi sadadest riikidest. Eesti ei ole erand. Lennupiletite ostmisega probleeme ei teki. Otselende kuningriiki korraldavad kaks ettevõtet: Norwegian ja airBaltic.

Lisaks nendele ettevõtetele on Lufthansa ja Finnairi teenuste kaudu võimalik sõita Norrasse ümberistumistega. Lennureisid on olnud ja jäävad Skandinaaviasse jõudmiseks kõige ohutumaks ja kiiremaks viisiks.

Reisi korraldamine

Norras on selgelt kaks hooaega, mis sobivad turismireisideks. Esimene algab detsembris ja kestab märtsini. See on klassikaline suusahooaeg Lillehammeris ja Stryni liustikul. Talvine Norra on suusatamise ja ekstreemspordi austajatele.

Ekskursioonide aeg algab mais ja kestab septembrini. Parim aeg vaatamisväärsuste külastamiseks on suvi. Suvehooajal valitseb Skandinaavias stabiilne väheste vihmadega ilm.

Väikseimat turistide voogu täheldatakse hooaegade vahel. Kõik kliima tõttu. Norras sajab oktoobris ja aprillis. Kuid need kuud sobivad turistidele, kes soovivad puhkuselt raha kokku hoida – kevadel ja sügisel hinnad langevad.

Millist valuutat kaasa võtta?

Norras kehtiv valuuta on kroon. Turistidel on soovitav kaasa võtta eurosid ja pangakaardid. Valdav enamus poode ja ettevõtteid on juba ammu üle läinud e-kaubandusele – sularahata arveldustega probleeme ei tule.

Ajavahe

Eesti ja Oslo ajavahe on 1 tund. Kui Oslos lööb kell keskpäevatundi, lähevad Eestis juba kõik lõunale.

Norras kehtib traditsiooniline talve- ja suveajale ülemineku süsteem. Talveajale minnakse üle oktoobris ja kaotab 1 tunni. Suveajale üleminek toimub märtsis ja lisab 1 tunni.

Sideoperaatorid

Norra suuremate mobiilsideoperaatorite kolmik on:

  • Telenor;
  • NetCom;
  • Tele2.

Nendelt operaatoritelt teenuste tellimiseks peate esitama isikut tõendava dokumendi. SIM-kaart peab olema registreeritud kasutaja isikule.

Tulus alternatiiv on SIM-kaarti üldse mitte osta. Norra on üks arenenumaid riike. Te ei leia ainustki kohvikut või muud avalikku kohta, kus ei ole tasuta WiFi-t. Te saate rahulikult kasutada tsivilisatsiooni hüvesid.

Linnad ja nende vaatamisväärsused

Norra suurim linn ja pealinn on Oslo. Varem nimetati seda asustatud punkti Christianiaks. Oslo on vaatamisväärsuste poolest rikas. Kohad, mida tasub külastada kõigil turistidel:

Akershusi loss;

kuningaloss;

Storting;

viikingilaevade muuseum;

rahvusgalerii;

Nobeli rahukeskus.

Lisaks Oslole on Norra tuntud järgmiste linnade poolest:

Tromsø – kaunite maastike ja arhitektuuri poolest;

Skien – kanalitel sõitmise ja iidse ajaloo poolest;

Bergen – suurepärase kultuuri ja puhtuse poolest.

Skandinaavia kuningriik üllatab teid lisaks pealinnale ka teiste linnadega. Kui turist on juba Oslos käinud, siis tasub külastada ka teisi riigi mitte vähem oivalisi paiku.

Norra lennujaamad

Norra ei piirdu ühe lennujaamaga. Riigis toimib terve lennuliikluse võrgustik. Suurim lennujaam Gardermoen asub Oslos (IATA kood OSL). Riigi põhjaosa suurim lennujaam on Tromsø (IATA kood TOS). Bergenis töötab samanimeline lennujaam, mis on teenindatavate reisijate poolest teisel kohal (IATA kood BGO).

Majutuse nüansid

Kuningriik hoolitseb oma külaliste eest – seda on näga majutuskohtade arvust ja kvaliteedist. Riigis on nii luksushotelle kui hosteleid. Norras viibimise eripära on kvaliteetne ja mugav teenindus. Te ei kohta hotelli, kus hommikusöök ei kuuluks standardsesse majutuspaketti. Mugavus väljendub ka sanitaar- ja hügieenitingimustes. Ei mingeid putukaid ja muid kahjustajaid.

Hosteli keskmine hind on umbes 35 eurot ööpäeva eest. Statistiliselt keskmise hotelli hind on 70 eurot ööpäeva eest.

Auto rentimisest

Norra on üks esimesi riike, kes panustas ühistranspordi arendamisse. Kuningriiki peetakse Euroopa kõige «rohelisemaks» riigiks. Bussipeatuses ei pea tunde ootama. Riigil on suurepärane infrastruktuur.

Lisaks ühistranspordile on Norras kättesaadav ka autorent. Rentida saate nii soodsa hinnaga autosid kui luksusautosid. Keskmine rendihind on umbes 1000 krooni ööpäevas. Rent jääb siiski tagaplaanile, kuna ühistranspordist piisab lõviosale elanikkonnast ja külastajatest.

Norra on riik, mis on suutnud ühendada oma identiteedi ja tsivilisatsiooni hüved. See on kaasaegne riik, mis hoolitseb oma külaliste eest. Ükskõik, kas otsite puhkust looduses, muuseumides või suusatades, on Norra Kuningriik kõige atraktiivsem sihtkoht.

 
 
 
 

Lennuteave Norrasse

2
Lennufirmade arv suunas
Mis lennukid lendavad
1 t 30 m.
Kiireim lend
24
Odavaim
55
Viimase 3 kuu keskmine piletihind
1 t 30 m.
Keskmine lennuaeg

Otse- ja ümberistumisega lennud Norrasse, lennuplaanid

Vedaja ja lennunumber
Lahkumine
Lennu kestus
Saabumine
Mis päevadel nad lendavad
Norwegian DY1061 13:55 1 t. 30 m 14:25
Otsi lennupilet
airBaltic BT199 20:40 1 t. 35 m 21:15
Otsi lennupilet

Lennufirmad mis lendavad Norrasse

Väljumine Eestist toimub linnadest: Tallinn TLL

Norras pakutakse saabuvaid lende linnades: Oslo OSL, Bergen BGO, Stavanger SVG, Tromsø TOS, Trondheim TRD, Ålesund AES, Kirkenes KKN, Alta ALF, Hammerfest HFT, Andenes ANX.

Korduma kippuvad küsimused