Abi

Odavad lennupiletid Tallinn Barcelona

Kõige populaarsemad viimase hetke lennud

Tallinn
Barcelona
Ühe suund alates
Tallinn
Barcelona
Ühe suund alates
Tallinn
Barcelona
Ühe suund alates

Lennuteave Tallinn Barcelona

Barcelona – suure Gaudí looming

Päike ja kirkad värvid, kvartalite viisi gootikat ja maailma kuumsaim kauakestev ehitus. Barcelona – see on Hispaania tema parimates avaldumisvormides. Siin saate sukelduda keskaegsesse maailma või kolada tipp-butiikides, proovida maailma kõige maitsvamat paellat või maitsta otse tünnidest voolavat kuulsat Riojat.

Mida tahes te ka Hispaania südames teha kavatsesite, on Barcelona tõesti külastamist väärt. Peibutavalt soodsad lennupiletid, ahvatlev lähedus lennujaamale ja mitmekesised majutusvõimalused igale rahakotile ainult õhutavad seda huvi.

Parim aeg külastamiseks

Kõrghooajad on Barcelonas hiliskevad ja varasügis. Neil aegadel saate ekskursioonid hõlpsasti ühendada rannapuhkusega. Palavus ei ole veel nii lämmatav, et siestat peaks pidama, meri aga veel mitte nii jahe, et hommikusi ja õhtuseid suplusi vältida.

Õhutemperatuur püsib 26 kraadi ümber, veetemperatuur on 24-25 kraadi. Tuult peaaegu pole, kuid majutuse ja lennupiletite hinnad hüppavad 2-2,5 korda kõrgemaks.

Kui teil on kavas ainult vaatamisväärsuste külastamine, ei maksa ära põlata ka madalhooaega, mis kestab oktoobri keskpaigast aprilli lõpuni. Sel ajal on Hispaanias soe ja kuiv. Päeval langeb temperatuur harva alla 12 kraadi ja öösel alla 7-8 kraadi.

Lennupiletid võivad Euroopa jõuluajal – detsembri algusest 3.-4. jaanuarini – veidi kerkida, kuid see ei ole võrreldav suvise hinnahüppega.

Aeg

Barcelonas minnakse üle suveajale. Lisaks sellele asub see Eestist erinevas ajavööndis. Vahe Tallinnaga on +1 tund.

Lennujaam

Barcelona lähistel paikneb kaks lennujaama. Lähem on El Prat (BCN). See on ka rohkem koormatud. Odav- ja regulaarreise Eestist ja lähiriikidest El Prat vastu ei võta.

El Pratist Kataloonia pealinna keskusse on kõigest 13 km ehk umbes 10 minutit sõitu ühistranspordiga.

Reisijate mugavuse huvides on lennujaam jagatud kaheks terminaliks, millest üks on antud täielikult rahvusvaheliste reiside käsutusse.

Euroopa lennuliinide lennukid lendavad terminali Т1. Seal asub ka bussipeatus, kust saab pealinna keskvaksalisse.

Barcelonast tunnise sõidu kaugusel Gironas asub Costa Brava lennujaam (GRO). Kui lendate näiteks Transaeroga, olge valmis maanduma just seal.

Costa Bravast jõuab mööda tasulisi magistraale väga mugavalt kuurortlinnakestesse ja seepärast maandub seal suvisel ajal palju tšarterreise.

Lend

Lend Tallinnast (TLL) Barcelonasse koos ümberistumisega Frankfurdis, Amsterdamis, Pariisis või Istanbulis kestab 5,5 tundi.

Suvel, kui nõudlus kasvab kordades, panevad paljud lennuettevõtted käima tšarterreisid ja lendude geograafia avardub.

Lende Eestist Barcelonasse korraldavad välismaised lennuettevõtted:

  • KLM Royal Dutch Airlines;
  • Air France;
  • Lufthansa;
  • Turkish Airlines;
  • WizzAir.

Lennupiletid on kõige kasulikum osta 6-7 kuud enne eeldatavat puhkust, kuid kaugeltki iga turist ei suuda reisi nii kaugele ette planeerida.

