Abi

Lennupiletid Portugali alates 24€

Leia soodsad lennud

"Viimase hetke" lennupiletid/pakkumised

Tallinn
Lissabon
üks suund alates
Tallinn
Lissabon
üks suund alates
Tallinn
Lissabon
üks suund alates

Lennupiletite hinnad Portugali

Portugali piletite hind sõltub hooajast, lähtelinnast, lennufirmast ja müügi olemasolust. Allpool on loetelu odavaimatest lendudest Portugali, mida meie külastajad on leidnud viimase 48 tunni jooksul:

Portugal: lendude ja reisimise peensused Euroopa ääreriigis

Kõige läänepoolsem Euroopa riik Portugal ei ole kuulus ainult legendaarsete jalgpallurite poolest. Riigil on rikas ajalugu ja seal on mõnus kliima, mis lihtsalt peab Eestist tulnud turistidele meeldima.

Valime lennu

Lendamine oli, on ja jääb peamiseks viisiks Portugali reisida. Transiitreisid rongiga nõuavad erinevalt lennureisidest palju rohkem aega ja raha.

Vahemaandumistega lendavad Portugali airBaltic, Lufthansa, Finnair, KLM, LOT, Turkish Airlines jt.

Parim aeg külastamiseks

Portugalis valitseb suvi peaaegu aastaringselt, mis tähendab, et puhkusereisi vabariiki võib ette võtta igal endale sobival ajal. Mõned hooajad soosivad siiski ainult teatud liiki turismi.

Sügis on ekskursioonide aeg. Ilm on optimaalne ja stabiilne, turistide voog aga mitte eriti suur. Kui plaanite imetleda kohalikku ilu, valige hilissügis. Rannapuhku Lissaboni Rivieras, Assooridel või Madeiras on parem korraldada suvel.

Ajavahe

Lissaboni ja Tallinna ajavahe on 2 tundi. Kui Eesti pealinnas on kell juba 2 öösel, siis Portugali suurimas linnas lööb kell alles südaööd. Vabariigis minnakse üle talve- ja suveajale. Üleminek talveajale toimub oktoobris ja see võtab 1 tunni vähemaks, üleminek suveajale märtsis aga annab 1 tunni juurde.

Mobiilside iseärasused

Kolm suuremat Portugalis tegutsevat mobiilsideettevõtet on:

  • MEO;
  • Vodafone;
  • NOS.

Parima katvusega on MEO. Selle teenusepakkuja SIM-kaardi ostmiseks ei pea passi esitama. SIM-kaardid on vabalt saadaval. Kui kohalike operaatorite teenuseid ei taha kasutada, võib läbi ajada tasuta WiFi-ga. Suurlinnades, eriti Lissabonis on igal avalikul asutusel tasuta võrguühendus.

Portugali linnad

Portugali Vabariigi pealinn ja suurim asustatud punkt on Lissabon. Linnal on väga iidne ajalugu ja seda peetakse üheks Euroopa vanimaks asunduseks.

Lissaboni peamised vaatamisväärsused:

Belémi torn;

São Jorge kindlus;

Lissaboni katedraal;

Pena Rahvuspalee;

Lissaboni okeanaarium.

Lissabon, olgugi pealinn, ei ole Portugali ainus ehe. Turistimagnetiteks on ka:

Porto oma maaliliste randadega;

Coimbra oma rikkaliku ajalooga;

Braga oma majesteetilike katoliku katedraalidega;

Faro oma kalarestoranide ja iidsete ahjudega.

Portugal pakub põnevust nii ajaloohuvilistele, rannapuhkuse fanaatikutele kui romantikutele.

Portugali peamised lennujaamad

Riigi suurim rahvusvaheline lennujaam on Lissabonis asuv Humberto Delgado nimeline lennujaam (IATA kood LIS). Riigi põhjaosas asub suuruselt teine lennujaam Porto (IATA kood OPO). Madeira lähedal paikneb Cristiano Ronaldo nimeline lennujaam (IATA kood FNC). Farol on oma rahvusvaheline õhusadam, mis on suuruselt teine rahvusvaheline lennujaam (IATA kood FAO).

Majutus

Portugali külastab iga päev üle 10 miljoni inimese. Lõviosa turistidest seab end sisse Lissabonis, mis kirendab hotellidest, võõrastemajadest ja hostelitest. Hosteli keskmine hind on 15 eurot öö, samal ajal kui hotellitoa keskmine hind on umbes 70 eurot öö. Võõrastemajad paiknevad spetsiaalselt turistide mugavuse heaks kindluste ja türkkiissiniste vete lähedal.

Auto rentimine

Portugal on üle võtnud Euroopa üldise suuna arendada ühistransporti. Riigis on väga korralik taristu, mis mängib trumbid kätte turistidele, kes eelistavad busse ja tramme. Omaette vaatamisväärsusena tasub nimetada trammi nr 28, mis sõidutab turiste Lissabonis mööda peamisi mälestusmärke.

Lisaks ühissõidukite kasutamisele on olemas ka auto rentimise võimalus. Linnatänavad on Portugalis kitsad ja tiheda liiklusega, mis peaks mõjutama rendiauto valikut. Soovitav on rentida väikeauto, millega saab uljalt ummikutest mööda nihverdada ja kütust säästa. Keskmine rendihind on 40 eurot ööpäeva eest.

Portugal köidab kliima, ajaloo ja maaliliste arhitektuurimälestistega. Turisti, kes on teisi Euroopa linnu juba külastanud, võib Portugali Vabariik üllatada. Tänu tihedale lennuliiklusele ei ole Euroopa äärele jõudmine probleem.

 
 
 
 

Lennuteave Portugali

0
Lennufirmade arv suunas
Mis lennukid lendavad
6 t 10 m.
Kiireim lend
23
Odavaim
57
Viimase 3 kuu keskmine piletihind
6 t 10 m.
Keskmine lennuaeg

Otse- ja ümberistumisega lennud Portugali, lennuplaanid

Lennufirmad mis lendavad Portugali

Väljumine Eestist toimub linnadest: Tallinn TLL

Portugalis pakutakse saabuvaid lende linnades: Lissabon LIS, Porto OPO, Funchal FNC, Faro FAO, Florish FLW, Terceira TER.

Korduma kippuvad küsimused