Abi

Odavad lennupiletid Tallinn Taipei

Leia soodsad lennud

Kõige populaarsemad viimase hetke lennud

Tallinn
Taipei
Ühe suund alates
Tallinn
Taipei
Ühe suund alates
Tallinn
Taipei
Ühe suund alates

Lennuteave Tallinn Taipei

Taipei: Aasia maailm muuseumide ja looduse austajatele

Taiwani pealinn Taipei pole Eesti turistide seas just kõige populaarsem sihtkoht. Asjata!

 

Siin väiksel Lõuna-Hiina mere ja Vaikse ookeani vahelisel maalapil võib leida ainulaadse, puutumatu looduse, ajaloomälestisi, rahvusparke ja peadpööritavaid pilvelõhkujaid.

Taipei ei maga ega väsi mitte kunagi ning teab, mis on hea köök ja meelelahutus.

 Parim külastusaeg

Linn asub subtroopilises kliimavöötmes. See tähendab, et meie mõistes klassikaline suvi on siin vihmaperioodil. Taipeisse tasub reisi planeerida novembrist aprillini. Sel ajal on Taipeis minimaalselt sademeid, õhutemperatuur püsib mõnusas 23-25 kraadi vahemikus. Meri on soe talve alguseni.

Juba aprilli lõpus suureneb järsult sademete kuunorm. Samal ajal läheb väga soojaks. Taipei hakkab muutuma leiliruumiks. Augustis ja septembris saavutavad pingelised kliimaolud maksimumi: linn langeb taifuunide ja orkaanide ohvriks.

Aeg

Taipei asub GMT +8 ajavööndis. See tähendab, et aeg on Eesti ajast 5 tundi ees. Kella suveajale ega talveajale ei keerata, mistõttu talvel on ajavahe 6 tundi ees.

Lennujaamad

Taipeis asub koguni kaks rahvusvahelist lennujaama. Pealinna tähtsamaks õhuväravaks peetakse Taoyuani lennujaama (TPE). See ehitati  eelmise sajandi 70. aastatel.

Esialgu seadsid arendajad peamiseks eesmärgiks luua kõige kõrgtehnoloogilisem ja kõige koormatum lennujaam terves Kagu-Aasias. Kuid ehitus kulges liiga aeglaselt ja esialgsest plaanist tuli loobuda.

Praegu paikneb Taoyuanis kaks kõrgtehnoloogilist terminali. Esimeses on 22 väravat, mis on täielikult teletrappidega varustatud. Teises on 10 väravat ja oma kontrollpunkt.

Terminalide vahel on kaks travelaatorit.

Lennujaam on kohandatud pikaaegseks mugavaks ootamiseks: siin on hotell, söögikoht,  laste rekreatsioonitsoon, ema ja lapse tuba, avarad ootesaalid.

Taipei suuruselt teine lennujaam paikneb 4 km kaugusel linnast. See on Sunshani õhuväebaas (TSA). Peamiselt kasutatakse seda kohalike kaitse- ja luurelennukite baasina, kuid siin on ka keskmise suurusega äriterminal. Reisijakäive on 15 miljonit turisti.

 Lend

Eestist Taiwanile otselende pole. See-eest on valik lennufirmasid, mis teevad ümberistumisega lende:

  • Turkish Airlines;
  • Lufthansa;
  • KLM;
  • Wizz Air

Olenevalt lennufirmast toimub lennuki vahetus Istanbulis või Abu Dhabis. Minimaalne lennuaeg koos ümberistumisega on 15 tundi. Maksimaalne aeg on peaaegu piiramatu. Nii pakuvad Türgi lennufirmad 34-tunnist ümberistumisega lendu.

Peamised vaatamisväärsused

Taipei on dünaamiline Aasia linn. Hoolimata uskumatult suurest kõrghoonete ja kaubanduskeskuste arvust püütakse linnas säilitada ka ajaloolist individuaalsust.

Taiwani pealinna peamine vaatamisväärsus on pilvelõhkuja Taipei 101. Katusel asuvale vaateplatvormile pääsemiseks tuleb piletid ametlikul veebilehel mitu päeva ette broneerida.

Taipei 101-s asuvad sajad kohalikud ja rahvusvahelised butiigid, hotell, meelelahutusala ja hulgaliselt kontoriruume. Taipei torni kõrgus on 510 m, kuid ülikiired liftid viivad päris tippu 60 sekundiga.

Taipeis asub hulgaliselt muuseume, millest igaüks väärib tähelepanu.

Üheks kõige huvitavamaks peetakse keisripalee muuseumi, mis on planeedi enim külastatavate kohtade esikümnes. Muuseumi kollektsioonis on üle 700 000 eksponaadi, millest kõige vanemal on vanust 6000 aastat.

Huvitav on ka Taipei kunstimuuseum. Siia on koondatud Taiwani kunstnike tööd. Hulljulged, tehtud eurooplastele tundmatutes tehnikates.

Nagu kõik Aasia linnad, nii on ka Taipei orienteeritud lastele. Pole mingi probleem leida tegevus kõikidele pereliikmetele. Siin on:

180 ha suurune loomaaed;

Children's Amusement Park kuni 10-aastastele lastele;

keskus BabyBoss, kus laps saab end ehitaja, õpetaja, muusiku või mõne muu elukutse esindajana proovile panna;

Austin Land, hiiglasuur kaetud väljak koos animaatoritega;

veepark Road Castle.

Palju huvipakkuvat leiavad endale Taipeis hiina kultuuri austajad. Need on Jiang Jieshi memoriaal, Vabaduse väljak, Sun Yatseni memoriaalsaal ja Lungshani tempel.

Taipei on klassikaline Aasia suurlinn. Oma mõõtmatusega rabavad pilvelõhkujad, ainulaadne loodus, tohutu hulk lasteparke, taskukohaste külastushindadega iidsed mälestised ja aasialik sõbralikkus panevad teid Taiwani pealinna armuma.

Taipei pole koht, kus tuleks käia aastast aastasse. Kuid kindlasti on see linn, kus tasub käia kas või üks kord elus.

 
 
 
 

Kõige populaarsemad sihtkohad

Tagasilend

Lennud Tallinn Taipei, lennuplaanid

Vedaja ja lennunumber
Lahkumine
Lennu kestus
Saabumine
Mis päevadel nad lendavad

Lennufirmad, mis lendavad Tallinn Taipei

Väljumised Tallinnast viiakse läbi lennujaamadest Lennart Meri Tallinna lennujaam TLL

Taipeis lende teenindab Taoyuani lennujaam TPE, Sunshani õhuväebaas TSA.

Muud populaarsed lennureisi sihtkohad:

Korduma kippuvad küsimused