Peamised vaatamisväärsused

Barcelona on linn, mis üllatab teid aastast aastasse. Isegi need vaatamisväärsused, mida eelmise puhkuse ajal nägite, võivad end avada hoopis teisest küljest.

Kõige populaarsem paik turistide seas on Püha perekonna patulunastuse tempel ehk Sagrada Familia, mis rajati 1881. aastal ja mida ehitatakse tänase päevani jätkuvalt edasi. Asi on selles, et pühakoja ehitus on võimalik ainult koguduseliikmete annetustest. Turistidele meeldib kirikust erinevatel aegadel tehtud fotosid võrrelda ja jälgida, kuidas kirik kivi kivi haaval kõrgusesse ja laiusesse kasvab. Praeguse rahastamistempo juures lõpetatakse Sagrada ehitus ehitusettevõtte arvestuste kohaselt 2026. aastal.

Kui olete selle suursuguse katoliikliku pühakoja üle vaadanud, suunduge täielikult säilinud arhitektuuri ja keskaegse linna ilmega gooti kvartalisse. Kitsad tänavad, ähvardavalt rippuvad rõdud ja veidrad ülekäigud majade vahel – gooti kvartalis on ühtaegu õudne ja põnev. Elu Barcelona südames ei soiku isegi öösel, ainult tavernite ja avalike majade asemel on siin nüüd moekad klubid ja restoranid.

Turistide jutukõminast saab end välja lülitada Tsitadelli pargis. See on Barcelona üks kaunimaid puhkealasid: te näete Gaudí imelisi purskkaeve, suurt kunstlikku järve, saate külastada muuseume, talveaeda, kolme draakoni lossi ja loomaaeda. Lõpetuseks aga proovige sissepääsu juures olevas väikeses kohvikus churrosid kuuma šokolaadiga – räägitakse, et need olevat kõige maitsvamad churrod terves Hispaanias.

Kellele meeldivad mõistatused, satuvad kindlasti vaimustusse Horta labürindist, kui sinna ainult pääsevad. Selles ajaloolises pargis kehtib sissepääsupiirang ja seepärast tuleb piletid ette broneerida. Hortas saate kontrollida oma vaistu ja üritada 2,5 meetrise kõrguses küpressilabürindis mitte eksida.

Barcelona on suures osas suure Gaudí looming. Seepärast ärge jätke vahele ekskursioone Mila majja, Batlló üürimaja, vabrikant Vicensi maja ning Guelli parki ja paleed.

Kas möödunud aegade meistrite tööd jätsid teid ükskõikseks? Tõuske kurgikujulisse Agbari nutitorni, mis avab iseseisvalt aknakatteid ning reguleerib kütet ja elektrikulu. Vandenõuteoreetikute kinnitusel on see ehitatud turistide pantvangi võtmiseks, kuid meie teame, et kunagi jõuavad kõik need innovatiivsed tehnoloogiad ka meie koju.

Neil, kes on Barcelonas esmakordselt, tasub heita pilk Hispaania külale, mis ehitati spetsiaalselt näituse jaoks ja säilitati kohalike elanike palvel, ja Kataloonia riiklikule kunstipaleele, mis on imeline nii väljast kui seest.

Tähelepanuta ei tohi jätta ka Barcelona erootikamuuseumi, siivutut, aga mitte labast, Montjuici illusioonide purskkaevu, kohalikku akvaariumi ja staadioni.

Barcelona ekskursiooniprogramm on ammendamatu, lend sinna mugav ja kiire ning piletid sündsusetult odavad. Miks siis mitte veeta järgmine nädalalõpp Hispaania taeva all?

 
 
 

Kõige populaarsemad sihtkohad

Tagasilend

Lennud Tallinn Barcelona, lennuplaanid

Vedaja ja lennunumber
Lahkumine
Lennu kestus
Saabumine
Mis päevadel nad lendavad

Lennufirmad, mis lendavad Tallinn Barcelona

Väljumised Tallinnast TLL viiakse läbi lennujaamadest Lennart Meri Tallinna lennujaam TLL

Barcelonas BCN lende teenindab Barcelona - El Prat rahvusvaheline lennujaam BCN

Muud populaarsed lennureisi sihtkohad:

Korduma kippuvad küsimused