Abi

Odavad lennupiletid Tallinn Tokyo

Leia soodsad lennud

Kõige populaarsemad viimase hetke lennud

Tallinn
Kaunas
Ühe suund alates
Tallinn
Kaunas
Ühe suund alates

Lennuteave Tallinn Tokyo

Ülimoodne, budistlik, nunnu – Jaapani pealinna kolmainsus

Kui teil on kunagi olnud soov näha tulevikulinna, tasub tingimata külastada Tokiot. Hämmastav futuristlik arhitektuur vaheldub iidsete templitega, moodsad elektriautod eksisteerivad kõrvuti retroautodega.

Tokio ei maga kunagi – elu pulseerib ööpäev läbi ilma laiskade siestade või uniste hommikuteta. Kas tahate sukelduda sellesse maailma, kus on põimunud minevik, olevik ja tulevik? Tere tulemast Jaapani pealinna!

Parim külastusaeg

Parim aeg Tokio külastuseks on kevad. Sel ajal hakkavad õitsema kirsipuud. Jaapani aiad, tänavad ja väljakud muutuvad lõpututeks roosadeks pilvedeks. Temperatuur püsib vahemikus 23-26 kraadi, õhuniiskus on 70%. Vahel sajab vihma, kuid sadu on enamasti lühiajaline ja hõre.

Suve lähenedes läheb kiiresti tuntavalt soojemaks. Juuni keskpaigaks soojeneb õhk 32 kraadini ja juulis küündib maksimaalväärtusteni  - 39-42 kraadi. Ja kõike seda koos 90% niiskusega. Augustis ja septembris saavutavad pingelised kliimaolud maksimumi ja mere poolt tulevad tugevad taifuunid.

Sügise keskpaiku saabub Tokiosse turistide teine laine: kataklüsmide oht väheneb, temperatuur langeb mõnusale tasemele. Oktoober ja november sobivad suurepäraselt kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks. Sel ajal avatakse Jaapani pealinnas pärast sunnitud suvist seisakut rohkearvulised tehnoloogianäitused ja salongid.

Aeg

Tallinna ja Tokio ajavahe on 6 tundi. Kui Eesti pealinnas alles koidab, istutakse Jaapani pealinnas juba lõunalauda. Üleminekut suve- ja talveajale ei ole.

Lennujaamad

Tokio peamine õhuvärav on pealinnast 16 km kaugusel paiknev Haneda (HND). Keskmine reisijakäive on 70 miljonit turisti aastas.

Hanedal on rikkalik ja huvitav ajalugu. Esialgu ehitati see ühenduse pidamiseks Korea ja Mandžuuriaga, kuid pärast ameeriklaste sissetungi muudeti sõjaväebaasiks.

Pärast sõja lõppu teenindas lennujaam pikka aega kohalikke lende, kuni selle rahvusvaheline staatus taastati.

Hanedas on 4 asfaltrada, 3 terminali, mugav infrastruktuur. Lennujaam töötab kümnete lennufirmadega ja võtab vastu lennukeid kogu maailmast.

Koormatuselt teine lennuväli on Narita (NRT). Hoolimata suurest territooriumist võtab see vastu kõigest 35-38 miljonit turisti aastas. Koormus on jaotatud kolme terminali vahel: esimene teenindab igat tüüpi lennualliansse, teine rahvuslikku lennufirmat Japan Airways, kolmas tegeleb rahvusvaheliste äriklassi lendudega.

Lend

Tallinna ja Tokio vahel on 7,9 tuhat kilomeetrit. Ümberistumisega lend kestab vähemalt 12 tundi. Tokiosse ümberistumisega lendavad järgmised lennufirmad:

  • Qatar Airways;
  • Finnair;
  • LOT;
  • British Airways;
  • Turkish Airlines;
  • KLM;
  • Asiana Airlines.

Olenevalt lennufirmast tehakse peatus Kataris, Helsingis, Londonis, Varssavis, Istanbulis ja oodata tuleb umbes 5-20 tundi.

Peamised vaatamisväärsused

Tokio on suurlinn, kus asuvad arvukad meelelahutuspaigad ja vaatamisväärsused. Ehk just seetõttu ei lõpe siin kunagi turistidevool.

Eheda jaapani kultuuri austajatel on huvitav heita pilk Keisripaleesse, mille ümber on 750 ha õitsvaid aedu, Meiji pühamu, kus sümboolse tasu eest ennustatakse tulevikku, ja maailma kõige iidsem budistlik tempel Sensō-ji.

Kirglikud urbanistid ja kosmopoliidid saavad tõelise naudingu Skytree torni, automuuseumi Mega Web ja Shibuya ristmiku  külastusest. Viimast peetakse planeedi kõige elavamaks ristmikuks.

Tokio on üks suurlinnadest, kus lapsed ei käi kogu puhkuse aja igavlevate nägudega ringi. Kus veel saab proovida nunnut tänavatoitu: vikerkaarevatti,  võrratu dekooriga jäätist Eddy’s Ice Cream või lastekohvi, mille peale on piimavahust tehtud imearmsad loomakesed. Ja pärast „täiskasvanute“ vaatamisväärsuste portsjonit võib saada boonust - Disneylandi või teiste teemaparkide külastus.

Jaapani pealinn on kui Jaapani animatsioon. Palju detaile, eredad värvid ja veetlus, millele pole võimalik vastu panna.

 

 
 
 
 

Kõige populaarsemad sihtkohad

Tagasilend

Lennud Tallinn Tokyo, lennuplaanid

Vedaja ja lennunumber
Lahkumine
Lennu kestus
Saabumine
Mis päevadel nad lendavad

Lennufirmad, mis lendavad Tallinn Tokyo

Väljumised Tallinnast viiakse läbi lennujaamadest Lennart Meri Tallinna lennujaam TLL

Tokyos on 2 lennujaama: Haneda HND, Narita NRT

Muud populaarsed lennureisi sihtkohad:

Korduma kippuvad küsimused